در گزارش كاراموند مطرح شد؛

مزون روایتی عاشقانه از جنگ است

مزون روایتی عاشقانه از جنگ است کاراموند: کارگردان نمایش مزون عنوان نمود این اثر نمایشی روایتی عاشقانه از انتظار همسران و مادران شهدا را در دوران جنگ به تصویر می کشد.بیژن مرادی کارگردان نمایش «مزون» که از کرمانشاه در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه می رود درباره ی ایجاد این اثر نمایشی به خبرنگار مهر اظهار داشت: من به عنوان کارگردان و خصوصاً بازیگر چه در نمایش های اجتماعی و چه در آثاری با موضوع جنگ همیشه بدنبال آثاری هستم که از درامی جذاب برخوردار باشد و شخصیت های پخته ای را به تصویر بکشد که در زندگی بیرونی هم مابه ازا داشته باشند.
وی اضافه کرد: در انتخاب نمایشنامه هایی با مضمون جنگ به شدت از کارهای شعاری دوری می کنم و با عنایت به این که شناخت کافی نسبت به قلم اصغر گروسی داشتم این نمایشنامه را انتخاب کردم. قصه خوب و شخصیت پردازی های بی نقص «مزون» من را متقاعد کرد که این نمایشنامه را روی صحنه ببرم.
مرادی درباره ی مضمون نمایش توضیح داد: «مزون» روایتی عاشقانه از جنگ است؛ روایتی از عشق و انتظار در فضایی سوررئال. گویی واقعیت، خیال، گذشته و حال در هم تنیده شده اند. این نمایش روایتگر قصه انتظار همسران و مادران شهداست. از آنجا که خودم جنگ را در منطقه غرب در دوران کودکی حس کرده ام و جنگ با خون و گوشت مردمان مناطق غرب نشین گره خورده وظیفه خودم دانستم که روایتگر گوشه ای از مصائب جنگ باشم.
وی افزود: این نمایش با اولین «مهرواره نمایشنامه خوانی» در سال ۱۴۰۰ در کرمانشاه آغاز شد و با جشنواره فجر استانی کرمانشاه مسیر خودرا ادامه داد و جوایز مختلفی در بازیگری، کارگردانی، نویسندگی و طراحی صحنه کسب نمود همچون اثر برتر «مهرواره نمایشنامه خوانی»، جوایز بازیگری، کارگردانی و طراحی صحنه در فجر استانی کرمانشاه و اثر برتر جشنواره «فانوس». مریم السادات موسوی بازیگر زن نمایش به عنوان یک بازیگر حرفه ای سال هاست در این گروه با بنده همکاری دارد و از آنجائیکه نقش فرشته در این نمایش ترکیبی از حس و تکنیک است وی تلاش زیادی برای ایجاد آن کرد که مزد زحمت هایش را هم با دریافت جوایز بازیگری در جشنواره های مختلف گرفت.
بازیگر و کارگردان نمایش «مزون» درباره ی چگونگی اجرا در عرصه هنری عنوان کرد: پس از فراخوانی که حوزه هنری برای اجرا در سالن های زیرمجموعه خود داده بود، برای اجرا اقدام کردیم که در نهایت نمایش به عنوان پنج کار حمایتی از طرف حوزه هنری برگزیده شد که جا دارد از واحد نمایش حوزه هنری خصوصاً کوروش زارعی و همکاران وی برای حمایتی که از ما کردند، تشکر کنم.
مرادی در آخر درباره ی میزان استقبال از نمایش عنوان کرد: خوشبختانه تا امروز که نمایش «مزون» به نیمه راه رسیده استقبال از اجرا و بازخوردهای مخاطبان پس از دیدن نمایش رضایت بخش بوده و هنرمندانی بسیاری به تماشای این اثر نشسته اند.
اجرای نمایش «مزون» تا ۱۹ خرداد ماه ساعت ۱۸: ۳۰ در تماشاخانه ماه حوزه هنری واقع در خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ ادامه می یابد.

1402/03/16
09:45:12
5.0 / 5
250
تگهای مطلب: بازیگر , جشن , جشنواره , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری