رسالت رادیو پدافند چیست؟

رسالت رادیو پدافند چیست؟ مدیر روابط عمومی معاونت صدا درباره شرح وظایف رادیو پدافند که اخیرا کارش را شروع کرده است، توضیحاتی را عرضه داد.


احمدرضا صدر در گفت وگویی با ایسنا درباره ویژه برنامه های رادیو پدافند در هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: این رادیو از روز شنبه، هشتم آبان ماه همزمان با روز پدافند غیرعامل شروع شده و به مدت ۱۰ روز پخش برنامه های آن ادامه دارد.
او افزود: این رادیو به صورت ۲۴ ساعته چهار ویژه برنامه دارد که نخستین برنامه آن هر روز ساعت ۹ الی ۱۱ بامداد از محل سازمان پدافند غیرعامل روی آنتن می رود. همینطور ویژه برنامه دیگر حدود ساعت ۴ پس از ظهر پخش می شود. یک برنامه دیگر شبانگاهی هم داریم که پس از اذان مغرب شروع می شود و به صورت یک جُنگ بسیار ویژه است.
صدر درباره دیگر برنامه رادیو پدافند اظهار نمود: این شبکه همینطور برنامه دیگر دارد که ساعت ۱۲ شب روی آنتن می رود و فضای مفرحی را ایجاد می کند؛ ضمن این که با مردم هم تعامل دارد و تلاش می کند موارد و موضوعات در ارتباط با پدافند غیرعامل را با آنها به زبانی ساده در بین بگذارد. درواقع ما رأس هر خبر اطلاع رسانی و اخبار مجموعه سازمان پدافند غیرعامل را داریم که همکارانم تلاش می کنند در چارچوب چند دقیقه آخرین اطلاعیه ها و اخبار این سازمان را بیان کنند و به اطلاع مردم برسانند.
مدیر روابط عمومی معاونت صدا سپس خاطرنشان کرد: ما خبرهای ۸ و ۱۴ را در رادیو پدافند به صورت رِله پخش می نماییم که این خبرها مستقیماً از استودیوی خبر سراسری به سمع مردم می رسد. همینطور یک مسابقه پیامکی داریم که هر روز با عنایت به مبحث پدافند غیرعامل سوالی مطرح می شود و جوایز ارزشمند ای هم به برگزیدگان این مسابقه ارسال می شود. سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۹۵۵ هم در اختیار مخاطبان است تا مطالبشان را با رادیو پدافند در بین بگذارند و حتی سوالاتشان را از کارشناسان و مهمانانی که از سازمان پدافند در برنامه حضور پیدا می کنند، بپرسند.
احمدرضا صدر در توضیحاتی تکمیلی در معرفی بیشتر رادیو پدافند تصریح کرد: همانطور که اشاره شد معاونت صدا شبکه ای دارد که بعنوان رادیوی مناسبتی و فصلی از آن در مناسبت های مختلف استفاده می شود. این رادیو در مقاطع مختلف برنامه هایی دارد؛ بعنوان مثال در روزهای بهار ما رادیو بهاران را داشتیم. در روزهای محرم، رادیو محرم با مخاطبان همراه بود، در روزهای پس از محرم رادیو اربعین را داشتیم و سپس رادیویی با عنوان رادیو وحدت شکل گرفت و طی هفته وحدت یعنی از اول ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول ادامه داشت. با آخر فعالیت رادیو وحدت با عنایت به هفته پدافند غیرعامل، رادیو پدافند افتتاح شد که البته عنوان این رادیو، «ایران پایدار» است که به مبحث پدافند غیرعامل می پردازد.
او تصریح کرد: همانطور که می دانید پدافندهای غیرعامل موضوعی است که طی سالهای اخیر خیلی به آنها پرداخته شده و یکی از طریق های جلوگیری از مخاطراتی است که برای کشور شکل می گیرد. درواقع بنای رادیو پدافند، اساساً آموزش و معرفی راه های مقابله با عوامل مختلفی است که می تواند برای مردم ایجاد صدمه کند و اصطلاحاً همان پدافند غیرعامل را روی موج اف ام ردیف ۹۵.۵ دهم مگاهرتز به مردم معرفی نماید و بیشتر به صورت آموزشی، اطلاع رسانی و خبری برنامه های هفته پدافند غیرعامل را پیگیری می کند.
صدر در انتها اظهار داشت: آخرین اطلاعیه رادیو پدافند، اخبار مجموعه سازمان پدافند غیرعامل و مانورها و... برنامه هایی است که هم اکنون بخش های آموزشی را توضیح می دهند، این که اساسا پدافند غیرعامل چه چیزی است و اصلا چطور می تواند در حوزه های مختلف اثرگذار باشد و این که مردم چطور می توانند به واسطه پدافند غیرعامل، مقابل یکی از مخاطرات زندگی و مخاطراتی که امکان دارد به کشور لطمه بزند را بگیرند.
منبع:

1400/08/11
09:59:56
5.0 / 5
284
تگهای مطلب: زندگی , طلا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری