رئیس مركز اسلامی گلستان:

جمهوری اسلامی بین طلبه شیعه و سنی فرق نمی گذارد

جمهوری اسلامی بین طلبه شیعه و سنی فرق نمی گذارد به گزارش کاراموند، گلستان رئیس مرکز اسلامی گلستان از بهره مندی چهار هزار و 100 نفر از علمای اهل سنت استان از خدمات این مرکز اطلاع داد و اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی تفاوتی بین طلبه شیعه و سنی وجود ندارد.


حجت الاسلام نورعلی دیلم امروز سه شنبه ۲۲ آذر در بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گلستان اظهار نمود: با پیروزی انقلاب اسلامی، گفتمان مقابله ای بین شیعه و سنی به پایان رسید و در این زمان بیشتر از ۴۰ سال موفقیت های بسیار قابل ملاحظه ای در حوزه تقریب مذاهب و وحدت اسلامی بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۲ و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مبحث پشتیبانی از فلسطین را مطرح نمودند، اضافه کرد: امروز هم کسی مثل مقام معظم رهبری به مساله وحدت اسلامی اهمیت نمی دهد، تحقق تمدن نوین اسلامی راهی جز وحدت بین شیعه و سنی ندارد و علاوه بر علما و مردم، رهبران کشورهای اسلامی هم باید به این مهم دست یابند تا به دوره شکوفایی اسلام بازگردیم.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به اینکه حوزه مذاهب متولی مشخصی ندارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه اداره ای که متولی صفر تا صد حوزه تقریب باشد وجود ندارد، در مجموع ۹ دفتر مرکز بزرگ اسلامی در کشور وجود دارد که در حوزه اهل سنت کار می کنند.


دیلم از وجود ۱۰۸ مدرسه اهل سنت در استان گلستان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: با احتساب طلاب، مدیران، رابطین و مدرسان مرکز بزرگ اسلامی گلستان به حدود دو هزار و ۱۰۰ نفر خدمات عرضه می دهد که این مهم از مرحله دفترچه پذیرش تا فارغ التحصیلی و عرضه مدرک سطح دو(کارشناسی وزارت علوم) را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه با بیان این که مدرک سطح دو مدارس علمیه همانند مدرک کارشناسی رسمی وزارت علوم اعتبار دارد، خاطرنشان کرد: این افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است که طلاب اهل سنت در مدارس دینی با دریافت مدرک سطح دو حوزه، امکان شرکت در همه آزمون های رسمی و استخدامی کشور را دارند و اگر نظام به دنبال ارتقای اهل سنت نبود چنین خدماتی را عرضه نمی کرد.
رئیس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به اینکه مدارس دینی اهل سنت هیچ تفاوتی با دانشگاه های دیگر ندارد و مدرک تحصیلی این مدارس مورد تأیید وزارت علوم است، بیان نمود: خوشبختانه در سه سال قبل ۲۵ نفر از آخوندهای اهل سنت با مدرک سطح دو حوزه علمیه در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدند و الان معلم هستند.


دیلم افزود: در گذشته اعطای مدرک کارشناسی ارشد صرفا مختص اساتید مدارس علمیه بود که اخیراً در استان گلستان مجوز یک مرکز تخصصی با ۱۱ رشته برای تحصیل طلاب اهل سنت در مقطع کارشناسی ارشد دریافت شده که هم اکنون فعالیت یک رشته تفسیر و علوم قرآن به تصویب رسیده و بیشتر از ۵۰ نفر ثبت نام کردند که ۱۶ نفر پذیرفته شده و پس پایان مدت دو ساله تحصیل، متخصص تفسیر و علوم قرآن می شوند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون دو نفر از طلاب اهل سنت در گلستان دانشجوی دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب قم هستند، بیان نمود: خوشبختانه در حوزه اهل سنت انقلاب آموزشی بوجود آمده و نظام مقدس جمهوری اسلامی جای اعتراض را بست و ارتقای کمی و کیفی آموزش به اهل سنت جزو سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
رئیس مرکز اسلامی گلستان از وجود یک هزار و ۷۰۰ مسجد اهل سنت در گلستان اطلاع داد و اظهار داشت: تمامی این مساجد شناسنامه دار شدند و همه اطلاعات مساجد استان گلستان به صورت آنلاین در دسترس قرار دارد، هم اکنون چهار هزار و ۱۰۰ نفر از علمای اهل سنت زیر پوشش ما قرار دارند که همگی از خدمات بیمه پایه و تکمیلی برخوردار می باشند که با احتساب خانواده آنها، ۱۸ هزار نفر از خدمات مرکز اسلامی گلستان بهره مند می شوند و این مهم نشان داده است در نظام مقدس جمهوری اسلامی تفاوتی بین طلبه شیعه و سنی وجود ندارد.
منبع:

1401/09/22
13:18:32
5.0 / 5
366
تگهای مطلب: ایران , تخصص , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری