معرفی و تجلیل از ۳۰ كتاب برگزیده و شایسته تقدیر در هجدهمین جشنواره كتاب رشد

معرفی و تجلیل از ۳۰ كتاب برگزیده و شایسته تقدیر در هجدهمین جشنواره كتاب رشد سرپرست معاونت سامان دهی منابع آموزشی و تربیتی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با اعلان اینکه 1278 ناشر در سامانه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی ثبت نام کرده اند و کتب 270 انتشاراتی به هجدهمین جشنواره کتاب رشد راه پیدا کرد اعلام نمود که در نهایت با تایید کمیته علمی و هیئت داوران، 11 اثر برگزیده و 19 اثر شایسته تقدیر شناخته شدند.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، کیومرث جهانگردی در آیین اختتامیه هجدهمین جشنواره کتاب رشد که در مدرسه تاریخی دارالفنون انجام شد با اعلان اینکه معمولا کتاب های سال قبل در جشنواره کتاب رشد هر سال مورد بررسی قرار می گیرند اظهار داشت: طی سال ۱۳۹۸ حدود ۳۴۹۹ کتاب به دبیرخانه جشنواره واصل شد که ۱۴۶۳ عنوان بعنوان کتاب آموزشی مناسب، تشخیص داده شد.
وی ادامه داد: این کتب در سایت ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی به مرور معرفی می گردند که اگر مدارس قصد داشتند امسال کتابی را تهیه کنند باید از میان این کتاب ها انتخاب کنند.
سرپرست معاونت سامان دهی منابع آموزشی و تربیتی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با اعلان اینکه البته شاید این مسیر به انحای مختلف دور زده شود اظهار داشت: اما تلاش ما این است که هماهنگی های بین بخشی را تقویت نماییم تا فقط کتاب هایی که مهر تایید و استاندارد را ستاندن کرده اند به مدارس راه یابند.
جهانگردی با اعلان اینکه کتاب ها درجه بندی شده اند و کتاب ها در قالب کتاب نامه، طبقه بندی شده و معرفی می گردند اظهار داشت: ۱۴۶۳ عنوان کتاب در ۲۶ گروه متناظر برنامه های درسی بررسی شدند و فرم های ارزشیابی در اختیار گروه داوری قرار گرفت. هر کتابی که ۷۰ نمره از ۱۰۰ نمره را کسب کرده باشد بعنوان نامزد شایسته تقدیر و اگر بالای ۸۰ نمره را کسب کند بعنوان برگزیده معرفی می شود.
وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار سامانه ای جهت بررسی کتاب ها افتتاح شد و هزینه ای در برنداشت و تمام امور داوری به صورت مجازی صورت گرفت اظهار داشت: ۱۲۷۸ ناشر در سامانه ما ثبت نام کرده اند و کتب ۲۷۰ انتشاراتی به هجدهمین جشنواره کتاب رشد راه پیدا کرد که در نهایت با تایید کمیته علمی و هیئت داوران ۱۱ اثر برگزیده و ۱۹ اثر شایسته تقدیر شناخته شدند. تلاش می نماییم بستری را فرهم نماییم تا اگر اولیا و دانش آموزان خواستند کتاب مناسب آموزشی تهیه کنند از مجرای کارشناسی شده انتخاب و اقدام نمایند.
دبیر هجدهمین جشنواره کتاب رشد با اعلان اینکه از نکات مثبت کتب امسال جشنواره می توان به ابراز خرسندی داوران برای آثار خوب همکاران فرهنگی و دانشگاه فرهنگیان اشاره نمود اظهار داشت: تلفیق علم و فناوری در کتب امسال مورد توجه بود. رشد مفاهیم و موضوعات کاربردی نیز در کتاب های امسال قابل توجه بود. افزایش کتاب های حوزه محیط زیست، توجه به اهمیت کشف و تجربه در یادگیری، بیان روان، ساده و روایت پژوهانه نیز امسال به چشم می خورد. افزایش عناوین حوزه کاروفناوری، دست ورزی، دانش افزایی، تلاش بیشتر مولفان برای پرورش انسان پرسشگر و متفکر و مهارت های گفت وگویی از دیگر نقاط برجسته کتاب های امسال است.
وی افزود: اما از نکات منفی در میان ۲۶ گروه، سهم بالای کتاب های ترجمه ای نسبت به کتب تالیفی، ارزشیابی مبتنی بر حافظه محوری و ناتوانی کتب در ارزشیابی مهارتی، عدم توجه به پرورش مهارت کاوشگری است. همین طور به آینده کم پرداخته شده است.
جهانگردی بر ضرورت افزایش جذابیت های ظاهری و محتوایی کتب تالیفی اصرار کرد و اظهار داشت: تنوع پایین و تکراری بودن آثار ارسالی در یک گروه متناظر برنامه درسی نیز از دیگر نقاط ضعف بوده است.1399/10/23
12:51:09
0.0 / 5
1119
تگهای مطلب: استاندارد , برند , تاریخی , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری