میلاد كیایی با مهر مطرح كرد؛

امید موسیقی ایران به استعدادهای تازه

امید موسیقی ایران به استعدادهای تازه كاراموند: عضو هیات داوران ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم معتقد می باشد هنرمندان كودك و نوجوان شهرستانی با استعداد و توانایی خود در نوازندگی و خوانندگی آینده روشنی را برای موسیقی ایرانی رقم می زنند.میلاد كیایی نوازنده، آهنگساز و عضو هیات داوران ششمین جشنواره موسیقی «نوای خرم» در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن در آستانه برگزاری این رویداد موسیقایی بیان كرد: خوشبختانه با عنایت به حضور مستمری كه در رویدادهای مختلف حوزه موسیقی دارم، دورنمای روشنی را برای آینده موسیقی این سرزمین تصور می كنم، چونكه به معنا و مفهوم مطلق كلمه معتقدم هنرمندان كودك و نوجوان شركت كننده در این جشنواره ها آینده سازان كشور هستند و ما بطور قطع با اتكا به توانایی آنها شاهد شكوفایی فرهنگ و هنر خواهیم بود.
وی افزود: در این دوره نوجوان هایی در حد نبوغ از شهرستان ها آمده اند كه واقعاً مایه افتخار آینده مملكت ما خواهند بود. بنا بر این من همیشه به آینده نه چندان دور خوش بین هستم و با دیدن چنین استعدادهایی واقعاً احساس غرور به من دست می دهد. البته باید این نكته را هم عنوان كنم كه این استعدادها باید از لحاظ فرهنگی و اخلاقی در راه صحیح گام بردارند. یعنی مدرسین آنها باید آن آگاهی لازم را داشته باشند. چونكه از قدیم همیشه فرهنگ مقدم بر هر هنری بوده است.
كیایی درباره راهكارهایی كه می توان به كار گرفت تا استعدادهای حاضر در جشنواره مورد استفاده تبلیغاتی قرار نگیرند، اظهار نمود: باید بخش تبلیغاتی این موضوعات را كاهش داد و به جنبه های معنویت و فرهنگی آن بیشتر افزود.
این استاد موسیقی در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به گذشت شش دوره از این جشنواره چه رویكردهای می تواند در جهت كشف استعدادهای واقعی در دستور كار جشنواره قرار گیرد، اظهار داشت: یكی از مواردی كه من در این چند دوره ای كه بعنوان داور در جشنواره بودم، روی آن خیلی تاكید داشتم، این بود كه مسئله رقابتی آنرا حذف نمایند كه اتفاقاً حالا تا حدودی این مساله پذیرفته شده است.
عضو هیات داوران ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم درانتها اظهار داشت: كسی كه اول می شود، می گوید حقم بود و ممكنست برمبنای غرور نوجوانی از حركت و تلاش باز بایستد. همین طور افرادی كه ممكنست دوم، سوم و یا كنار گذاشته شوند، دلشان چركین شده و خواهند اظهار داشت كه حق ما خورده شده است. بدین سبب همه قابل تقدیر هستند و نظر من این است كه به همه شركت كنندگان تقدیرنامه داده شود.
ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) از روز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه به مدیریت بردیا صدرنوری و دبیری ناصر ایزدی توسط موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» با حضور هنرمندان شركت كننده گروه سنی كودك و نوجوان شروع شده است. طبق برنامه ریزی های انجام گرفته هنرمندان شركت كننده در بخش های تك نوازی و تك خوانی، اجراهای دو و سه نفره و اجراهای گروهی روزهای پنجشنبه ۳۰ آبان و جمعه ۱ آذر ماه در مجتمع فرهنگی هنری نور و روزهای پنجشنبه ۷، جمعه ۸، پنجشنبه ۱۴ و جمعه ۱۵ آذر در فرهنگسرای نیاوران آثار خودرا ارائه می دهند.


منبع:

1398/09/08
18:14:07
5.0 / 5
4423
تگهای مطلب: آهنگساز , جایزه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری