كتاب تازه مصطفی رحماندوست با صدای خودش

كتاب تازه مصطفی رحماندوست با صدای خودش «درخت های تشنه» تازه ترین اثر داستانی مصطفی رحماندوست در قالب کتاب چاپی به همراه کتاب صوتی با صدای نویسنده انتشار یافته است.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، این کتاب سه داستان دنباله دار و خیال انگیز را با محوریت دختر کوچکی به نام آذر بازگو می کند. آذر با ماه دوست است و هر شب قبل از خواب برای ماه از بهترین کارهای روزانه اش سخن می گوید و ماه نیز او را به یکی از آرزوهایش می رساند. این داستان ها در موخره خود با یک لالایی کوتاه نیز همراه می شود که رحماندوست خود سراینده آنست.
در معرفی ناشر از این کتاب عنوان شده است: داستان های کتاب «درخت های تشنه» داستان هایی لطیف و خیال انگیز به شمار می روند، داستان هایی برخاسته از نهاد لطیف و پاک کودکان که اهتمام دارند سرشت آنها را با کارهایی نیک و پاک آمیخته کنند که رسوم زیست سالم را به آنها یادآوری می کند.
رسیدگی به گیاهان و حیوانات در کنال خیال انگیزی نهفته در دل قصه که حاصل گفت وگوی قهرمان قصه با سایر موجودات است به زیباترین شکل ممکن پیوند دوستی و محبت آمیزی میان کودکان و طبیعت را تقویت می کند. آذر دختر بچه حاضر در تمامی قصه ها رنج و ناراحتی ناشی از تشنه ماندن درختان و نبود آب برای سیراب شدن شان را به ملکه و پری دریا بازگو می کند و از او طلب باران می کند. یا در قصه دیگری او بعد از ایثارش برای رساندن غذا به پرندگان یک شب را میهمان آنها در آسمان و در کنار ابرها و ماه و ستاره ها می شود.
رحماندوست که سابقه قابل توجهی در سرایش قصه هایی با تم لالایی و با نگاهی انسانی و برانگیزاننده احساسات مخاطبانش دارد در این کتاب کودکان را در برخورد با یک پدیده اخلاقی ذهنی قرار می دهد و آنها را به مرور و نشاندن این مفاهیم در ذهن بمنظور ساخت ساختاری زیبا و مهربان برای زیست شان هدایت می کند.
کتاب با تصویرگری نازنین عباسی همراه کتاب صوتی توسط انتشارات کتاب نیستان به بازار نشر کودک عرضه شده است.1400/01/14
13:14:46
5.0 / 5
512
تگهای مطلب: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری