در گزارش كاراموند مطرح شد؛

هنرمند نباید به حوادث پیرامون بی تفاوت باشد

هنرمند نباید به حوادث پیرامون بی تفاوت باشد كاراموند: مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای كشورمان از تولید یك قطعه دو زبانه به همین مناسبت در ایام آینده آگاهی داد.امیرحسین سمیعی، آهنگساز، خواننده و مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از دانشمندان برجسته هسته ای کشورمان اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های که بلافاصله پس از ترور شهید محسن فخری زاده انجام گرفت، بنا داریم به زودی یک قطعه موسیقایی به دو زبان انگلیسی و فارسی منتشر و آنرا در دسترس مخاطبان قرار دهیم.
وی با محکوم کردن این اقدام تروریستی درباره واکنش هنرمندان در مقابل چنین اتفاقاتی توضیح داد: من بر این باورم هنرمند در شرایطی قرار دارد که باید انعکاس دهنده اتفاقاتی باشد که در اطراف او می گذرد. هنرمند در این شرایط به مثابه نگهدارنده چراغی است که می تواند دیگران را در راه درست هدایت کند. من درباره آن دسته از هنرمندانی که در این چارچوب قرار ندارند، دخالتی نمی کنم اما بر این باورم هنرمند نباید در مقابل آنچه پیرامونش می گذرد بی تفاوت باشد.
این آهنگساز اضافه کرد: درباره اتفاق شهادت شهید محسن فخری زاده هم باید بگویم فارغ مقام سیاسی-هسته ای که این شهید بزرگوار در کشورمان داشت ما در ابتدا باید به این نکته واقف باشیم شهید فخری زاده و خیلی از شهیدان گران قدرمان شخصیت های مهم سرزمین ایران هستند.
مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: تولید اثر فرهنگی هنری در شرایطی که یکی از شخصیت های مهم ایران به شهادت می رسد، می تواند اقدام درست و مؤثری باشد اما باید در این شرایط که کارهای موسیقایی مختلفی تولید می شود باید به یک نکته مهم دقت کنیم و آن تولید آثاری با ساختار قدرتمند هنری در بطن هیجان ناشی از تولید این آثار باتوجه به شرایط زمانی است. این درست که به جهت کمرنگ نشدن بازتاب ناشی از تولید اثر هنری باید عجله کرد اما می بایست این نکته را هم در نظر داشت که موسیقی تولید شده از چارچوب قدرتمندی برخوردار باشد. پس اگر تن به هیجان ها داده و فقط تلاش داشته باشیم کاری را بدون پشتوانه های تکنیکی و محتوایی منتشر نماییم بطور قطع شاهد اثرگذاری مناسبی نخواهیم بود.
سمیعی در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: اگر بتوانیم این هیجانات را کنار بگذاریم و شرایط را به سمتی هدایت نماییم تا آثار موسیقایی باارزش و محکمی پیش روی مخاطبان قرار گیرد بطور قطع می توانیم در این شرایط اثر گذاری بیشتری داشته باشیم. شرایطی که در قبل هم امتحان خودرا پس داده و ما دیده ایم که وقتی کار ارزشمندی با موضوع شهیدان عزیز انقلاب اسلامی تولید شده با استقبال بسیار عالی مخاطبان نیز روبرو شده اند.


منبع:

1399/09/08
21:25:32
5.0 / 5
1469
تگهای مطلب: آهنگساز , فرهنگ , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری