خطیب نماز جمعه قم عنوان كرد:

شهدای امنیت از مظلوم ترین شهدای انقلاب هستند

شهدای امنیت از مظلوم ترین شهدای انقلاب هستند کاراموند: قم مدیر حوزه های علمیه کشور در خطبه این هفته قم شهدای امنیت را یکی از مظلوم ترین شهدای انقلاب و اسلام عنوان نمود.


آیت الله اعرافی امروز ۲۷ آبان ماه در خطبه های نماز جمعه قم که در مصلی قدس قم برگزار شد، ضمن عنوان نمودن این مطلب که امروزه در وضعیت کم نظیری در تاریخ انقلاب به سرمی بریم. مفهوم جنگ ترکیبی یک حقیقت بلندی را بیان می کند. امروز وقتی است که جوانان و جامعه و ملت ما با چشم های تیزبین خود همه جوانب این جریان اخیری که از دشمن تغذیه می شوند را مشاهده می کنند.
وی اظهار داشت: همه ما باید بدانیم که در بین یک کارزار و میدان حساس و پیچیده قرار گرفتیم. امروز موقعیت ما کاملا ویژه است که اگر هوشمندی لازم نباشد مشروطه و نهضت نفت تکرار می شود و دشمنان ما نیز تمام عظمت این ملت را تاراج می کنند.
ده خاصیت جنگ ترکیبی اخیر
وی با اشاره به محورهای جنگ ترکیبی بیان کرد: دشمنان در این جهت به یک پارچه اقدامات دست زده اند؛ استمرار تحریم و عهدشکنی تکراری آمریکا در برجام، ایجاد و فعال سازی های گسترده گسل های فرهنگی و قومی و منظقه ای و مذهبی که یک نقشه شیطانی است، فعال سازی کانون های قدرت های وابسته به استکبار پیرامون کشور ما همچون سعودی منفور برای اهانت و حمله به ارزش ها و امنیت کشور، ادعاهای دروغ و مفتضح همچون تجزیه طلبانه و...، فعال سازی مجدد تعدادی از مجامع بین المللی که باید مدافع حق باشند و امروز ضد ما با تحریک آمریکا و اسراییل فعال شده اند، فعال سازی و پشتیبانی از لشکر شکست خورده منافقین و دشمنان دیرین ملت ایران برای ترور و...، تحریف تاریخ به شکل زشت و غیر قابل باور و افسانه سازی و تطهیر رژیم پهلوی و آمریکا و نفی دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی همچون این اقدامات ترکیبی است.
وی اظهار داشت: از دیگر اقدامات دشمن در این حوادث، می توان به تخریب مبانی اخلاقی و اجتماعی و دینی و خانوادگی این ملت اشاره نمود که با عنصر فضای مجازی ورسانه ای در حال انجام می باشد. همین طور در این جهت شاهد جنگ گسترده رسانه ای مقابل ملت ایران هستیم. مورد دهم همان چیزی است که چند سال پیش توسط بن سلمان و حسودان این ملت عنوان شد. این عنصر همان ایجاد آشوب و انجام حرکات تروریستی است. آنها می کوشند از یک سری اعتراضات و مشکلات مردم بهره بگیرند. ولی این مساله اولی بود که پایان آن بسیار زشت است.
وی اضافه کرد: متاسفانه امروز بسیجیان و بازاریان و مردم عادی ما به شهادت می رسند. برخی اصلا در این راه هم حضور ندارند ولی به شکل کور مورد حمله قرار می گیرند. اگر امروز رهبری معظم انقلاب از جنگ ترکیبی سخن می گویند، به همین مساله اشاره دارند. دشمنان از قبل هم گفته اند که بدنبال آن هستند که ایران را به سان عراق و سوریه در بیاورند.
وی اظهار داشت: دشمنان بدنبال این هدف هستند که بگویند که الگوی ایران و اسلام موفق نیست. هدف آنست که ملت ایران و اقتدار این کشور سرکوب شود و سرزمین ما تجزیه شود.
هوشیاری، وظیفه همه آحاد امت
وی در ادامه در بیان راه حل برون رفت از این حوادث عنوان کرد: وظیفه ما، هوشیاری، بصیرت، آگاهی و در نیامیختن مطالبه و اعتراض و حرف و نقد با حرکات اغتشاشی و حرکاتی است که از طرف دشمن هدایت می شود. ملت ما باید بیدار باشد، ملت ما باید در صحنه حاضر باشد و ازین تاریخ باید خود در مقابل همه مهاجمان اقتدار و امنیت کشورش بایستد.
آیت الله اعرافی خطاب به آحاد مردم ایران اظهار داشت: امروزدر وسط کارزاری هستیم که اگر درست عمل نکنیم خسارات عظیم به بار می آید که سودی نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: این حرکات برای آنست که امید را از مسئولان بگیرند و کارها روی زمین بماند. مطالبات مردم باید همیشه مورد عنایت باشد. دولت و مسئولان درحال فعالیت هستند. مسئولان باید در میانه میدان فداکاری و خدمت باشند.
وی اظهار داشت: در این میان جهاد تبیین وظیفه همه خطبا، حوزه، دستگاه های تبلیغی و فرهنگی، رسانه ها، دستگاه های آموزش وپرورش و دانشگاه است. این جهاد باید در این موقع مضاعف باشد.
وی ضمن عنوان نمودن این مطلب که باید به مطالبات مردم توجه کرد، یادآورشد: باید مشکلات را شناخت ولی باید در مقابل تروریست و حمله و کشتار و کشته سازی باید دستگاه های امنیتی و دستگاه قضای ما با قاطعیت هرچه بیشتر اقدام نماید.
وی اظهار داشت: امروز روحانیت مظلوم ما و مدارس ما مورد هجوم گروههای تروریستی قرار دارند. تاریخ هزارساله روحانیت یعنی صیانت از ارزشهای الهی و رکن رکین علم و اندیشه برای امت اسلام، روحانیت یعنی نگاه‎بان هویت و استقلال ایران در برهه‎های حساس و سنگین. روحانیت برآمده از مردم و خادم مردم و پایبند به عهد و میثاق الهی در خدمت به خداو خلق خداست. طلاب ما براین عهد و میثاق الهی استوار هستند. روحانیت بیش از هزار سال خادم مردم بوده اند. عبای ما فرش پیش پای مردم است و امامه ما نماد اندیشه ورزی و عقلانیت و مبارزه برای خدا است. البته در این میان وظیفه تبیین و ترویج و تلاش مضاعف داریم ولی دشمنان بدانند که پیوند ما با مردم آسمانی است و هیچ گاه گسستنی نخواهد بود.
وی اضافه کرد: روحانیت بر چوبه دار رفته است و سختی ها را به جان خریده است ولی در خدمت به مردم و دیانت و ارزش های الهی کوتاه نیامده ایم و این ملت بزرگ همبستگی و وحدت خودرا دربرابر این حرکات کور طی خواهدنمود و مسیر رشد و پیشرفت را طی خواهدنمود.
مدیر حوزه های علمیه کشور، با اشاره به راهپیمایی گسترده مردم در سیزدهم آبان ماه اظهار داشت: باید در مقابل این نسل جوان و مردم شریفی که علی رقم این جنگ ترکیبی پیچیده و در دوران سختی ها این چنین حماسه آفرینی کردند، تواضع و ادب نمود.
وی با تقدیر از برگزارکنندگان کنگره شهدای استان قم، اضافه کرد: مقام معظم رهبری با پیام زیبا و جامع خویش مردم قم را مورد تفقد قراردادند. باید پیام و موج شهادت همیشه در جامعه ما زنده باشد و با شیوه های درست باید این پیام ها را به نسل های آینده منتقل نماییم، جلوه های ایثار وفداکاری برای تقویت ارزش های الهی، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
خطیب جمعه قم با تجلیل از شهدای امنیت اظهارکرد: شهدای امنیت در نهایت مظلومیت در مقابل گروهی لبریز از ددمنشی آغوش خودرا در مقابل شهادت گشودند. بسیجیان و طلابی و آحاد مختف مردم برای دفاع از عظمت کشور خود با این سختی ها مواجه گشتند و جمعی نیز به شهادت رسیدند. امروز می بینیم که این افراد توسط جمعی داعش صفت به خاک خون کشیده می شوند.
خطیب جمعه قم در خطبه اول اظهار داشت: امام علی(ع) در وصیتی به امام حسن(ع) بیان می دارند که من با سرعت به سراغ تو آمده ام تا تو در نوجوانی و جوانی هستی، تا قبل از آنکه گرفتار کژی ها و نابسامانی های روحی بشوی، پدر تو به سمت تو آمده است تا با شتاب لازم، آداب اخلاقی را به توبیاموزد و با سرعت آمده ام تا جلوی پایه ریزی ناصحیح شخصیتی تو را بگیرم.
وی اضافه کرد: این مساله یک اصل اخلاقی است که شتاب در خیرات و مبادرت به موقع را باید در امور مختلف انجام داد. در مقابل این مورد می توان به امور منفی نیز توجه داشت. نخستین عنصر، تعجیل است. تعجیل به مدلول مبادرت به عمل، قبل از آن که وقت آن فرارسیده باشد است. مثل کشاورزی که قبل از رسیدن میوه، میوه را بچیند.
آیت الله اعرافی بیان کرد: شتابگیری به عمل و سرعت در اقدام و عمل چند حالت دارد که حالت اول آن عجله است که بدون سنجش زوایای عمل صورت می گیرد. این عجله، کار را فاسد می کند.
وی اظهار داشت: نکته دوم تاخیر در عمل و سستی در این بخش است. وقتی کار به سرعت لازم رسید و شرایط انجام کار فراهم گردید، اگر از موقعیت عمل، تاخیری ایجاد کردیم به سستی و کاهلی گرفتار می شویم. بسیاری اوقات تاخیر در انجام اعمال ما را گرفتار صدمات سنگین می کند. این قوانین اخلاقی در همه امور مورد سفارش بوده است. روایات ما بیان می دارند که بموقع به فریاد جوانان ونوجوانان خود برسید.
وی یادآورشد: اقدام دیرهنگام، سستی و کندی و تنبلی در اقدامات تربیتی و پرورش نسل نو و کودک و نوجوانان خسارات بزرگی می آورد. بنا بر این است که مامور شدیم تا نجات بخشی و تربیت خودرا برای نسل جدید اقدام نماییم. این مساله از فرمان های الهی است.
منبع:

1401/08/27
13:42:07
5.0 / 5
234
تگهای مطلب: ایران , دانشگاه , دستگاه , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری