خاطره یك رزمنده از ایثار فرمانده نیروی قدس بعلاوه عكس

خاطره یك رزمنده از ایثار فرمانده نیروی قدس بعلاوه عكس به گزارش كاراموند در دوران دفاع مقدس یك روز بامداد با صدای آقای قاآنی از خواب بیدار شدم. سریع بلند شدم و روی تختم نشستم. در حالیكه یك دستش بسته وبه گردن آویزان بود، با دست دیگرش یك ویلچر نزدیك تخت آورده بود.به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و از فرماندهان خراسانی دفاع مقدس است كه رزمندگان خراسانی او را «آقااسماعیل» خطاب می كردند. در آن دوران حماسه و ایثار او در حالیكه سكاندار فرماندهی لشكرهای ۵ نصر و ۲۱ امام رضا را بر عهده داشت بارها تا مرز شهادت پیش رفت و به علت شدت جراحت چندین مرتبه در بیمارستان بستری شد.

سردار شامی

سردار قاآنی تا سال ۶۶ فرمانده تیپ امام رضا بود كه بعد از آن فرماندهی لشكر ۵ نصر را برعهده گرفت. وی برای مدتی هم معاون اطلاعات ستاد مشترك سپاه بود كه بعد از ترور سرلشكر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران شد. سردار قاآنی به علت تسلطش بر مسایل كشورهای منطقه سوریه، لبنان و اسرائیل در میان هم رزمان و دوستان خود به «سردار شامی» شهرت دارد.

ماجرای جانبازی سردار قاآنی

علیرضا دلبریان از غواصان و خط شكنان دوران هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با ایسنا روایت می كند: در دوران دفاع مقدس یك روز بامداد با صدای آقای قاآنی ازخواب بیدار شدم. سریع بلند شدم و روی تختم نشستم. در حالیكه یك دستش بسته وبه گردن آویزان بود، با دست دیگرش یك ویلچر نزدیك تخت آورده بود.
اظهار داشت: «پاشو بشین روی ویلچر برادر دلبریان!» با آنكه هنوز سیر خواب نبودم، اما خیلی سریع وبدون هیچ سئوالی گفتم: «چشم» و نشستم. با ویلچر من را به گوشه اتاق جلوی شیرآب روشویی برد. اظهار داشت: «یك آبی بزن به صورتت.» هم از این كه فرمانده لشكر من را جابجا می كرد خجالت می كشیدم هم حرف هایش را بعنوان یك دستور، نمی توانستم نادیده بگیرم.

دست وصورتم را شستم. خیلی سریع من را با ویلچربرد به اتاق خودش. توی اتاق چشمم به «بابا نظر»(سردار شهید محمدحسن نظرنژاد) افتاد. بابا نظرشلوار بسیجی و كت معمولی تنش بود. پس از سلام و چاق سلامتی، بابا نظر اظهار داشت: «بیایین بخورین كه سرد می شه.« یك قابلمه كله پاچه آورده بود بیمارستان برای صبحانه.»
سردار قاآنی در بیمارستان - مجروحیت در عملیات خیبر


منبع:

1399/01/23
20:39:25
5.0 / 5
3048
تگهای مطلب: طلا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری