در گزارش كاراموند مطرح شد؛

اجرای مجالس تعزیه توسط احمد عزیزی در پهنه رودکی

اجرای مجالس تعزیه توسط احمد عزیزی در پهنه رودکی به گزارش کاراموند، احمد عزیزی تعزیه خوان با سابقه اعلام نمود با حمایت بنیاد فرهنگی و هنری رودکی در دهه اول ماه محرم به اجرای مجالس تعزیه در پهنه رودکی می پردازد.احمد عزیزی تعزیه خوان با سابقه در رابطه با فعالیتهای خود در روزهای ماه محرم، به خبرنگار مهر اظهار داشت: با حمایت بنیاد فرهنگی و هنری رودکی از اول ماه محرم به اجرای مجالس تعزیه در پهنه رودکی می پردازیم. این مجالس ساعت ۲۰: ۳۰ اجرا می شوند.
وی در رابطه با مجالس تعزیه مدنظر برای اجرا، توضیح داد: در شب اول تعزیه «شاهچراغ»، در شب دوم تعزیه «وهب و حضرت زینب (س)، در شب سوم تعزیه «مسلم»، در شب چهارم تعزیه «دو طفلان مسلم»، در شب پنجم تعزیه «حر ریاحی»، در شب ششم تعزیه «علی اکبر (ع)»، در شب هفتم تعزیه «قاسم (ع)»، در شب هشتم تعزیه «حضرت ابوالفضل (ع)»، در شب نهم تعزیه «امام حسین (ع)» و در شب دهم هم تعزیه «بازار شام» را اجرا می نماییم.
عزیزی در رابطه با عوامل حاضر در اجرای این مجالس تعزیه، اظهار داشت: خودم و پسرم مسعود عزیزی، امیرعباس باقری، حسین عباس قلی، حبیب ماهری، جواد جودی، مهیار میرنقی، حسین حسین علی، امیرعلی کاوه، امیرعلی رضایی و پارسا حسینعلی بعنوان شبیه خوان و عباس حیدری، ابراهیم خدابنده لو و میلاد عزیزی گروه موسیقی این مجالس تعزیه هستیم.
این تعزیه خوان در انتهای سخنان خود به اجرای ۳ مجلس تعزیه در فضای باز مجموعه تئاتر شهر اشاره نمود و اضافه کرد: روزهای ۸، ۹ و ۱۰ ماه محرم در این فضا و در ۲ نوبت ۱۶: ۳۰ و ۱۹: ۳۰ به اجرای مجلس تعزیه می پردازیم.


منبع:

1402/04/27
11:35:38
5.0 / 5
243
تگهای مطلب: فرهنگ , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری