، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، به گزارش كاراموند فراخوان جشنواره ی تئاتر خرمشهر، اعلام زمان برگزاری هفته فیلم دانمارك، نمایش و نقد و بررسی «تخت سلیمان»، معرفی داوران بخش عكس جشنواره تئاتر دانشگاهی و خبری از جشنواره فیلم شهر همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


فراخوان بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به دبیری حمیدرضا آذرنگ كه مقرر است از ۱۵ تا ۱۹ آبان ۱۳۹۸ میزبان علاقه مندان شود، منتشر گردید.
به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، فراخوان بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر منتشر گردید. این جشنواره از ۱۵ تا ۱۹ آبان ۱۳۹۸ به دبیری حمیدرضا آذرنگ و توسط سازمان منطقه آزاد اروند، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، اداره كل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشاركت انجمن هنرهای نمایشی برگزار می گردد.
برپایه فراخوان انتشار یافته، بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شامل چهار بخش است كه عبارتند از: تئاتر صحنه ای، نمایش های محیطی و خیابانی (میدانی)، نمایش های كوتاه و مسابقه نمایشنامه نویسی.
بخش تئاتر صحنه ای به صورت رقابتی برگزار می گردد و موضوعات آثار نمایشی حاضر در آن شامل «مقاومت و دفاع مقدس» و «آزاد، با مضامین جلوه مقاومت و ایثار در آثار نمایشی آئینی و سنتی با مولفه های بومی» است.
بخش نمایش های محیطی و خیابانی (میدانی) هر چند به صورت غیررقابتی برگزار می گردد اما آثار منتخب مردمی در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می گیرند. مبحث آثار نمایشی در این بخش همانند بخش صحنه ای است.
بخش نمایش های كوتاه به شكل رقابتی برگزار می گردد. مبحث آثار نمایشی در این بخش آزاد است اما نمایش های ارسالی با مبحث «مقاومت و دفاع مقدس» در اولویت قرار دارند. بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در این بخش، پذیرای نمایش هایی خواهد بود كه در بازه زمانی یك تا ۲۰ دقیقه تعریف شده باشند.
بخش مسابقه نمایشنامه نویسی مختص نمایشنامه هایی با مضامین و موضوعات هشت سال دفاع مقدس، صدمه شناسی دوران پس از جنگ تحمیلی و مبحث اصلی جشنواره یعنی حماسه فتح خرمشهر است.
آخرین مهلت پذیرش متون، طرح و ایده ششم خرداد، زمان اعلام نتایج بازخوانی متون اول تیر، بازنگری آثار در بخش صحنه ای (به صورت حضوری) از اول شهریور و اعلام نتایج نهایی بازنگری ۱۵ مهر ۱۳۹۸ است.
دبیرخانه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در منطقه آزاد اروند، خرمشهر، بلوار آیت الله خامنه ای (۴۰ متری)، سایت اداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره تماس ۵۳۵۱۳۰۷۰- ۰۶۱ قرار دارد. همینطور دبیرخانه دائمی جشنواره ها در تهران در مركز هنرهای نمایشی با شماره تماس ۶۶۷۱۰۷۰۲-۰۲۱ واقع شده است.
نسخه World و Pdf فراخوان پیوست خبر شده است.

هفته فیلم دانمارك در موزه سینما افتتاح می شود
هفته فیلم دانمارك چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت در موزه سینمای تهران كار خویش را آغاز می كند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مراسم افتتاحیه هفته فیلم دانمارك عصر روزچهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در موزه سینما برگزار می گردد.
در این برنامه كه با حضور «دنی انان» سفیر دانمارك همراه خواهد بود، «لوته سه وندسن» از بنیاد فیلم دانمارك به معرفی سینمای دانمارك خواهد پرداخت.
در ادامه، فیلم بلند «آن روز خواهد آمد» و فیلم های كوتاه «ده دقیقه از زندگی من»، «خروج»، «دره نهنگ» و همینطور مستند «رییس جمهوری از شمال» در دو سانس برای حاضرین به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.
برنامه روز افتتاحیه به شرح زیر اعلام شده است:
۱۷: ۳۰ تا ۱۸: ۱۵......... ورود میهمانان و پذیرایی مختصر
۱۸: ۱۵....................... خوشامدگویی توسط محمد فهیمی (مدیر بین الملل انجمن سینمای جوانان ایران)
۱۸: ۲۰....................... خوشامدگویی توسط سفیر دانمارك دنی انان
۱۸: ۴۵ – ۱۸: ۳۰.......... معرفی سینمای دانمارك توسط لوته سه وندسن (بنیاد فیلم دانمارك)
۱۸: ۵۵ – ۱۸: ۴۵......... پرسش و پاسخ
۲۱: ۰۰ – ۱۹: ۰۰......... نمایش فیلم
۲۱: ۳۰ – ۲۱.............. پذیرایی مختصر
۲۳ – ۲۱: ۳۰.............. نمایش فیلم

هفته فیلم دانمارك با همكاری اموربین الملل انجمن سینمای جوانان ایران و سفارت دانمارك هم زمان با تهران در چهار شهر كاشان، اصفهان، شیراز و یزد از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت برگزار می گردد.


نمایش و نقد «تخت سلیمان» در كانون فیلم سینماحقیقت
برنامه ی این هفته كانون فیلم «سینماحقیقت» مركز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد فیلم مستند «تخت سلیمان» ساخته پژمان مظاهری پور اختصاص یافته است.
مستند ۵۱ دقیقه ای «تخت سلیمان» از ساعت ۱۷: ۳۰ عصر روز دوشنبه ۹اردیبهشت ۹۸ در سالن سینماحقیقت این «مركز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور پژمان مظاهری پور (تهیه كننده و كارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم ها) و اُرد عطارپور (كارشناس میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
این فیلم به روایت تاریخ جستجوهای دیرینه شناسی در محوطه باستانی تخت سلیمان می پردازد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این فیلم مستند و شركت در جلسه نقد و بررسی آن می توانند از ساعت ۱۷: ۳۰ عصر دوشنبه (۹ اردیبهشت) به كانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مركز گسترش سینمای مستند و تجربی رجوع نمایند.
شركت در این برنامه برای عموم آزاد است.


داوران بخش عكس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی معرفی شدند
هیات داوران بخش عكس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران از روز سیزدهم اردیبهشت ماه كار ارزیابی و انتخاب آثار را آغاز می كنند.
به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران، هیات داوران بخش عكس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران از روز سیزدهم اردیبهشت ماه كار ارزیابی و انتخاب آثار را آغاز می كنند. این در شرایطی است كه اسامی برگزیدگان این بخش در مراسم اختتامیه جشنواره اعلام خواهد شد.
سیامك زمری مطلق، شهاب الدین عادل و مهدی آشنا هنرمندانی هستند كه روز سیزدهم اردیبهشت در چارچوب هیات داوران بخش عكس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران آثار شركت كننده را مورد ارزیابی و داوری قرار می دهند.
بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران كه از روز پنجم اردیبهشت ماه سال ۹۸ به همت اداره كل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری امین مختاریآغاز شده تا چهاردهم اردیبهشت ماه میزبان مخاطبان و گروه های شركت كننده خواهد بود.


۱۱۴ كشور جهان متقاضی شركت در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر
هند، آمریكا، اسپانیا، برزیل و فرانسه ۵ كشور پیشتاز متقاضی شركت در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر
با اتمام مهلت ثبت نام در بخش بین الملل هفتمین جشنواره فیلم شهر، ۳۰۲۵ فیلم از ۱۱۴ كشور جهان متقاضی شركت در این دوره از جشنواره شدند.
به گزارش ستاد خبری جشنواره از زمان اعلام فراخوان تا آخر مهلت ثبت نام (پایان فروردین ماه) ۳۰۲۵ فیلم از ۱۱۴ كشور جهان متقاضی شركت در این دوره از جشنواره شدند كه شامل ۳۶۸ اثر بلند داستانی، مستند و انیمیشن و ۲۶۵۷ فیلم كوتاه و نیمه بلند است.
بیشترین آثار ارسال شده به دبیرخانه بخش بین الملل جشنواره، فیلم های داستانی است.
كشورهای هند، آمریكا، اسپانیا، برزیل، فرانسه، ایتالیا، تركیه، روسیه، بریتانیا و آلمان ۱۰ كشوری هستند كه بیشترین ثبت آثار را در این دوره از جشنواره داشته اند.
ستاد خبری جشنواره اعلام نمود ثبت نام آثار در بخش مسابقه سینمای ایران تا ۱۵ اردیبهشت ماه و ثبت نام در بخش مسابقه تبلیغات سینمای ایران و محله تا آخر اردیبهشت ماه از راه سایت جشنواره به نشانی www.shahrfilmfest.com ادامه دارد.
هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر به دبیری هاشم میرزاخانی در تابستان سال جاری در شهر تهران برگزار می گردد.1398/02/08
22:32:55
5.0 / 5
4553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری