روزی كه حفاظت از مدینه به ایران سپرده شد

روزی كه حفاظت از مدینه به ایران سپرده شد به گزارش کاراموند آیت الله جلالی خمینی از شاگردان امام راحل چند روز قبل درگذشت.به گزارش کاراموند به نقل از پایگاه «مرکز اسناد انقلاب اسلامی»، آیت الله جلالی خمینی در خردادماه سال ۶۰ از سوی امام در امور حج انتخاب شد. وی در خاطره ای از حج آن سال می گوید: «... مساله هم به جایی رسید، در ملاقات هایی هم که داشتیم و صحبت کردیم حالا آن سال عنایت خدا بود فضل خدا بود عجیب هم اینها رعب و عظمت امام در دلشان بود. ما شب نشستیم جلسه گرفتیم و تصویب کردیم که حاجی ها در میدان بیایند و با مشت های گره کرده مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بگویند.

رئیس کل سازمان امنیت آنجا آمده بود دست ما را گرفته بود می گفت فلانی شما بگویید اینجا به هر مقامی می خواهند فحش بدهند اما نگویند مرگ بر آمریکا! من به او گفتم صبر کن، در کشور ما هم همینطور بود. یک عده ای می گفتند اگر بگویند «مرگ بر آمریکا» آسمان به زمین می آید. صبر کن ببین !

بعد هم در اثر ترسشان از اینکه یک مسائلی پیش بیاید کار به جایی رسید که حرم را تحویل ما دادند. چون درگیری در مدینه زیاد بود، حجاج می رفتند ببوسند، آنها هم می زدند، اذیت می کردند. آمدند با ما صحبت کردند که آقا شما چند نفر بگذارید و انتخاب کنید که اینها کارت هایی به سینه شان بزنند و اینها [کار] را واگذار کردند به ما و این یک چیز خیلی عجیبی برای تمام کشورها بود که چه شده است که ایرانیان اینجا را تحویل گرفته اند و تمام شرطه ها هم کنار رفته اند؟ من وقتی این مساله را برای حضرت امام عرض کردم حضرت امام فرمود واقعاً بی سابقه بوده است و بسیار مساله مهمی است.»
1399/11/17
13:50:38
0.0 / 5
536
تگهای مطلب: مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری