معاون سازمان اوقاف كشور:

امور خیریه در كشور سامان درستی ندارد

امور خیریه در كشور سامان درستی ندارد به گزارش كاراموند عضو هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی اظهاركرد: باید اظهار داشت كه بحث امور خیریه در كشور ما سامان درستی ندارد و اوقاف تا كنون بیشتر در بحث وقف ها ورود كرده است و به امور خیریه كمتر توجه شده است.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد امروز ۱۶ دی ماه در مراسم تكریم و معارفه مدیركل اوقاف و امورخیریه استان قم در مجتمع فرهنگی امامزاده سیدعلی(ع) قم اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه ماموریت‏های بسیار سنگینی را به عهده دارد.در چهل سال قبل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همه نهادها، تلاش‎های فراوان و جدی در جهت استقامت بنیان های نظام مقدس داشته اند. هركدام از این نهادها نقش بی بدیلی در این عرصه ایفا كردند كه باید قدردان تلاش مدیران سابق اوقاف و امورخیریه هم باشیم. رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه مصمم است كه حداكثر بهره وری و بهره برداری را از دانش كنونی و فناوری های موجود در این عرصه به عمل آورد تا تحول مهم و عظیمی در تحقق ماموریت های سازمان تولید كند.باید اظهار داشت كه بحث امور خیریه در كشور ما سامان درستی ندارد و اوقاف تا كنون بیشتر در بحث وقف ها ورود كرده است و به امور خیریه كمتر توجه شده است.
وی اظهار داشت: مصمم هستیم در این دوره مدیریت به مباحث امور خیریه ورود نماییم و به شكل جدی در سامان بخشی این امور هم ورود داشته باشیم تا خدمات ارزشمندی در جامعه ارائه شود.توسعه وقف از بركات مبلغین حوزه علمیه و نگاه ژرف و اندیشمند مراجع عظام تقلید و علما و مدرسین است كه افراد متمول و متمكن با سفارش های همین بزرگان توانستند گام های جدی را در عرصه وقف داشته باشند و همچنان این انتظار وجود دارد كه بر توسعه وقف و دعوت مردم برای مشاركت در چنین مساله مهم اجتماعی و فرهنگی مشاركت داشته باشند؛ قرآن كریم بر باقیات و صالحات تاكید دارد و باید این مساله را در جامعه فرهنگ سازی نماییم.
عضو هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی با تقدیر از زحمات مدیركل سابق اوقاف در قم قدردانی نمود و اظهار داشت: حضور ایشان در سازمان اوقاف و امورخیریه در پست های مربوط مقتنم خواهد بود و بطور قطع از ایشان در پست های دیگر استفاده می گردد. بعد از آنكه مشخص شد كه حجت الاسلام حسینی مقدم تصمیم به واگذاری این پست را دارند مباحثی جهت بررسی جایگزین وی عنوان شد و با مشورت‎هایی كه با برخی بزرگان انجام شد، نهایتا حجت‎الاسلام والمسلمین اسكندری برای این جایگاه انتخاب شدند.حجت‎الاسلام والمسلمین اسكندری سابقه درخشانی در امور فرهنگی دارد و علاوه بر مدیركلی در استان فارس و قم در سطح ملی هم بعنوان معاون سازمان تبلیغات اسلامی به انجام وظیفه پرداخته است.
وی ادامه داد: مدیركل جدید از فضلای حوزه علمیه قم و از شاگردان مبرز مراجع عظام است و مطمن هستیم كه تحولات عظیمی در این بخش تولید خواهد شد.
اعتماد مردم باید به سازمان اوقاف بازگردد
حجت‎الاسلام والمسلمین اسكندری مدیركل اوقاف و امورخیریه قم هم اظهار داشت: ما در سازمان اوقاف وظیفه پاسداری از موقوفات را داریم و باید حافظ اجرای نیات واقفین باشیم؛ البته نباید مردم را در مورد وقف اذیت نماییم بلكه اعتماد مردم باید به سازمان اوقاف بازگردد.بنده از سال ۵۲ به حوزه علمیه قم وارد شدم و تا سال ۷۲ در این حوزه مباركه حضور داشتم.
وی ادامه داد: در آن زمان با اصرار مدیرسازمان تبلیغات قرار شد كه یك سال بعنوان مدیر تبلیغات لار مشغول باشم ولی تا امروز به طول انجامید؛ بنده هیچگاه علاقه به ترك قم نداشتم ولی خدمت به نظام و مردم جزو افتخارات است.
حجت الاسلام اسكندری، تصریح كرد: اغلب موقوفات ما در مورد حضرت امام حسین (ع) است؛ در این عرصه وظیفه پاسداری از این موقوفات را داریم و همینطور باید حافظ اجرای نیات واقفین باشیم؛ البته نباید مردم را هم در مورد وقف اذیت كنیم؛ اعتماد مردم باید به سازمان اوقاف بازگردد.
وی بیان كرد: ترویج دین و آموزه های قرآنی و خدمت به مستمندان و نیازمندان جامعه اسلامی همچون رسالت های این سازمان است و امیدواریم كه با كمك همه كسانی كه دلسوز نظام و كشور اسلامی هستند بتوانیم شرایطی تولید نماییم كه بقاع مبتركه به جایگاه حقیقی برسند.
وی اظهار داشت: باید فضای درونی و بیرونی بقاع را به شكلی مدیریت نماییم كه همه مشتاق باشند در حول این بقاع زندگی كنند؛ اگر این عرصه به خوبی مدیریت شود مردم هم به لحاظ اعتقاداتی كه به این اماكن دارند مشتاق حضور در این امكان هستند؛ سازماندهی دقیق رفاهی و فرهنگی باید در دستوركار جدی مدیران قرار گیرد.
حجت‎الاسلام اسكندری اظهار نمود: یكی از سنن اشتباه در كشور ما این است كه مدیران گاها تلاش می‎كنند اعلام كنند كه ما یك ویرانه را تحویل گرفتیم و سپس نیروهانی انسانی را تغییر می دهند؛ یك مدیر باید نقاط قوت را تقویت كند و از نیروهای موجود و تجربیات آنها استفاده نماید.
او در آخر خطاب به مدیركل سابق اوقاف قم اظهار داشت: من یك ویرانه را نه بلكه یك اداره كل آباد را تحویل گرفتم.1397/10/16
14:38:45
5.0 / 5
5026
تگهای مطلب: خدمات , زندگی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری