خارگ، جزیره ی رازها، سازها و آوازها

خارگ، جزیره ی رازها، سازها و آوازها بوشهر رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر اظهار داشت: بكرترین موسیقی آیینی در جزیره خارگ اجرا می شود كه این نشان از یك فرهنگ غنی و تاریخی در این جغرافیا دارد.


حماسه حق پرست در نشست با اهالی موسیقی جزیره ی خارگ با اشاره به توانمندی های بالقوه ی فرهنگی تاریخی و هنری جزیره در ضمن تمام سالیان، اظهار داشت: خارگ علاوه بر استخراج و صادرات محصولات نفتی، جزیره ی رازها و سازها و آوازها نیز می باشد.
وی ادامه داد: خارگ، جغرافیایی برآمده از دل آب ها و امواج است که فرهنگ موسیقایی منحصر به فردی را با تمام مشخصات مردم شناسی و اجتماعی در خود گنجانده است.
این هنرمند عنوان کرد: اجرای بکرترین موسیقی آیینی و باورمند و موسیقی درمانی که در این جزیره برگزار می شود، نشان از یک فرهنگ غنی و تاریخی در این جغرافیاست.
رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر با بیان نقاط قوت موسیقی و سپاسگزاری از زحمات و کوشش تحسین برانگیز هنرمندان موسیقی خارگ با وجود همه ی کمبودها و مشکلات هنرمندان و فعالان موسیقی درباب رشد و توسعه ی هنر موسیقی در جزیره، اظهار نمود: تلاش در جهت ساماندهی وضعیت ساختاری و زیربنایی نمایندگی انجمن موسیقی استان بوشهر در خارگ یکی از عوامل مهم در جهت نیل به اهداف آموزشی و ترویج موسیقی در سطح جزیره بوده که می تواند امور مربوطه را مجدانه پیگیری و مطالبه کرد.
حق پرست افزود: اساسا جزیره ی خارگ نیز همچون سایر جزایر جنوبی کشور و استان های مجاور می تواند به سهم و قدر خود و باتوجه به جغرافیا و زیست بوم منحصر بفرد این جزیره، یکی از مراکز مهم در برگزاری جشنواره و فستیوال های موسیقی باشد که این خود عاملی مهمی جهت توسعه و بالندگی هنر موسیقی در جزیره می باشد.
وی اشاره کرد: تاسیس و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در خارگ در امتداد تمرکز و ساماندهی ترویج آموزش موسیقی این جزیره بسیار مهمست.
در ادامه ی این جلسه هنرمندان و فعالان موسیقی در جزیره ی خارگ هم به بیان دیدگاه ها، مشکلات و معضلات و همین طور انتظارات و پیشنهادات خود پرداختند و خواهان یک متولی پاسخگو و پیگیر درباب امور اجرائی و آموزشی هنر موسیقی در جزیره ی خارگ شدند تا هنرمندان موسیقی فعال در جزیره را حمایت کند.1399/08/05
22:57:03
5.0 / 5
1593
تگهای مطلب: اهدا , تاریخی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری