وزیر كشور:

بار اصلی اربعین بر دوش استان ایلام بود

بار اصلی اربعین بر دوش استان ایلام بود به گزارش كاراموند وزیر كشور از تلاش مردم و مسؤلان استان ایلام در میزبانی از زائرین عتبات عالیات قدردانی نمود.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، دكتر «رحمانی فضلی» در همایش استانداران كشور ضمن تقدیر و تشكر از مردم استان ایلام در میزبانی شایسته اربعین حسینی اظهار داشت: بار اصلی اربعین بر دوش ایلام بود و در این میان تعهد استاندار ایلام بی نظیر بود.
وی افزود: با وجود اینكه استاندار ایلام دو ماه استراحت مطلق داشت اما با تلاش و تعهد مثال ‍زدنی یكی از پرافتخارآفرین دوران را در برگزاری مراسم باشكوه اربعین برجای گذاشت.
«قاسم سلیمانی دشتكی» استاندار ایلام هم ضمن تقدیر و تشكر از همكاری خوب مسؤلان ارشد كشور و میزبانی شایسته مردم استان ایلام، مراسم اربعین ۹۸ را یك حماسه بزرگ و تاریخی خواند و اظهار داشت: مجموعه تلاش ها و وحدت و همدلی مردم و مسؤلان در استان ایلام كه قریب ۶۰ درصد مراسم اربعین را پوشش داد در خلق این حماسه عظیم حائز اهمیت بود.
وی در ادامه بر افزایش اختیارات استانداران مناطق مرزی كشور تصریح كرد و اظهار داشت: لزوم دارد كه استانداران مناطق مرزی در مراودات با همتایان خود در كشور همسایه از دامنه اختیارات بیشتر برخوردار باشند چون كه در چنین وضعیتی اقتدار یك استاندار، اقتدار كشور است.
سلیمانی دشتكی فرایند تفویض اختیارات را در جهت تمركززدایی عنوان نمود و اظهار داشت: افزایش اختیار استانداران می تواند به برداشتن شكاف بین استان های توسعه یافته و توسعه نیافته كمك نماید.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر توجه دولت به امر پیشگیری در جلوگیری و كاهش هزینه ها در بلایای طبیعی تصریح كرد و اظهار داشت: دولت به جای اینكه هزینه های زیادی را صرف خسارات جبران ناپذیر پس از بحران های طبیعی كند، با تمركز بر امر پیشگیری با كمترین هزینه علاج واقعه را پیش از وقوع بكند، چیزی كه ما در سیل فروردین ماه ۹۸ به شكل قابل قبولی آنرا به نمایش گذاشتیم.
بر اساس این گزارش، سلیمانی دشتكی استاندار ایلام در دیدار وزیر كشور و استانداران با تولیت آستان قدس رضوی ضمن تقدیر و تشكر از كمك و همكاری خوب آستان قدس رضوی در خدمت رسانی به زائرین و برگزاری مراسم باشكوه اربعین اظهار داشت: در اربعین استان ایلام و مرز مهران بعنوان دروازه عتبات عالیات همواره مورد توجه و انتخاب زائرین قرار گرفته است به صورتی كه این مرز بعنوان پرترددترین و شلوغ ترین مرز كشور هر ساله پذیرای میلیون ها زائر اربعین حسینی ضد السلام از اقصی نقاط كشور و جهان است.
وی افزود: در این راستا ایجاد یك زائرسرایچند منظوره در پایانه مرزی مهران با عنایت به كثرت و تراكم جمعیت بخصوص در روزهای اربعین بسیار حائز اهمیت می باشد.
سلیمانی دشتكی در ادامه از تولیت آستان قدس رضوی در جهت توسعه پایانه مرزی درخواست كمك كرد و اظهار داشت: ایجاد یك بلوار با فضای سبز از پل زائر تا پایانه مرزی مهران از اولویت های ستاد اربعین استان است و در این راستا استان قدس رضوی می تواند بلواری با نام مبارك امام رضا ضد السلام در این پایانه ایجاد نماید.
بر اساس این گزارش، درخواست های استاندار ایلام در این دیدار مورد توجه و استقبال حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی قرار گرفت و مقرر شد كه این درخواست ها طی نامه ای جهت پیگیری به آستان قدس رضوی ارسال شود.1398/08/03
22:59:28
5.0 / 5
4755
تگهای مطلب: بحران , طلا , مد , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری