استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خبر داد:

كتاب خدا در قرآن و كتاب مقدس منتشر می شود

كتاب خدا در قرآن و كتاب مقدس منتشر می شود استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از تالیف كتاب «خدا در قرآن و كتاب مقدس؛ بررسی و نقد آرای كارن ارمسترانگ و دنیز ماسون» اطلاع داد.


به گزارش کاراموند به نقل از دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد اکبریان از تالیف کتابی با عنوان «خدا در قرآن و کتاب مقدس؛ بررسی و نقد آرای کارن ارمسترانگ و دنیز ماسون» اطلاع داد و اظهار نمود: این اثر از اواخر سال ۹۷ آغاز شد و دو بخش دارد؛ هر بخش از این کتاب مربوط به یکی از خاورشناسان است و در آن دیدگاه «کارن ارمسترانگ» و «دنیز ماسون» مورد نقد قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه علت انتخاب این دو خاورشناس آن بوده که کتاب ویژه ای برای این مورد دارند، اظهار داشت: در واقع هر کدام اثری درباره بررسی تطبیقی دیدگاه قرآن و کتاب مقدس در مبحث خداباوری و یا اعتقاد به خدا دارند؛ هر دو کتاب مستقلی نوشته اند، ضمن اینکه در مورد این دو اثر هم کار تحقیقی در کشور صورت نگرفته است.

استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خاطرنشان کرد: کتاب در ۱۶۰ صفحه نوشته خواهد شد و نقد دیدگاه هر دو نفر در ۸۰ صفحه جداگانه انجام می شود؛ در بخش اول که به خانم ارمسترانگ اختصاص دارد، در مورد روش تاریخی ایشان بحث شده و همینطور مبانی دیدگاه ایشان و برخی مطالبی که بیان کرده، مورد بحث و نقد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در مورد بخش دوم مربوط به خانم دنیز هم ابتدا بحث روشی انجام و مسائل تطبیقی ایشان بررسی و نقد شده است؛ وی به صورت جزئی در مبحث خداشناسی به تطبیق میان قرآن و کتاب مقدس پرداخته، ولی مباحث خانم ارمسترانگ کلی تر است؛ ایشان کوشیده تا تثلیث مسیحیت را با توحید مدنظر قرآن هماهنگ قرار دهد که ما نقد و بررسی این مطلب را بیان کرده ایم.

اکبریان تصریح کرد: این دو نفر برخلاف بسیاری از مستشرقان، نگاه مثبتی به قرآن دارند. به خصوص خانم دنیز که در بعضی موارد به برتری آموزه های قرآنی در مقایسه با کتاب مقدس اعتراف و تاکید کرده است. وی به نقصی در کتاب مقدس اعتقاد دارد که به وسیله مفسران مسیحی تکمیل می شود، ولی در مورد قرآن آنرا بدون نقص و کامل می داند و بحث خداشناسی و توحید را بحثی روشن می داند.
منبع:

1399/08/03
23:55:50
5.0 / 5
1604
تگهای مطلب: تاریخی , طلا , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری