مجید مظفری عنوان كرد

ناگفته هایی از ایل دا و ابتلای عوامل به كرونا

ناگفته هایی از ایل دا و ابتلای عوامل به كرونا به گزارش كاراموند مجید مظفری از سیاست های صداوسیما برای ساخت پروژه های تلویزیونی در بحران كرونا انتقاد و اینگونه عنوان نمود كه برخی عوامل این پروژه همچون راما قویدل ـ كارگردان «ایل دا» ـ بر اثر مبتلا شدن به این ویروس، در منزل قرنطینه بوده اند.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، یك روز پس از اینكه كانون كارگردانان در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما از ابتلای راما قویدل به بیماری كرونا اطلاع داد و مدیران صداوسیما را مسوول جان هنرمندان سریال های در حال ساخت دانست، گفت وگویی از راما قویدل منتشر گردید كه ابتلایش به كرونا را تكذیب و قرنطینه اش را خودخواسته عنوان می كرد.
پیش از این، یكی از بازیگران این سریال كه حدود ۱۰۰ بازیگر دارد، به «كرونا» مبتلا شده بود و البته چنین عنوان كرده بود كه به او اجازه مرخصی داده نمی شد، در نتیجه حالش خراب شد و او را به ناچار در همان خرم آباد بستری كردند.
این بازیگر با انتقاد از جدی نگرفتن خطر ویروس كرونا از جانب پروژه های سینمایی و تلویزیونی، اینگونه عنوان كرده بود كه به رغم هشدارها، در نهایت تعطیلات نوروزی «ایل دا» را متوقف كرد! ادعایی كه در آن زمان به تایید خود علیرضا سبط احمدی، تهیه كننده سریال هم رسیده بود.
سبط احمدی اظهار داشته بود: طبق روال هر ساله با نزدیك شدن به ایام آخر سال، گروه را برای تعطیلات نوروزی تعطیل كردیم و امیدوارم شرایط جامعه و منطقه خرم آباد به حالت عادی بازگردد تا بتوانیم پس از تعطیلات به كار خود ادامه دهیم.
اما در شرایطی روز گذشته خبر ابتلای راما قویدل ـ كارگردان سریال ایل دا ـ در بعضی رسانه ها و همینطور روابط عمومی های متعلق به سازمان صداوسیما تكذیب می شود كه مجید مظفری ـ از بازیگران «ایل دا» ـ نظر دیگری دارد.
وی در گفت وگویی با ایسنا، ضمن انتقاد از سیاست های سازمان صداوسیما برای ساخت پروژه ها در بحران كرونا، اظهار نمود: فكر می كنم مسئولان تلویزیون بیشتر باید به این قضیه توجه می كردند و كرونا را جدی تر می گرفتند؛ چون كه ویروس تصاعدی بالا می رود و قابل كنترل نیست. آقایان خودشان را ایزوله می كنند و آن وقت ما باید جلوی دوربین برویم.
مظفری درباره ادامه ی تولید پروژه های تلویزیونی و همینطور مجموعه «ایل دا» به كارگردانی راما قویدل در شرایط كنونی، توضیح داد: پروژه ایل دا هم اكنون تعطیل شده است؛ البته كار مدت هاست تعطیل می باشد. اواخر بهمن ماه بود كه به تهران آمدیم و كار را تعطیل كردیم تا قسمت هایی از كار كه به سرانجام رسیده است، مونتاژ شود و بعد باردیگر به ادامه كار برگردیم. ۲۰ روز در تهران بودیم و قرار بود برای ادامه كار برویم اما مشخص شد كه ویروس كرونا آمده است. حدودا اوایل اسفند ماه بود كه من از چندین دكتر پرسیدم، شرایط چگونه است و خطر این ویروس تا چه میزان جدی است كه اعلام نمودند خطرناك می باشد و من هم اعلام كردم كه برای ادامه ِ كار در این شرایط همكاری نمی كنم اما گروه برای ادامه تصویربرداری راهی شدند و یكسری سكانس ها را گرفتند.
وی افزود: در آن زمان مشخص شد كه یكی از بازیگران خانم و آقا گرفتار بیماری شده اند. دكترها اعلام نمودند آنها علایم كرونا را ندارند ولی بهتر است قرنطینه شوند. اما مجدد حالشان بدتر شد و باردیگر راهی دكتر شدند كه باز هم عنوان شد كه گرفتار ویروس نشده اند. به هر حال این كشمكش ها در آن شرایط وجود داشت تا اینكه ۲۷ اسفند ماه اعلام گردید كه در گروه، برخی گرفتار ویروس شده اند و به تهران آمده اند. از میان آنهایی كه گرفتار ویروس شده اند راما قویدل هم گرفتار این ویروس شد. خود من هم نگران ایشان بودم به علت اینكه بیماری آسم هم داشتند. با او احوال پرسی كردم و اظهار داشت كه در خانه در قرنطینه و در حال مداوا است.
مظفری درباره ادامه ساخته پروژه ایل دا پس از تعطیلات نوروزی، تصریح كرد: این مسئله اصلاً مفهوم ندارد! در گروه به ما می گفتند از جانب وزارت بهداشت برای كنترل شرایط می آیند، اما خوب ۱۰ دقیقه پس از آن چه؟! افرادی كه وارد گروه می شوند، چه؟! راننده هایی كه در پروژه ها حضور دارند و سرویس جابه جا می كنند چه؟! از اساس باید كار متوقف می شد و باردیگر پس از اتمام این ویروس، ادامه پیدا می كرد.
این بازیگر تصریح كرد: فكر می كنم مسئولان تلویزیون باید بیشتر از این به قضیه توجه می كردند و آنرا جدی می گرفتند چون كه ویروس تصاعدی بالا می رود و قابل كنترل نیست.
مظفری در انتها خاطرنشان كرد: در این شرایط بحرانی كه نه تلویزیون به فكر ماست و نه نهاد دیگری، خودمان باید به فكر خودمان باشیم.1399/01/11
22:27:10
5.0 / 5
3230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری