سینمای ۹۹ از نگاه سینماگران-۷؛

نباید برای حال خوب مخاطب فقط كمدی تجویز كرد

نباید برای حال خوب مخاطب فقط كمدی تجویز كرد به گزارش كاراموند بهرام عظیمی از كارگردانان سینمای انیمیشن اعتقاد دارد سینمای ایران برای بهتر كردن حال مردم جامعه به تولید فیلم های خوب نیاز دارد.بهرام عظیمی كارگردان انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط سینمای ایران در سال جدید اظهار داشت: پیش از این می گفتیم كه مردم به فیلم های امیدواركننده و روحیه بخش نیاز دارند و یا معتقد بودیم كه مردم به فیلم طنز و كمدی احتیاج دارند، چون كه شرایط روحی مناسبی ندارند. مسئله امروز اما این است كه مردم در شرایط فعلی بیشتر از همیشه در شرایط روحیه نامناسب هستند.
وی بیان نمود: مسئله این است كه روحیه خراب به چه چیزی نیاز دارد، آیا همین كه یك فیلم كمدی در سینماها اكران شود، مشكل حل می شود؟ البته فیلم كمدی خیلی خوب است، اما معتقدم هر فیلمی در هر ژانری كه ایجاد می شود باید «خوب» ساخته شود تا مخاطب از آن لذت برد.
این كارگردان انیمیشن افزود: در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بیشتر از ۱۰ فیلم درجه یك داشتیم كه مخاطب از دیدن آنها لذت می برد، اما در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر چنین فیلم هایی با این كیفیت وجود نداشت.
وی تصریح كرد: معتقدم سینمای ایران به فیلم های خوب در ژانرهای مختلف نیاز دارد، فیلم های خوش ساختی كه بتوانند مخاطب را به سینما بكشانند و آنرا راضی از سینما بدرقه كنند.
كارگردان انیمیشن كوتاه «سیم ششم» بیان نمود: نمونه بارز فیلم هایی كه مخاطب از دیدن آن لذت برد، فیلم سینمایی «مغزهای كوچك زنگ زده» به كارگردانی هومن سیدی بود كه البته در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، فیلمی كه كمدی نبود اما توانست تاثیر خوبی روی مخاطبان خود داشته باشد.
وی افزود: سینمای ایران به چنین فیلم های خوش ساختی نیاز دارد تا مخاطب با دیدن آن حالشان خوب شود. در سال های گذشته فیلم های این چنین زیاد داشتیم، اما بعید می دانم فیلم هایی كه در سال ۱۳۹۹ اكران می شود بتواند در جذب مخاطب موفق باشند.
عظیمی در انتها اظهار داشت: چندان با این مسئله موافق نیستم كه چون مخاطب حالش بد است باید فیلم كمدی اكران كرد، فیلم دیدن و وقت گذاشتن برای سینما یعنی لذت بردن، مخاطب به دنبال لذت بردن است و هر مخاطبی ذائقه سینمایی متفاوتی دارد و برای بهتر شدن حال مخاطب نمی توان فقط فیلم كمدی تجویز كرد.

1399/01/07
23:03:57
5.0 / 5
3258
تگهای مطلب: جشن , جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری