سردار قریشی:

امروز در اوج تحریم ها در مقتدرترین شرایط هستیم

امروز در اوج تحریم ها در مقتدرترین شرایط هستیم به گزارش کاراموند مرکزی جانشین سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: تفاوت امروز به برکت روحیه و فرهنگ دفاع مقدس و تدابیر مقام معظم رهبری و برخورد اقتدارآمیز سپاه در اوج تحریم ها در مقتدرترین شرایط هستیم.


سردار سیدقاسم قریشی پنجشنبه ۴ آذر در همایش شهدای کردستان و جبهه های غرب کشور اظهار نمود: رزمندگان استان مرکزی در همه عرصه های جهاد و شهادت حضور فعال داشته اند و کمتر استانی از این خصوصیت برتر برخوردار می باشد. نقش استان مرکزی در حماسه های دفاع مقدس بسیار چشم گیر و پررنگ است و رزمندگان استان در مقاطع مختلف جنگ تحمیلی خوش درخشیدند و در عرصه های متعدد دفاع مقدس نقش آفرینی کردند. خوشبختانه کارنامه استان مرکزی در دفاع مقدس قابل قبول است، چونکه در نقطه به نقطه جنگ تحمیلی شاهد دلاوری ها و مجاهدت های رزمندگان استان مرکزی هستیم.
وی ادامه داد: در ۴۰۰ سال قبل در هر درگیری که ایران به آن وارد شده باخته و شهرهایی را هم در این درگیری ها از دست داده است، تنها تاریخی که ملت ایران توانست بدون از دست دادن حتی یک وجب از خاک خود آن هم با دست خالی و بدون کمک احدی از خارج از کشور در مقابل دشمنی که تا بن دندان مسلح بود و از سوی همه قدرت های جهانی حمایت می شد، ایستادگی کند همین دفاع مقدس بوده است.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: علت اصلی دشمنی و خصومت آمریکا با ایران هم در همین مهم نهفته است، البته اصل خصومت آمریکا پیروزی انقلاب و شکست غرب در ایران و از دست رفتن منافعشان بوده اما آنها امید داشتند اگر با محاصره اولیه اول انقلاب نمی توانند به اهداف خود برسند حداقل با حمله صدام و بکارگیری گروهک ها در کردستان و غرب؛ ایران را به زانو درآورند اما جمهوری اسلامی با تاکید بر مردم و دلیرانش نه تنها این محاصره را شکست بلکه توانست با قدرت و با راهنمایی حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری در مقابل دشمنان بایستد و پیشرفت و تعالی به دست آورد و با اتکا بر خود به یک الگو برای دنیا تبدیل گردد.
وی ادامه داد: این تلاش ها سبب شد که امروز در دنیا خیلی از پایتخت های جهان اسلام و کشورهای دیگر با لطف و حمایت نیروهای مسلمان منطقه بخصوص ملت مسلمان ایران در مقابل دشمن بایستند و بتوانند داعش و حامیان داعش همچون آمریکای جنایت کار را شکست دهند و خواسته خویش را به آنها تحمیل کنند.
قریشی افزود: تفاوت امروز ما با روز گذشته در این است که در ابتدای دفاع مقدس در تحریم سیم خاردار و کیسه سرم و... بودیم، اما به برکت روحیه و فرهنگ دفاع مقدس و تدابیر مقام معظم رهبری و برخورد اقتدارآمیز سپاه در اوج تحریم ها در مقتدرترین شرایط هستیم و اگر روز گذشته سیم خاردار به ما نمی دادند و در حوزه پزشکی در اوج وابستگی بودیم امروز به استقلال و خودکفایی کامل رسیده ایم. امروز ایران اسلامی در خیلی از حوزه ها جزو پیشرفته ترین کشورها در ساخت پالایشگاه، تجهیزات دفاعی، نانو، پزشکی و شرکتهای دانش بنیان است و در خیلی از عرصه های علمی حرف هایی برای گفتن داریم.
وی افزود: امروز نه تنها آمریکا دیگر نمی گوید در ایران منافع دارم بلکه حرف آنها این است که می گویند مراقب هستیم منافع ما در خارج از منطقه خاورمیانه توسط ایران از دست نرود. می گویند ما نمی خواهیم ایران در سوریه و یمن منافع داشته باشد یعنی در واقع با هزاران کیلومتر فاصله مرزی با ما بدنبال این هستند که اجازه ندهند منافع خویش را در منطقه دنبال نماییم نه این که در داخل کشور ناامنی ایجاد کنند.
قریشی بیان نمود: دلیرمردان کشور در مقابل هرگونه حرکت دشمن وارد عرصه شده و مقابل آنها ایستادند. امام راحل نهال جمهوری اسلامی را کاشت و آن را حفظ کرد و به مقام معظم رهبری بعنوان امانت سپرد و امروز به برکت هدایت های مقام معظم رهبری و مشارکت مردم در صحنه های مختلف، کشور به چنان توانمندی رسیده که در عرصه های مختلف حرفی برای گفتن دارد به صورتی که امروز در دنیا با کشورهای بزرگ در ساخت سد، جاده، تونل رقابت می نماییم، این در شرایطی است که در گذشته حتی قادر به ساخت سوله یا نصب دکل نبودیم اما امروز بهترین ها همچون بهترین جراحان دنیا در ایران پرورش یافته اند.
وی افزود: البته برخی بی کفایتی ها و فشار دشمن و ایجاد مشکلات معیشتی برای مردم، سبب شد این حلاوت و شیرینی آنطور که شایسته است در بین مردم حس نشود که امیدواریم در سایه تلاش دولت انقلابی و تلاش مسؤلان دلسوز بتوانیم این مشکل را حل نماییم.
به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، استاندار مرکزی هم در این آئین اظهار داشت: با تلاش تفکر و روحیه بسیج و همت امام راحل و هدایت های مقام معظم رهبری، ایران اسلامی در اوج عزت و سربلندی است. کارآمدی تفکر بسیج سبب شده این تفکر نجات بخش در هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی گسترانیده شود.
فرزاد مخلص الائمه اظهار نمود: بسیج دو رکن ولایتمداری و شهادت طلبی و روحیه اخلاص دارد و همه موفقیت ها و پیروزی ها که توسط بسیج در طول این سال ها کسب شده ه برکت این دو مولفه و روحیه اخلاص حاصل شده است.
وی ادامه داد: مجموعه ای از نیروهای انقلابی، جهادی و پرنشاط در چارچوب بسیج برای از بین بردن خلاء ها و پیشبرد اهداف انقلاب تحت عنوان بسیج شکل گرفته و امروز وسعت سازمان بسیج به اندازه کل جغرافیای جهان اسلام و فراتر از آن است.
سردار احمد سلیم آبادی یکی از فرماندهان دفاع مقدس هم در این همایش اضافه کرد: به علت این که شهدا و زرمندگان کردستان به سبب مقاومت و سبک اعزام، متفاوت بودند، در اغلب یادواره ها و کنگره ها و گرامیداشت های مختلف از آنها نامی برده نشده یا مختصر به آنها اشاره شده و به عبارتی از یک مظلومیت و غربت برخوردار بوده اند.
وی ادامه داد: همه رزمندگان استان مرکزی بخصوص اراک در منطقه غرب و شمال غرب خدمت کرده اند. رزمندگان و پیش مرگان و کسانی که در کردستان حماسه آفریدند و ضد انقلاب را از خاک کشور بیرون کردند همیشه خاطره رزمندگان استان مرکزی را در ذهن دارند و همیشه از حماسه ها و دلاوری های رزمندگان و شهدای استان مرکزی سخن می گویند.
این فرمانده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: رزمندگان استان مرکزی در غرب کشور خوش درخشیدند، عملیات های انجام شده توسط رزمندگان استان مرکزی اکثرا به موفقیت ختم شده است. نیروهای استان مرکزی توانایی و جسارت و هوش بالایی داشتند و بیشترین تلفات را در عملیات غرب کشور به دشمنان ضد انقلاب وارد کردند.
به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا در این آیین از کتاب "کوه ها الله اکبر می گفتند" هم رونمایی گردید.
کتاب کوه ها الله اکبر می گفتند توسط انتشارات ستارگان سرزمین آفتاب انتشار یافته و از تولیدات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی و کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است که برگرفته از نقش استان در دوران دفاع مقدس است و به قلم عباس جعفری رزمنده دوران دفاع مقدس نگاشته شده است. تعداد صفحات این کتاب ۹۱ صفحه است و در قطع رقعی انتشار یافته است.
منبع:

1400/09/04
20:25:28
5.0 / 5
238
تگهای مطلب: اهدا , تاریخی , جشن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری