رئیس هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی فارس:

متولیان کشاورزی و کمیته امداد به داد گردشگری برسند!

متولیان کشاورزی و کمیته امداد به داد گردشگری برسند! به گزارش کاراموند فارس رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان فارس با گلایه از کم توجهی متولیان میراث فرهنگی به صنعت توریسم، که دیدار نداشتن وزیر ما متولیان این بخش در مسافرت به شیراز نمونه ای از آنست، اضافه کرد که گویی نباید به خیر متولی این بخش امید داشته باشیم، کاش سایر وزرا به داد فعالان صنعت توریسم برسند.


محمود فخری در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با شرایط کنونی دفاتر آژانس های مسافرتی اظهار نمود: از زمان آغاز پاندمی کرونا، حال فعالان بخش گردشگری، خصوصا دفاتر خدمات مسافرتی به هیچ عنوان خوب نیست و هر روز هم وضعیت بدتر شده است.
او با اشاره به اینکه در میان صنوف مختلف بخش گردشگری، وضعیت دارندگان دفاتر خدمات مسافرتی از همه بدتر بوده و کسی هم به شکل شایسته به آنها رسیدگی نکرده است، اظهار داشت: فعالان بخش گردشگری خصوصا دفاتر خدمات مسافرتی ایران درحالی به این وضع گرفتار شدند که در تمام جهان مسئولین کشورها به هر طریقی گردشگری خویش را مستحکم نگه داشتند.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان فارس، در ادامه اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد از دفاتر خدمات مسافرتی تعطیل و فقط ۴۰ درصد از آنها باز بوده که آنها هم نیمه فعال با یک پنجم نیرو و ظرفیت و به صورت پاره وقت عمل می کنند.
وی افزود: نخستین ضررهای وارده به دفاتر خدمات مسافرتی از دست رفتن نیروهای با سواد و مجرب در این حوزه بود، نیروهایی که به واسطه تعطیلی دفاتر و توقف فعالیت حوزه گردشگری مجبور به تغییر شغل شده یا گاها بیکار شدند.
فخر افزود: دسترسی به تسهیلات با وجود سنگ اندازی های اداری برای خیلی از دفاتر خدمات مسافرتی محقق نشده و از آن جایی که بدهی های وام های پیش از شیوع کرونای این صنف هم باقی مانده بود، بعضی از بانکها وام دریافتی افراد را به جای اقساط وام های قبلی آنها نگاه داشته و نه تنها این خدمات و تسهیلات دولتی به رونق دفاتر آژانس های مسافرتی منجر نشد بلکه بدهکاری باردیگر ای بر دوش آنها محول کرد.
وی با تکیه بر این که توسعه و سرمایه گذاری بر بخش گردشگری در شرایط اقتصادی کنونی می توانست اشتغال زایی و درآمدزایی پایداری را به جامعه الحاق کند، اضافه کرد: متاسفانه متولیان امر کشور توجهی به گردشگری نداشته و ندارند.
وی با تکیه بر ضرورت هم اندیشی با مدیران بالادستی گردشگری کشور، اضافه کرد: آینده گردشگری با وجود ذهنیت حاشیه ای و بی ثبات مسئولین دوره جدید کشور رضایت بخش نخواهد بود.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان فارس، اضافه کرد: هفته گذشته وزیر میراث به شیراز سفر کرد و به جای هم اندیشی و برگزاری اجلاس با فعالین صدمه دیده خود به بازدید و حل مشکلات کارخانه بیسکویت سازی پرداخت.
فخری با ابراز گلایه از این که وزیر میراث فرهنگی در مسافرت به استان فارس، دیدار با فعالان این بخش را در برنامه های خود نگنجانده بود، اظهار داشت: گویی نباید به خیر وزیر محترم، بعنوان متولی اصلی بخش گردشگری امید داشت؛ در این شرایط کاش وزرای تعاون، جهادکشاورزی یا مسؤلان کمیته امداد و بهزیستی، به فریاد صنعت توریسم برسند.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان فارس با تکیه بر ضرورت هم اندیشی با مدیران بالادستی گردشگری کشور، اضافه کرد: آینده گردشگری با وجود ذهنیت حاشیه ای و سردرگمی مسئولیت های اداره کشور، آینده گردشگری رضایت بخش نخواهد بود.1400/07/30
12:16:11
5.0 / 5
262
تگهای مطلب: خدمات , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری