نمایشگاه كتاب به روزهای پایانی رسید

نمایشگاه كتاب به روزهای پایانی رسید به گزارش كاراموند هشتمین روز سی ودومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران در حالی سپری شد كه تنها سه روز تا آخر برگزاری نمایشگاه در مصلای تهران باقی مانده است.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، امسال حضور دانش آموزان در نمایشگاه كتاب تهران خیلی پررنگ است. بنا بر شنیده ها، یكی از ناشران كمك آموزشی برای مدرسه ها سرویس ایاب و ذهاب آماده كرده، همینطور تخفیف بیشتری برای آنها درنظر گرفته است و استقبال بیشتر دانش آموزان و مدرسه ها از نمایشگاه نسبت به سال قبل گویا به این علت است.
در شبستان هم جمعیت در راهروهای كناری در حركت هستند به نحوی كه راه رفتن در وقت هایی از روز بسیار كند است؛ این درحالی است كه راهروهای میانی خلوت هستند.
نبود كارشناس خوب برای معرفی كتاب از مشكلات هرساله نمایشگاه كتاب است. ناشران به غرفه داران پولی می دهند تا كتاب های شان را بفروشند. خیلی از غرفه داران اطلاعات زیادی از كتاب هایی كه ناشر منتشر نموده، ندارند و نمی توانند كتاب را به خوبی به مخاطبان معرفی كنند یا حوصله زدن حرف های تكراری درباره یك كتاب را ندارند. هرچند هستند كسانی كه در این میان با آب و تاب تمام از یك كتاب تعریف می كنند؛ گو این كه با یك شاهكار طرف هستید.
سر و دست شكستن برای امضا گرفتن از یك مجری تلویزیون یا فوتبالیستی كه از قضا كتاب هم دارند كم كم از موضوعات عادی نمایشگاه كتاب می شود، اما عجیب این كه سر برخی نویسندگان مطرح چندان هم شلوغ نیست. بعضی از نویسنده ها به قدری برای بازدیدكنندگان گمنام هستند كه گاه خودشان می گویند من نویسنده این كتاب هستم.
نشست های نمایشگاه كتاب هم چندان جذابیتی برای مخاطبان عام ندارد. به نظر می آید اگر برنامه ای كنسل شود و یا برگزار نشود مردم اطلاعی از آن پیدا نكنند. در نشست های فرهنگی شاید پنج شش نفر حاضر شوند. مردم می آیند تا قدمی بزنند و چند كتاب بخرند و ساندویچی بخورند و بروند. ناشران هم به فكر فروش كتاب های شان هستند، پس در این جلسات شركت نمی كنند.
با رفتن هیأت چینی بعنوان میهمان ویژه نمایشگاه كتاب از مصلای تهران، حضور مردم در نیم طبقه شبستان كمرنگ تر شده است.
عكس گرفتن با پوستر نمایشگاه و به اشتراك گذاشتن آن در شبكه های مجازی، حضور دست فروشان در نمایشگاه كتاب تهران، كتاب نخریدن عده ای و خرید چمدانی كتاب توسط برخی دیگر، تبلیغات نرم افزارهای مختلف با صدای بلند و نقالی در حیاط مصلا هم از اتفاق های روزمره نمایشگاه كتاب است.
همینطور به قول احمد شاكری - مدیر كمیته بین الملل نمایشگاه كتاب تهران -، تا آخر هفتمین روز نمایشگاه كتاب تهران ۸۰ مذاكره میان ناشران ایرانی و خارجی در رایت سنتر برای تبادل رایت صورت گرفته و در بین این مذاكرات، ۲۰ اثر به مرحله قرارداد رسیده اند.
سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلای تهران پذیرای بازدیدكنندگان است.1398/02/12
12:46:40
5.0 / 5
4476
تگهای مطلب: شركت , طلا , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری