با برگزاری اختتامیه در تالار وحدت؛

جشنواره موسیقی نوای مهر برگزیدگانش را شناخت

جشنواره موسیقی نوای مهر برگزیدگانش را شناخت آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی موسیقی نوای مهر عصر روز پانزدهم اسفندماه با معرفی برگزیدگان این رویداد هنری در تالار وحدت تهران برگزار گردید.به گزارش کاراموند به نقل از ستاد خبری اولین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر»، آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر» عصر روز پانزدهم اسفندماه با معرفی برگزیدگان این رویداد هنری در بخش های مختلف به کار خود در تالار وحدت تهران تمام کرد.
در ابتدای این مراسم، محمدعلی فقیه (سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید) در سخنانی اظهار داشت: موضوع امروز، خوشبختانه یکی از رشته های پرطرفدار هنر است که وجودش با هارمونی، توازن و اعتدال عجین شده است. اگر ما در ایران از موسیقی حرف می زنیم یکی از وجوه آن انرژی زایی و تحرک روحی و روانی است. درست برعکس آن چیزی که بعضی می گویند. موسیقی ای که ما بر آن تاکید داریم موسیقی تحرک آور است. در دوران پر افتخار دفاع مقدس قسمتی از آن شور و انرژی که می گرفتند از موسیقی بود. قطعاتی که ما امروز آنها را زمزمه می نماییم. در حقیقت موسیقی زبان مشترک بین المللی برای انتقال پیام است.
وی افزود: اگر ما موسیقی را بعنوان یک مفهوم که هنرمندان بزرگ دنیا آنرا تعریف می کنند و درباره تاثیرات میان نسلی آن سخن می گویند برآورد نماییم، باید گفت موسیقی اثر نافذی دارد. حتی موسیقی بی کلام به درستی پیام خودرا منتقل می کند. ما ارزش های فراوانی در کشور داریم و چیزی آنها را ماندگار نمی کند، مگر این که در لفافه هنر منتقل شود. امروز که نیاز داریم ارزش ها را با زبان گیرا منتقل نماییم، موسیقی بسیار موثر است و ما در بنیاد شهید بطور قطع حمایت می نماییم. خصوصاً موسیقی مردمی که بار بیشتری به دوش می کشد.

بر اساس این گزارش در ادامه این مراسم گروه کر «مهر وطن» به سرپرستی مسعود نکویی قطعاتی را برای مخاطبان اجرا کردند. ضمن این که بخش دیگری از مراسم، به اهدای برگزیدگان بخش نماهنگ اختصاص داشت. بهرام دهقانیار به نمایندگی بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد.
در بخش نماهنگ با اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی از نماهنگ «رسم عاشقی» به تهیه کنندگی اسحاق مجیدی بعنوان رتبه اول، نماهنگ «اقیانوس بی پایان» به تهیه کنندگی مریم رزاقی و عبدالرضا باقری بعنوان رتبه دوم، نماهنگ «ایرانیم» به تهیه کنندگی هادی طاهرفر بعنوان رتبه سوم، نماهنگ «هدیه» به تهیه کنندگی کامران همت پور بعنوان رتبه چهارم و نماهنگ «نشانی» به تهیه کنندگی حسن قهرمانی تجلیل شد.
همچنین هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نماهنگ «فاطمیون حرم» به تهیه کنندگی آستان قدس و نماهنگ «عشقی به نام ایران» به تهیه کنندگی علی یگانه قدردانی نمود.
بنا بر این گزارش در ادامه مراسم، برگزیدگان بخش «تک آهنگ» عرضه شدند و مجید انتظامی به نمایندگی از هیئت داوران این بخش آرا برگزیدگان را اعلام نمود.
هیئت داوران جشنواره در بخش سرود دانش آموزی با اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی از گروه سرود «نسیم صبا» از استان چهارمحال و بختیاری بعنوان رتبه اول، گروه سرود «آوای مهر طاها» از اصفهان و گروه سرود «مصباح الهدی» از فارس بطور مشترک بعنوان رتبه دوم و گروه سرود «شهید فرجی» از تهران و گروه سرود «جوانه ها» از مشهد مشترکاً بعنوان رتبه سوم تجلیل به عمل آوردند.

در این بخش و در قسمت تک خوان از علی اصغر قهرمانی تکخوان گروه سرود «شهید فرجی»، از تهران بعنوان تک خوان برگزیده تجلیل شد.
هیات داوران همین طور با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از امیر کرامتی تکخوان گروه سرود «ندای ثامن» از تهران و نیما نیک بخت تکخوان گروه سرود «آوای مهر طاها» از اصفهان قدردانی نمود. اما در بخش گروههای کر، هیئت داوران از تکخوان گروه کر «پارسه» محمد رضازاده تقدیر به عمل آورد.
هیات داوران با اهدای لوح تقدیر از گروه کر «شقایق» به سرپرستی عباس بهادر از چهارمحال بختیاری تجلیل نمود.
گروه کر مهر وطن به سرپرستی مسعود نکویی رتبه اول، گروه کر «پارسه» به سرپرستی طیب فقیه رتبه دوم و گروه کر «طنین» به سرپرستی احسان صادقیان رتبه سوم را در این بخش کسب کردند.


منبع:

1400/12/16
09:19:17
5.0 / 5
413
تگهای مطلب: اهدا , تالار , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری