نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاكید كرد

لزوم توجه به نشر كتاب های خاطرات دفاع مقدس

لزوم توجه به نشر كتاب های خاطرات دفاع مقدس آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار داشت: خاطرات پشتیبانی دفاع مقدس باید بیش از پیش مورد توجه نهادهای فرهنگی قرار گیرد.


حجت الاسلام آل هاشم در بیست و سومین شب خاطره حوزه هنری استان، اظهار نمود: اگر بخواهیم انسان هایی موثر در برهه های حساس کشور را به مردم بشناسانیم باید اقدامات موثری انجام دهیم و در این رابطه بطور مثال می توان به برگزاری بزرگداشت شهید شیخ خیابانی توسط مجلس شورای اسلامی اشاره نمود که در آینده نزدیک در تبریز برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: باید درباب تاریخ انقلاب اسلامی اقدامات موثری صورت گیرد که در این رابطه از حوزه هنری استان قدردانی می کنم که افتخارات آذربایجان را به رشته تحریر درمی آورند.

وی با اشاره به رونمایی کتاب «شدم راننده جنگ» توسط حوزه هنری استان، اظهار نمود: باید کتاب های فراوانی درباب پشتیبانی دفاع مقدس به نگارش درآید و همین طور مراسمات تجلیل و بزرگداشت از رزمندگان به سبب گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و تحلیل جبهه و جنگ صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: باید نقش آذربایجان، لشکر عاشورا و شهید مدنی در رابطه با سوسنگرد و شلمچه، تهیه و تدوین شده و در اختیار جوانان گذاشته شود.

وی با بیان این که باید فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم، اضافه کرد: باید گنجینه های انقلاب اسلامی با تهیه و تدوین کتاب، دست به دست شود و خانواده های شهدا و ایثارگران مورد تکریم قرار گیرند، چونکه وظیفه سنگینی درباب شهدا بر عهده داریم.

کتاب «شدم راننده جنگ» کتاب مرجع امور پشتیبانی دفاع مقدس است

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی نیز در این نشست اظهار داشت: کتاب «شدم راننده جنگ» کتاب مرجع تحلیل جریان دفاع مقدس در استان و پشتیبانی جنگ است.

سیدمحمدحسین بلاغی با اشاره به کتاب «شدم راننده جنگ»، اظهار نمود: این کتاب که روایتی از خاطرات حاج علی اکبر دانشور از پشتبانی جنگ است، به همت حوزه هنری استان و با همکاری اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان تهیه و منتشر گردید.

وی اضافه کرد: حاج علی اکبر دانشور بدون شک خدمات و نقش بهادار ای در طول دوران دفاع مقدس و همین طور بعد از سال های جنگ ایفا کرده است که درس های آموزنده و خاطره انگیزی از ایشان به یادگار مانده است.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه تاکید کرد: باید این رشادت ها، ایثارگری ها و خاطرات باید بوسیله کتاب، به نسل جوان و نوجوان منتقل شود.

وی در ادامه با بیان این که این کتاب در عرض پنج سال، نگارش، بازنویسی و تدوین شده، افزود: حوزه هنری استان برخلاف عادت معمول، نخست این کتاب را با تیراژ بالا منتشر نموده و سپس رونمایی می نماید. این کتاب را می توان بعنوان کتاب مرجع تحلیل جریان دفاع مقدس در استان و پشتیبانی جنگ عنوان نمود.

بلاغی در ادامه اضافه کرد: باتوجه به این که این کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده، کلیه هم وطنان در سراسر کشور می توانند این کتاب را خریداری و مطالعه کنند.

وی با بیان این که این کتاب به طریق مختلف از فضای مجازی نیز ارائه می شود، تشریح کرد: در آینده این کتاب، به صورت ۲۰ قطعه فایل صوتی و محصولات موشن گرافی تبدیل و به مردم ارائه می شود.

سردار دانشور دانشمند پشتیبانی دفاع مقدس است


مدیرکل حفظ اثار ونشر ارزش های دفاع مقدس نیز در این نشست اظهار داشت: سردار حاج علی اکبر دانشور، دانشمند پشتیبانی دفاع مقدس است.

سردار عباسقلیزاده با بیان این مطلب اظهار نمود: باتوجه به این که تمامی فرماندهان و لشکرهای کشور با افتخار در کنار لشکر عاشورای آذربایجان حضور داشتند، این لشکر نیز در دوران دفاع مقدس به وجود رزمندگان خود خصوصاً آماد و پشتیبانی افتخار می کرد.

وی اضافه کرد: در طول دفاع مقدس رزمندگان گردان های پیاده، خط شکن و سایر گردان ها در مواقع خاص در جبهه های جنگ حضور داشتند اما رزمندگان آماد و پشتیبانی بدون وقفه در این دوران حضور داشتند و جانفشانی می کردند.

وی با اشاره به نقش زنده یاد حاج علی اکبر دانشور در طول انقلاب اسلامی اظهار نمود: ایشان بعد از دفاع مقدس، بزرگترین مسئولیت خودشان یعنی بازسازی عتبات عالیات به درخشانی انجام دادند و کارنامه کاملا درخشانی را از خود بجای گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان، وی ضمن قدردانی از حوزه هنری استان به سبب تولید کتاب «شدم راننده جنگ»، تشریح کرد: امیدوارم با همکاری این دو ارگان خاطرات رزمندگان اسلام تهیه و تدوین شده و در اختیار گذاشته شود.

1399/06/13
22:16:29
5.0 / 5
2215
تگهای مطلب: خدمات , فرهنگ , كتاب , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری