در سال ۲۰۲۲؛

باکس آفیس فرانسه از ریکاوری درآمد

باکس آفیس فرانسه از ریکاوری درآمد به گزارش کاراموند، گیشه های فروش در فرانسه در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۵۹ درصدی مخاطبانش در مقایسه با سال پیش توانست شرایط با ثباتی را تجربه کند.به گزارش کاراموند به نقل از ددلاین، سینماهای فرانسه با افزایش جدی فعالیت نسبت به سال قبل موفق شد تا ۱۵۲ میلیون تماشاگر را به سینماها بکشاند. این آمار گرچه هنوز نزدیک به ۲۷ درصد کمتر از میانگین ۳ سال قبل از پاندمی (۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹) است، اما نزدیک به ۶۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ است که ۱۳۸ روز از سال تعطیلی سینماهایش را متحمل شد.
هر چند فرانسوی ها میزان فروش را از نظر مالی اعلام نکرده اند اما انتظار می رود میزان فروش هم بیشتر از یک میلیارد دلار بوده باشد.
گرچه بازار فیلم فرانسه خیلی بهتر از بعضی از دیگر بخش ها به سمت بهبودی رفت اما بخشی از اوایل سال را برای واکسیناسیون از دست داد و از ۱۴ مارس بود که تمام محدودیت های کرونایی را برداشت.
وضعیت در فاصله مارس تا جولای بهتر شد و موفقیت فیلم هایی چون «تاپ گان: ماوریک»، «دنیای ژوراسیک: قلمرو» و «مینیون ها: ظهور گرو» به این امر کمک کرد. در عین حال طرح کاهش قیمت بلیت ها هم موثر افتاد و تنها در ماه جولای در رویداد سالانه جشن سینما ۳.۲ میلیون قطعه بلیت به فروش رسید که با بالاترین سطح پیش از پاندمی برابری می کرد.
اواخر سال هم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» و در آخر «آواتار: راه آب» باعث رونق سینماها شد. در فرانسه از فیلم جیمز کامرون بسیار استقبال شده و بعد از چین، دومین کشوری است که بیشترین فروش فیلم در آنجا بوده و بزودی از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور می کند.
طبق گزارش ها بعد از «آواتار» و «ماوریک»، دیگر فیلمهای پرفروش سال در فرانسه «مینیون ها»، «پلنگ سیاه» و «دنیای ژوراسیک» بوده اند.
در همین حال بازار فیلمهای داخلی هم گرم بوده و با فروش ۶۲.۲ میلیون قطعه بلیت تقریبا نزدیک به ۴۱ درصد بازار سینما را به خود اختصاص داده اند.
از این رو سینماهای فرانسه با امید به سال ۲۰۲۳ چشم دوخته اند و ارائه متنوع ترین فیلمها از سراسر جهان را یکی از نقاط قوت خود می دانند.
یکی از مدیران سینمای فرانسه تصریح کرد سینماها سرمایه گذاری برای افزایش راحتی، کیفیت بهتر تصویر و صدا را از سر گرفته اند و در همین حال سرمایه گذاری برای پشتیبانی از انتقال انرژی یکی از اولویت های سال جدید خواهد بود و امکان دارد به اقتصاد شماری از سینماها در مقطعی از سال صدمه وارد کند.

1401/10/13
15:13:41
5.0 / 5
323
تگهای مطلب: جشن , سینما , فیلم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری