تغییرات در مرکز مستند سوره حوزه هنری

تغییرات در مرکز مستند سوره حوزه هنری در مراسمی در زمینه هنری با تکریم و تودیع یاسر فریادرس از مرکز مستند سوره حوزه هنری، امیر مهریزدان جانشین وی شد.


به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، بامداد امروزچهارشنبه 29 دی ماه طی مراسمی در سالن استاد صفارزاده حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره، یاسر فریادرس مدیر سابق مرکز مستند و تلویزیونی سوره را تودیع و امیر مهریزدان را بعنوان مدیر جدید مرکز مستند و تلویزیونی سوره معارفه کرد.
در این مراسم که با حضور مستندسازان، مدیران و فعالان عرصه هنر برگزار شد، حمیدرضا جعفریان بیان داشت: مرکز مستند سوره در سالهای اخیر سهم قابل توجهی در عرصه سینمای مستند ایران داشت و این اتفاق ثمره زحمات آقایان یزدی و فریادرس بوده است. میزبانی از مستندسازان مستعد و کارگردانان توانمند و افتخار همکاری با تعداد خیلی از فیلمسازان که در این سالها حوزه هنری را خانه خود دانستند دستاور بزرگی است و امید داریم این مسیر ادامه یابد و همراه با پرورش نسل تازه ای از مستندسازان باشد.
همچنین محسن یزدی، مدیر شبکه مستند سیما از دیگر حاضران مراسم در سخنانی گفت: با اهمیت تر از تولید اثر، پرورش نیروی انسانی توانمند در عرصه هنر مهم می باشد. من خودرا از حوزه هنری می دانم. حوزه هنری ذاتا مستعد پرورش نیروهای متخصص است. مجموعه ای که ریشه و خاستگاه فرهنگی دارد و زمینش مستعد پرورش نیرو است. ما این اتفاق را در مجموعه مرکز مستند سوره نیز شاهد بودیم و خداروشکر این مسیر تا امروز ادامه دار بوده است.
در حکم رییس سازمان سینمایی حوزه هنری خطاب به امیر مهریزدان آمده است:
نظر به صلاحیت تخصصی، سابقه تولیدی و مدیریتی مدید در زمینه مستند و تعهد اخلاقی و کاری شما، به سبب این حکم جنابعالی به سمت مدیر «مرکز مستند و تلویزیونی سوره» سازمان سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی منصوب می شوید. اهم مسئولیت های جنابعالی در این سمت به شرح زیر است:
- توسعه کارهای مرکز مستند به مرکز مستند و تلویزیونی سوره بوسیله راهبرد ایجاد یک مرکز تولیدی چابک با تمایزات محتوایی متمرکز بر مسائل مهم انقلاب اسلامی و گفتمان پیشرفت و امید
- تمرکز بر حوزه های موضوعی فرهنگ و هنر و گنجینه های محتوایی تاریخ شفاهی و ادبیات پایداری حوزه هنری بوسیله اتصال و ارتباط با اجزای مربوطه در زمینه هنری انقلاب اسلامی
- توجه به فراتهران و استفاده از ظرفیت مستندسازان و برنامه سازان توانمند و با انگیزه در سراسر کشور
- همکاری با سایر مراکز تولیدی سازمان سینمایی در جهت هم افزایی محتوایی
- توسعه ارتباطات و همکاری ها با سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی در تولید و کوشش برای تثبیت و ارتقاء رویه تولیدات مستند و برنامه های ترکیبی
- هم افزایی با مراکز و نهادهای فرهنگی فعال جبهه انقلاب در زمینه مستند و برنامه تلویزیونی
در این مراسم که با حضور مستندسازانی چون وحید چاووش، محمدرضا کریمی راد، مهدی شامحمدی، شهرام میراب اقدم، محمدحسن یادگاری، حجت عدالت پناه، امیررضا مافی، محمدرضا بورونی، محمدمهدی دزفولی و... برگزار شد، جعفریان از زحمات چندساله یاسر فریادرس در راه راه اندازی و توسعه مرکز مستند سوره قدردانی نمود. فریادرس بعد از خداحافظی از حوزه هنری، به شبکه مستند سیما رفت.
امیر مهریزدان قبل از این سابقه مدیریت در مرکز مستند سفیرفیلم و مرکز مستند موسسه راه(عمار) را برعهده داشته است.1400/10/29
19:23:41
5.0 / 5
312
تگهای مطلب: تخصص , سینما , فرهنگ , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری