در گزارش كاراموند مطرح شد؛

روایت یوسف تیموری از خاطرات دهه ۶۰

روایت یوسف تیموری از خاطرات دهه ۶۰ کاراموند: یوسف تیموری بازیگر سریال نوروز رنگی درباره خاطرات دهه 60 که با نقش آفرینی در این سریال بیشتر برایش تداعی شده است، توضیحاتی ارائه نمود.


دریافت 94 MB
به گزارش کاراموند به نقل از مهر، یوسف تیموری این شب ها در سریال «نوروز رنگی» به کارگردانی علیرضا مسعودی دیده می شود که درگفتگویی از نقش خود در این سریال که مقرر است شخصیت آمیتاب باچان در فیلم «قانون» را تداعی کند و همین طور فضای دهه ۶۰ سخن می گوید.
تیموری درباره نقش دایی محمود در «نوروز رنگی» به خبرنگار مهر بیان کرد: در فیلم و سریال هایی که قبل از این کار کرده ام کمتر کمدی تیپ داشته ام و بیشتر کمدی موقعیت بوده است، درحالیکه در سریال «نوروز رنگی» نقشم در فضای کمدی تیپ است.
وی افزود: زحمت زیادی داشت که این شخصیت چگونه در کنار شخصیت های سریال که رئال هستند، قرار بگیرد و خشم و دیگر لحظات این تیپ را دربیاوریم.
بازیگر «نوروز رنگی» توضیح داد: این تیپی که به وجود آمد بر طبق برخی فیلم های همان زمانی است. بطور مثال فیلم «قانون» که آمیتاب باچان بازی می کرد خیلی طرفدار داشت و مخاطب با شخصیت اصلی آن همذات پنداری می کردند که کاراکتری منفی بود ولی مخاطب او را دوست داشت و حتی خود علیرضا مسعودی آشنایی داشت که حتی شبیه به این نقش رفتار می کرد و او هم دایی محمود نقش من را بر طبق فامیل خود نوشته بود.

تیموری درباره همکاری خود با علیرضا مسعودی کارگردان «نوروز رنگی» بیان کرد: من از زمان «کوچه اقاقیا» با علی مسعودی آشنا بودم که در آنجا نویسنده بود و با رضا عطاران همکاری می کرد، پس از آن هم خودم یک تله فیلم ساختم که باز هم با مسعودی همکاری داشتیم.
این بازیگر درباره بازخوردها از سریال بیان کرد: امیدوارم تا اینجا کار خوب شده باشد و مردم از آن رضایت داشته باشند. فکر می کنم بغیر از بحث های کارشناسی و هنری و تخصصی مردم مهم هستند و حق انتخاب دارند. در کارهای مناسبتی ممکنست به سبب کمبود زمان و فشردگی از بعضی موارد صرف نظر شود و مثل کارهای غیرمناسبتی یا سینمایی با همان کیفیت به تولید برسد. با این وجود خود ما کوشیدیم این سریال را با همان کیفیت خوب و پر و پیمان کار نماییم.
تیموری درباره نوستالژی دهه شصتی این سریال هم اظهار داشت: سال ۶۸ که جنگ به اتمام رسید سوم یا چهارم دبستان بودم و فضای دهه ۶۰ خیلی برایم آشنا بود که با این سریال، آن زمان برایم تداعی شد. تولید سریال زحمت زیادی هم برای عوامل صحنه داشت؛ از طراحی صحنه، انتخاب لوکیشن ها، بازی تا پوشاندن لوله های گاز و مشکلات دیگری که باید فضای دهه ۶۰ را ایجاد می کردیم.
وی درباره خاطرات خود از دهه ۶۰ نیز عنوان کرد: آن زمان اتفاقاتی بود که واقعاً برایم دلبستگی به وجود آورده بود، یک معلم امور تربیتی و یک معلم ورزش داشتم که سال آخر جنگ هر دو با هم به منطقه رفتند و هر دو هم شهید شدند و من هنوز هم سر خاکشان می روم. دوستانی دارم که در اقصی نقاط دنیا هستند و هنوز با هم در ارتباطیم و خیلی مسائلی که با این سریال برایم تجدید خاطره شد.
تیموری درباره اینکه در این سال ها بیشتر در نقش های ثابتی دیده شده و کمتر تغییری در بازی های خود داشته است بیان کرد: فکر می کنم اگر من یوسف تیموری از سریال هایی مثل «کوچه اقاقیا»، «زیر آسمان شهر»، تغییر گریم یا لحنی داشتم مورد پسند تماشاگر قرار نمی گرفت ولی الان تجربه های جدید موجب تغییر روند می شود.
وی درباره اینکه این نقش های تکراری برای خودش خسته کننده نبوده است، اظهار داشت: خیر به هیچ وجه این طور نبوده است، با این وجود این فصل جدیدی است که در بازی ایجاد می شود و حتی الان به حس و حال جدیدی در ایام اول بازیگری رسیده ام و بسیاری از چیزهایی که لذت نمی بردم الان لذتبخش شده است مثل زمانی شده است که سر کلاس های استاد سمندریان می رفتیم و دوست داشتیم هر تجربه ای را بازی نماییم.
تیموری در آخر اظهار داشت: همچون تیپ هایی که داشته ام و گریم استاد اسکندری هم کمک کرد فیلم «لازانیا» بود با این وجود تفاوت در بازی و نقش را خیلی دوست دارم و خیلی برایم مهمست که این تفاوت ایجاد شود.


منبع:

1400/01/12
15:03:58
5.0 / 5
580
تگهای مطلب: بازیگر , تخصص , سریال , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری