رئیس رسانه ملی با شاعران دیدار نمود

رئیس رسانه ملی با شاعران دیدار نمود پیمان جبلی رئیس رسانه ملی با تعدادی از شاعران دیدار نمود.به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، تعدادی از شاعران جوان و پیشکسوت و استادان زبان و ادب پارسی، امروز دوشنبه ۲۶ مهرماه با رییس رسانه ملی دیدار کردند.
پیمان جبلی، رییس رسانه ملی در این دیدار با قدردانی از حضور این جمع فرهنگی در سازمان صداوسیما اظهار داشت: این دومین دیدار بنده با استادان زبان و ادب پارسی و شاعرانی است که سهم مهمی در پاسداشت شعر فارسی دارند.
جبلی با اشاره به دو سرفصل مهمی که برای رسانه ملی حائز اهمیت می باشد، عنوان کرد: برنامه های ما بر دو عنوان هویت و عدالت استوار است؛ هویتی که از آن غافل شده ایم و عدالتی که مهم ترین سرفصل گام دوم انقلاب اسلامی است و باید در رسانه ملی به آن توجه گردد.
وی اشاره کرد: رسانه ملی در مسیری گام برخواهد داشت که به تقویت هویت و تحقق عدالت منجر خواهد شد.
رئیس رسانه ملی با اعلان اینکه مهم ترین عنصر هویت بخش در تاریخ و تمدن ایران زبان و ادبیات فارسی است، اظهار داشت: هویت ما به زبان و شعر فارسی گره خورده است و این دو از هم قابل انفکاک نیست.
جبلی با تاکید بر نفوذ زبان و ادبیات فارسی در فراسوی مرزهای کشورمان بیان کرد: در شهر هرات کتابی به دستم رسید که صد شاعر فارسی زبان معاصر از ۱۸ تا ۹۸ سال را با انضمام اشعارشان معرفی کرده بود. محتوای این اثر به قدری جذاب بود که برای من که شاعر نبودم هم قابلیت تولید رسانه ای داشت و با به تصویر درآوردن و معرفی این شعرا می شد مستندی در خور توجه تولید کرد.
وی افزود: این آثار ثروت و نماد اقتدار ما در تمدن ایران هستند که مورد بی مهری قرار گرفته اند و تلاش همه دستگاه های فرهنگی خصوصاً صداوسیما را برای ثبت و معرفی می طلبند.
رئیس رسانه ملی برگزاری این جلسه را نشان ارادت و اهمیت رسانه ملی به ادبیات فارسی دانست و اظهار داشت: شعر می تواند بخش مهمی از مفاهیم جامعه را به مخاطب نشان دهد و بازتاب مهمی از رویدادهای جامعه باشد.
جبلی در آخر با قدردانی از محمد توکلی، شاعر جوانی که شعری در وصف فداکاری شهید نوجوان علی لندی سروده بود، اظهار نمود: این شعر به زیبایی فداکاری و رشادت نوجوان ایذه ای را وصف کرد و امیدوار هستم این شعر مطلعی برای تولید یک اثر رادیویی و تلویزیونی باشد.
این نشست صمیمی با حضور شاعران جوان و پیشکسوتی چون سعید بیابانکی، ناصر فیض، علیرضا قزوه، مرتضی امیری اسفندقه، افشین علاء، مصطفی محدثی خراسانی، هادی سعیدی کیاسری، علی محمد مؤدب، افسانه غیاثوند، فریبا یوسفی، مریم زندی، عباس باقری، محسن کاویانی، محمد توکلی، سجاد سامانی، محمد حسن جمشیدی، محمد مهدی عبداللهی، سید عبدالله حسینی و احمد بابایی انجام شد و رییس رسانه ملی شنونده دیدگاه ها و پیشنهادهای آنها برای ارتقای کیفی برنامه های رادیو و تلویزیون بود.

1400/07/27
10:17:49
5.0 / 5
240
تگهای مطلب: دستگاه , زیبایی , شعر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری