یادداشت مدیر مسؤول روزنامه ستاره صبح

آغاز خصوصی سازی در وزارت ارشاد

آغاز خصوصی سازی در وزارت ارشاد كاراموند: مدیر مسؤول روزنامه «ستاره صبح» درباره عملكرد حسین انتظامی در معاونت امور مطبوعاتی معتقد می باشد كه «انتظامی هرچند اصول گرا به حساب می آید، اما در شش سالی كه در حوزه معاونت مطبوعاتی حضور داشت، هیچ گاه این نظر خویش را به نفع نشریات اصول گرا و به زیان نشریات اصلاح طلب اعمال نكرد. »


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، متن كامل یادداشت علی صالح آبادی با عنوان «آغاز خصوصی سازی در وزارت ارشاد»، درباره عملكرد حسین انتظامی در معاونت امور مطبوعاتی به شرح زیر است:
«حسین انتظامی چهره نام آشنا و آرام برای مطبوعات است. وی در كارنامه خود مدیرمسئولی روزنامه های جام جم وابسته به صداوسیما و همشهری متعلق به شهرداری تهران را دارد. انتظامی هرچند اصول گرا به حساب می آید، اما در شش سالی كه در حوزه معاونت مطبوعاتی حضور داشت، هیچ گاه این نظر خویش را به نفع نشریات اصول گرا و به زیان نشریات اصلاح طلب اعمال نكرد. او آهسته و پیوسته و به علت اینكه رشته مهندسی خوانده بود و سیستمی فكر می كرد، به دنبال یك نظام مهندسی برای نشریات و خبرگزاری ها بود و در این راه گام های مؤثر و ماندگار برداشت.
یكی از آرزوهای اصحاب رسانه و آن هایی كه علاقه مند هستند كه نشریات تأثیرگذار و ماندگار باشند، این بود كه كیفیت جایگزین كمیت در حوزه فرهنگ مكتوب شود. این اتفاق سرانجام با طراحی نظام رتبه بندی تحقق پذیرفت و امسال به مرحله اجرا درآمد. البته این طرح مخالفانی داشته و دارد، ولی به عقیده من این طرح روزنامه ها را از حالت كپی پیست به حالت تحلیلی و تفسیری، درج مصاحبه و یادداشت هدایت كرد. پیشنهاد می كنم كه آقای سلطانی فر كه این دستاورد را نه تنها حفظ كند، بلكه آن را ارتقاء هم دهد.
ولی اقدام مهم تر حسین انتظامی، هدفمندسازی پرداخت یارانه و كلید زدن خصوصی كردن نشریات و عدم صدور مجوز برای مؤسسات دولتی و مؤسسات عمومی بود. اتفاق خوبی كه در دوره وی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتاد این بود كه برای اولین بار به همت او و همكارانش و موافقت وزرای ارشاد یارانه روزنامه ها و نشریات دولتی و عمومی مثل روزنامه های كیهان، ایران، جام جم، خراسان، همشهری، شهروند و... كه امكانات گسترده ای در اختیار داشتند قطع شد و این یارانه به نفع روزنامه های غیردولتی و خصوصی داده شد. این مهم را انتظامی كه از یك سو بر كاركردهای قانونی تكیه می كرد و از جانب دیگر، با دیپلماسی پیدا و پنهان و رایزنی با مقامات توانست به رغم مخالفت گسترده آن را به سرانجام برساند. در مجموع من كارنامه حسین انتظامی در حوزه معاونت مطبوعات را مثبت ارزیابی می كنم».1396/10/17
15:53:58
5.0 / 5
5242
تگهای مطلب: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری