در گزارش كاراموند مطرح شد؛

شکار مرگ برای اجرا آماده می شود

شکار مرگ برای اجرا آماده می شود به گزارش کاراموند نگار عزیزی کارگردان نمایش شکار مرگ درباره خصوصیت های این اثر نمایشی که از ۳۰ آبان ماه به صحنه می رود، توضیحاتی عرضه داد.نگار عزیزی که می خواهد بزودی نمایش «شکار مرگ» را به صحنه ببرد در اینباره به خبرنگار مهر اظهار داشت: این اثر نمایشی مقرر است از ۳۰ آبان ماه به مدت ۱۵ شب در تماشاخانه اهورا به صحنه برود. «شکار مرگ» نوشته آیرا لوین است که نمایشنامه «اتاق ورونیکا» را هم نوشته که اثر شناخته شده ای در ایران بشمار می رود.
وی افزود: زمانی که سال ۹۸ برای بار دوم نمایشنامه را خواندم به این نتیجه رسیدم که اثری جذاب و چالش برانگیز برای اجراست و تاکنون هم در ایران به صحنه نرفته است. برای اجرا تغییراتی در متن دادم بشکلی که آنرا خلاصه و یکی از شخصیت ها را که حضورش در متن کم رنگ تر بود، حذف کردم. پیش از هر اقدامی هم با طراح صحنه نمایش وارد صحبت شدم و پس از آن گروه بازیگران انتخاب شدند و تمرین هایمان را از فروردین ۹۹ آغاز کردیم که متاسفانه گسترش کرونا شدت یافت و ما به علت ابتلای یکی از بازیگران به کرونا و موارد دیگر همچون فرسایشی شدن تمرین ها تغییراتی در گروه بازیگران داشتیم تا در نهایت بالاخره گروه ثابت شد و اوایل سال جاری مجدداً تمرین ها را با گروه جدید شروع کردیم.
وی درباره مضمون نمایش بیان نمود: نمایش ۴ کاراکتر دارد که حامد صالح پور، محمد خوشبخت، شیما جعفرزاده و خودم بازیگران نمایش هستیم. داستان نمایش درباره نویسنده و نمایشنامه نویس میانسال و خیلی معروفی است که از مدتی قبل گرفتار رکود قلم شده و نمی تواند چیزی بنویسد. روزی نمایشنامه ای از یکی از شاگردان جوانش به دستش می رسد که او را ترغیب می کند که اثر تازه ای خلق و یا این که همین نمایشنامه را تصاحب کند. در ادامه دعوت از نویسنده جوان اتفاقاتی را رقم می زند...
عزیزی درباره خصوصیت های متن توضیح داد: «شکار مرگ» یک کمدی تریلر جنایی است که در اجرا ما رگه های کمدی متن را پررنگ تر و فضای کار را به فرهنگ ایرانی نزدیک تر کردیم چون به هر حال کمدی موجود در نمایشنامه برپایه موقعیت ها و فضاسازی فرهنگ آمریکایی شکل گرفته که امکان دارد مخاطب ایرانی را نخنداند. از سوی دیگر به علت شرایط این روزها مخاطبان ترجیح می دهند بیشتر به تماشای اثری کمدی بنشینند تا حال و هوایشان عوض شود.
وی ضمن اشاره به دکور نمایش اظهار داشت: دکور نمایش را که یک خانه در دل جنگل است به شکل کامل ساخته ایم و از آکسسوار زیادی هم در کار استفاده شده است تا فضای خانه به درستی تداعی شود. در کل تاکید زیادی روی طراحی صحنه و لباس و گریم داشتیم.
این کارگردان تئاتر درباره انتخاب تماشاخانه اهورا برای اجرا خاطرنشان کرد: در طول یک سال و نیم گذشته به علت مشکلات مالی و مسئله بازگشت سرمایه مجبور شدم ۲ تهیه کننده عوض کنم و در نهایت خودم همه هزینه ها را پرداخت کردم. متاسفانه گله بزرگی از تماشاخانه های خصوصی دارم چون سالن دارها روز به روز هزینه ها را بیشتر می کنند مخصوصاً در شرایط کرونا که تئاتر کار کردم هیچ توجیه عقلانی و منطقی ندارد. ظرفیت سالن ها نصف شده اما قیمت ها تصاعدی بالا می رود.
وی در انتها اظهار نمود: من به علت دکور نمایش دوست داشتم که در سالنی بزرگ تر و اسم و رسم دارتر به صحنه بروم اما آقای نادر نادرپور مدیریت تماشاخانه اهورا با گروه بسیار همراه بود و این بستر را برای افرادی مثل ما که دست تنها هستند و خودشان هزینه های کار را متقبل شده اند، فراهم نموده است تا در سالن تازه تاسیس اهورا با امکانات خوب اما با شرایط مناسب مالی به صحنه برویم.


منبع:

1400/08/12
12:14:08
5.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری