صالحی:

شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود

شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود به گزارش کاراموند، رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به نگاه تقریبی شهید سلیمانی در ابعاد مختلف اظهار داشت: یکی از حوزه های درس آموز از ایشان در حوزه وحدت و تقریب است و بی تردید او سردار وحدت و تقریب اسلامی بود.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی -رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی- در نشست امت همدل؛ یادواره شهید قدس، سردار حاج قاسم سلیمانی با عنوان «قدس شریف، مسیر مشترک امت واحده» که در دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی انجام شد با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از حوزه های درس آموز از ایشان در زمینه وحدت و تقریب است و بی شک او سردار وحدت و تقریب اسلامی بود.

ایشان سپس به بیان سه حوزه تقریبی در زندگی و مکتب شهید سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: حوزه اول، حوزه تقریب اجتماعی است که در این عرصه ایشان دارای نظر اجتماعی و عمل مستمر بود؛ خصوصاً آنجا که می گوید این بی حجاب است، آن باحجاب است... اینها مردم ما هستند، بچه های ما هستند، پدر اداره می کند، پدر جذب می کند.
صالحی ابراز کرد: از دید شهید سلیمانی جامعه ما خانواده ماست و این جمله کلیدی ایشان است و تقریب اجتماعی مبتنی بر همین نگاه هاست و زندگی اجتماعی را باید با این جمله اداره کرد.
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به ساحت دوم تقریبی، تقریب بین مذاهبی در اندیشه و عمل سردار سلیمانی، اظهار داشت: همچون اصول مهم تقریب بین مذاهبی در اندیشه ایشان، دوست داشتن و تکریم اهل سنت، قبول نداشتن پروژه شیعه سازی و تبشیر شیعی در راه فعالیت، کمک عادلانه به مجموعه های فرهنگی شیعه و اهل سنت و پشتیبانی از جان و مال و ناموس اهل سنت همانند شیعیان بود.
او در آخر، تقریب انسانی و بین ادیانی را سومین حوزه تقریبی در نظر و عمل شهید سلیمانی عنوان نمود.
منبع:

1401/10/12
18:15:20
5.0 / 5
341
تگهای مطلب: دانشگاه , زندگی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری