كارگردان مستند با كاراموند مطرح كرد؛

هنوز این شهید موشکی را نمی شناسیم

هنوز این شهید موشکی را نمی شناسیم محمدجواد شریفی کارگردان مستند شهید غدیر به عرضه توضیحاتی درباره این مستند و کاراکتر اصلی آن یعنی شهید سیدرضا میرحسینی پرداخت.محمدجواد شریفی کارگردان مستند «شهید غدیر» همزمان با عرضه اینترنتی این مستند، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آن توضیح داد: نزدیک به دو سال پیش این مستند را با محوریت زندگینامه شهید سیدرضا میرحسینی ساختم که از نخبه های موشکی ایران و از همراهان شهید حسن طهرانی مقدم بود. در این مستند از کودکی این شهید و نماز خواندن شان در همان سنین کودکی روایت کرده ایم تا کمک به خانواده و ازدواج و رفتاری که با خانواده و بچه های خود داشتند. در بخشی از مستند هم به رفتارهای این شهید با همکارانش هم پرداخته ایم و اخلاقیات فردی اش را به تصویر کشیده ایم.
وی افزود: وقتی ما به ملارد کرج برای فیلمبرداری این مستند رفتیم، اعلام نمودند که برخی نکات را نمی توان در فیلم بیان کرد چونکه در رابطه با بحث های موشکی ایران و مسائل نظامی می شود. همکاران شهید که با ما صحبت می کردند هم بیشتر درباره اخلاقیات فردی او با ما صحبت می کردند و به هیچ عنوان درباره نقشی که این شهید در مسائل موشکی داشته است، جزئیات را مطرح نکردند. آنچه در مجموع می گفتند، این بود که شهید میرحسینی، یک فرد همه فن حریف بود و هر وسیله ای که در آنجا گرفتار خرابی می شد را می توانست تعمیر کند. او فرد باهوشی بود که اشراف بسیار بالایی در حوزه کاری خود داشت.
این مستندساز درباره پژوهش های خود درباره شهید میرحسینی هم اظهار داشت: برپایه جستجوهایی هم که در فضای مجازی داشتیم، اطلاعات چندانی درباره این شهید در دست نبود و به علت مسائل امنیتی ما حتی دسترسی به تصاویر او حین کار هم نداشتیم. اگر امروز بخواهیم بار دیگر سراغ این مورد برویم و مستندی درباره آن بسازیم، می توانیم عکس و فیلمهای بیشتری در اختیار داشته باشیم چونکه بعضی از آنها از طبقه بندی امنیتی خارج شده است و شاید ما هم ارتباطات مان قوی تر شده باشد و بتوانیم عکس و فیلمهای بیشتری را جمع آوری نماییم.
شریفی افزود: با دو تن از همکاران شهید گفتگوهایی داشتیم که تاکید می کردند او فردی باهوش بود که وقتی پروژه ای را در دست می گرفت آنرا تا پایان به انجام می رساند. هنوز درباره جزئیات نقش این شهید در مسائل موشکی حرف های بسیاری ناگفته مانده است و هنوز امکان مطرح کردن آنها وجود ندارد. شاید در آینده بتوان مستندی ساخت تا جزئیات این نقش، بیشتر تشریح شود. زمانی که ما برای ساخت مستند رفتیم، حتی با دوربین خاموش هم کسی حاضر نبود درباره جزئیات توانمندی های این شهید در حوزه موشکی اطلاعاتی در اختیار ما قرار دهد. اجازه نداشتند درباره این مسائل با ما صحبت کنند.
وی درباره مشاهدات خود از محل انفجار صورت گرفته در منطقه ملارد کرج هم اظهار داشت: طبق آنچه به ما گفتند، پادگانی که انفجار در آن رخ داده بود، پادگانی بلااستفاده بود که ما هم به آن منطقه رفتیم. صرفا یک دژبانی داشت، منطقه وسیعی را هم شامل می شد و نمازخانه ای هم به نام شهدای ملارد داشت. اجازه هم نداشتیم که به منطقه در ارتباط با خرابی های صورت گرفته برویم.


منبع:

1401/05/08
11:09:46
5.0 / 5
187
تگهای مطلب: اهدا , اینترنت , زندگی , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری