خرس ركورد زد!

قیمت های فضایی آثار داوینچی و انتقادها

قیمت های فضایی آثار داوینچی و انتقادها یک طراحی کوچک که توسط «لئوناردو داوینچی» خلق شده است در یک حراجی به قیمت قابل توجهی بفروش رسید و رکورد فروش طراحی های این هنرمند شکسته شد.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، روز پنجشنبه طراحی کوچک از «لئوناردو داوینچی» هنرمند برجسته ایتالیایی در حراجی کریستیز به قیمت ۱۲.۲ میلیون دلار به فروش رسید و بدین سان رکورد فروش طراحی های این هنرمند شکسته شد.
اندازه این نقاشی که با نام «سر خرس» شناخته می شود، حدود ۸ در ۸ سانتی متر است و گمان می رود حوالی ۱۴۸۰ میلادی خلق شده باشد.
قبل از این کارشناسان ارزش تقریبی این اثر را بین ۱۱ الی ۱۶.۵ میلیون دلار تخمین زده بودند. طراحی دیگری از «داوینچی» به نام «اسب و سوارکار» در سال ۲۰۰۱ به قیمت ۱۱.۵ دلار فروخته شده بود و در آن زمان رکورد گرانترین طراحی این هنرمند شکسته شد اما با به فروش رسیدن طراحی خرس به قیمت ۱۲.۲ میلیون دلار، رکورد طراحی های این هنرمند بار دیگر شکسته شد.«ژان لوک بارونی» که یک فروشنده آثار هنری استادان قدیم نقاشی است درمورد فروش این طراحی بیان کرد: «این رقم ها نامعقول هستند... خریداران برای نام داوینچی هزینه می کنند و خرید این آثار ربطی به علاقه به طراحی ها ندارد.»
«بارونی» با اعلان اینکه اگر از او بخواهند بر روی طراحی خرس «داوینچی» قیمت گذاری کند او ارزش این نقاشی را حدود ۲ میلیون دلار تعیین می کرد درباب فروش این طراحی اظهار نمود: «قبول، این طراحی یکی از آثار «داوینچی» است. اما این طراحی بسیار کوچک است. این اثر مثل یک تمبر پستی است.»
شاید این طراحی کوچک باشد اما فروش روز پنجشنبه از نظر خیلی از کارشناسان، آخرین فرصت خرید یک طراحی اصل «لئوناردو» از یک مجموعه خصوصی بود.
بعد از آنکه نقاشی «سالواتور موندی» به قیمت ۴۵۰.۳ میلیون دلار و نقاشی کپی «مونالیزا» به قیمت ۳.۴ میلیون دلار به فروش رسید، قیمت تقریبی تمامی آثار در رابطه با مشهورترین هنرمند ایتالیایی رنسانس با افزایش قابل توجه مواجه گشتند.
روز پنجشنبه تنها ساعاتی قبل از به فروش رسیدن طراحی خرس در کریستیز، در حراجی ساتبیز یک کپی دیگر از «مونالیزا» که به قرن بیستم متعلق می باشد درحالی به قیمت ۳۷۸، ۰۰۰ پوند به فروش رسید که کارشناسان ارزش تقریبی آنرا بین ۸هزار الی ۱۲هزار پوند ارزیابی کرده بودند.1400/04/18
21:57:34
5.0 / 5
775
تگهای مطلب: جشن , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری