با حضور معاون امور هنری؛

راه اندازی نمایشگاه کتاب های آموزش هنر

راه اندازی نمایشگاه کتاب های آموزش هنر کاراموند: محمود سالاری معتقد می باشد اگر بتوانیم نمایشگاه جامع کتب هنری را هر سال با همکاری نهادهای مختلف برگزار نماییم به بالندگی و ارتقای سطح اندیشه در عرصه هنر کمک شایانی خواهیم کرد.به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب های تخصصی آموزش هنر شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین اسماعیلی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنر، محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران و تعدادی از ناشران، مدیران هنرستان های هنرهای زیبا و آموزشگاه های آزاد هنری و علاقه مندان به رشته هنر در تالار وحدت اجرا شد.
نخستین نمایشگاه کتاب های تخصصی آموزش هنر (نکته) با حضور ۱۲ ناشر فعال در این حوزه و به همت اداره کل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنر معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با به نمایش گذاشتن ۱۲ هزار عنوان کتاب راه اندازی شد تا بابی تازه برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی کتاب در حوزه های مختلف باشد.
در این مراسم محمود سالاری معاون امور هنری در جمع خبرنگاران بیان کرد: ابتدا باید از همکارانم در اداره کل برنامه ریزی و آموزش هنر و ناشرانی که در نمایشگاه حضور پیدا کردند، تشکر کنم. هنر نیاز به تولید نظریه و اندیشه نیز دارد و بنا بر این کتاب ها و ناشران بسیار دراین زمینه تأثیرگذار هستند. از آنجا که پیوند مجموعه هنرمندان و ناشران با صاحبان اندیشه و مولفان این حوزه بسیار مهم می باشد، اگر بتوانیم نمایشگاه جامع کتب هنری را هرسال با همکاری نهادهای مختلف برگزار نماییم به بالندگی و ارتقای سطح اندیشه در عرصه هنر کمک شایانی خواهیم کرد.
وی افزود: عصر ما عصری است که تکنیک در آن رشد پیدا می کند، اما عمق اندیشه در آن درحال کاهش است. تا جایی که بشود این نمایشگاه ها را برپا کرد و با همکاری اتحادیه ناشران آنرا بسط و گسترش داد به نظرم کمک شایانی به گسترش اندیشه در هنر می کند.
سالاری همین طور درباره ی برگزاری نمایشگاه هایی از این دست در شهرستان ها نیز اظهار داشت: استانها نیز باید به این سمت حرکت کنند و ما از آنها حمایت نماییم. بطور قطع اگر استانی متقاضی باشد و هنرمندانی داشته باشد که از این حرکت استقبال کرده و آنرا حمایت کنند تا بتواند برای ناشران مقرون به صرفه باشد، یقین بدانید نیازی به حرکت وزارت فرهنگ به این سمت نیست، چونکه ناشران بدنبال مخاطب خود هستند. اگر استانها استقبال نکنند، این رویداد در نهایت تبدیل به برگزاری یک نمایشگاه کوچک می شود. باید این کار تبدیل به یک اتفاق در استانها در هر سال شود.
وی در ادامه به بردن این نمایشگاه به فضاهای بزرگ تر نیز اشاره نمود و اضافه کرد: از این که تعداد آثار به قدری زیاد باشد که بتوانیم در یک مکان وسیع این نمایشگاه را برگزار نماییم، استقبال می نماییم اما از آنجا که کتاب های هنری، تخصصی هستند، برگزاری آن در فضای بزرگ نیز منوط به این است که مخاطبان و ناشران از آن استقبال کنند.
معاون هنری ارشاد در انتهای سخنان خود نیز به جایزه ملی آموزش هنر اشاره و اظهار داشت: به نظرم وجود چنین جایزه هایی به ایجاد انگیزه و گسترش انگیزه های خلاقانه برای کار کمک می نماید. ما در عرصه آموزش به شکل عام به یک اتفاقی رسیدیم و آن هم بی انگیزگی در پیدا کردن روش های نو در آموزش و رفتن به سمت تکنولوژی های آموزشی است که درحال زیاد شدن هستند. درحالی که عصری که در آن هستیم انواع و اقسام تکنولوژی ها را در فضای مجازی ارائه می کند و اگر می خواهیم که آموزش ما از این بخش عقب نماند و مخاطب حضوری انگیزه برای حضور در کلاس داشته باشد و فضای مجازی را ارجح نداند، باید مخاطبان انگیزه های خودرا بالا ببرند و استادان و مربیان خودرا به روز کنند. برای این اتفاق جایزه آموزش بهانه ای است برای آن و یکی از ابزارهای مهمی است که موجب دیده شدن خلاق ها و گسترش آموزش های خلاقانه می شود.
نمایشگاه کتب تخصصی هنر توسط دفتر برنامه ریزی و آموزش هنر معاونت هنری و با همکاری تعاونی انتشارات تهران انجام می شود. این نمایشگاه از شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ تا چهارشنبه ۱ آذر از ساعت ۹ بامداد تا ۱۷ در طبقه دوم تالار وحدت پذیرای علاقه مندان به کتب هنری است.

1402/08/27
23:55:34
5.0 / 5
83
تگهای مطلب: برند , تالار , تخصص , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری