با معرفی در یك برنامه

نخستین های ورزش ایران را بشناسید

نخستین های ورزش ایران را بشناسید به گزارش کاراموند، شبکه رادیویی ورزش در آستانه آغاز دهه فجر ویژه برنامه «اولین های ورزش» را روانه آنتن می کند.


به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی رادیو ورزش، «اولین های ورزش» ویژه برنامه شبکه رادیویی ورزش است که مقرر است در دهه فجر سال جاری روی آنتن این شبکه رادیویی برود.
این برنامه مرور وقایع، اتفاقات و موفقیت هایی است که ورزش ایران در دوران انقلاب اسلامی گذرانده و به دست آورده است.

مباحثی که در این برنامه بیان می شود در واقع بازنمایی، یادآوری و صیقل بخشی به مستندات موجود درمورد پیشرفت ورزش ایران در همه حوزه ها و بخصوص ورزش قهرمانی است که خود در واقع نقطه عطفی تازه پیش روی ورزش ایران است.

حسن عبدالهاشم پور، تهیه کننده این ویژه برنامه اظهار داشت: «اولین های ورزش» یک برنامه با رویکرد تاریخی در حوزه ورزش بخصوص تاریخ شفاهی ورزش کشور بعد از انقلاب اسلامی است که به اتفاقات ورزش چه در حوزه قهرمانی و چه در حوزه زیرساخت و توسعه و هرگونه اتفاقی که برای نخستین بار توسط ورزشکاران صورت گرفته، به روایت آن می پردازد. برخی از این برنامه ها طی سالهای گذشته ساخته شده، اما طبیعی است که هر سال اولینی به نخستین های گذشته اضافه شود. شاید در یک رشته ورزشی یک قهرمان رکوردی را برای نخستین بار کسب کند که ورزشکاران، قبل از آن رکورد را نزده باشند یا یک مدالی را به دست آورده باشیم که در طول این برنامه به روایت تاریخی این رویدادها می پردازیم.

وی ادامه داد: این برنامه اثرات دگردیسی ورزش ایران را بازگو و با زبان آماری و تحلیلی؛ پیشرفتی که به وجود آمده را گوشزد می کند. بعنوان مثال در بعضی از رشته های ورزشی که در قبل از انقلاب اسلامی، هیچ جایی برای ایران در موفقیت های بزرگ قائل نبودند، به نتایجی رسیدیم که سیر صعودی و سبقت ایران را از کشورهای صاحب نام نشان داده است. علاوه بر این به شکل مصداقی هم به یکایک رشته ها پرداخته و تغییراتی که یافتند به نسبت زمان مشابه در قبل از انقلاب اسلامی و اثربخشی انقلاب در تکامل، آنان را به سمع مخاطبان می رسانیم.

عبدالهاشم پور ضمن اشاره به ساختار برنامه افزود: همه قسمت های این ویژه برنامه از زبان خود نخستین ها است. ساختار این برنامه را شاید میتوان جزء مستند گزارشی قرار داد. متن برنامه بر پایه مستند است چونکه همه رویدادها مبتنی بر حقیقت بوده و احیانا بتوان آنرا جزء مستندات گزارشی رقم زد.

تهیه کننده برنامه «اولین های ورزش» در انتها در رابطه با نحوه ساخت برنامه این گونه اظهار داشت: اطلاعات برنامه پژوهش محور است. بطور قطع همه مدال ها و رکوردهایی که کسب شده در تاریخ کشور ثبت می شود و همه باید بر اساس یک پژوهشی صورت پذیرد. به هر حال آنچه که از تاریخ ورزش کشور چه مکتوب و چه شفاهی از راه پژوهش به دست آوردیم را تبدیل به یک برنامه رادیویی کردیم. هم اکنون هم ادامه آنرا با ساختاری جدیدتر روی آنتن رادیو ورزش موج اف ام ردیف ۹۲ مگاهرتز خواهیم برد.
1401/11/09
12:42:56
5.0 / 5
215
تگهای مطلب: ایران , تاریخی , تهیه كننده , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری