مهر پیگیری می كند؛

مدیرعامل خانه سینما چه کسی خواهد بود؟

مدیرعامل خانه سینما چه کسی خواهد بود؟ کاراموند: با گذشت دو ماه از برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه سینما همچنان پست مدیرعاملی این نهاد صنفی در زمینه سینما خالی مانده است.به گزارش کاراموند به نقل از مهر، بیش از ۲ ماه از انتخابات شانزدهمین دوره هیأت مدیره خانه سینما می گذرد اما هنوز خبری از معرفی مدیرعامل با اهمیت ترین نهاد صنفی سینمای ایران به گوش نمی رسد. این در حالیست که هربار از هرکدام از اعضای هیأت مدیره درباره ی زمان معرفی مدیرعامل خانه سینما سوال پرسیده می شود؛ تنها به کلمه به زودی اکتفا می کنند.
براساس اساسنامه خانه سینما، هیأت مدیره موظف است ظرف حداکثر ۲ ماه بعد از انتخابات، نسبت به استخدام مدیرعامل خانه سینما اقدام نماید و تا آن زمان که مدیرعامل خانه سینما منصوب نشده است رییس هیأت مدیره عهده دار وظایف مدیرعامل خواهد بود.
محمدمهدی عسگرپور به عنوان رییس هیأت مدیره خانه سینما انتخاب شده است، این تهیه کننده و کارگردان سینما در گذشته نیز تجربه مدیرعاملی خانه سینما را داشته و هم اکنون به عنوان مدیرعامل خانه هنرمندان مشغول به فعالیت است.
با توجه به این که اساسنامه خانه سینما می گوید که رییس هیأت مدیره تا پیش از استخدام مدیرعامل وظایف این خانه را برعهده دارد، بدین سبب عسگرپور مدتی است که مدیریت ۲ خانه بزرگ هنرمندان کشور یعنی خانه هنرمندان و خانه سینما را برعهده دارد.
باید دید خانه سینما چه گزینه ای را برای مدیرعاملی خانه سینما که درگیر بحران های مختلفی است انتخاب می کند، آیا پس از گذشت چندین دوره استفاده از حضور سینماگران در سمت مدیرعاملی خانه سینما، بخت خودرا با انتصاب یک مدیر غیرسینمایی البته با تجربه مدیریت سینمایی امتحان می کند؟
از بین گزینه های مختلفی که گفته می شود هیأت مدیره خانه سینما روی آن فکر می کند می توان به مجید مسچی مدیرعامل سابق مؤسسه «سینماشهر» اشاره نمود که سال ها تجربه مدیریت در این مؤسسه را داشته و در زمینه گسترش زیرساخت های سینمای ایران فعال بوده است.


منبع:

1401/08/30
10:34:41
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری