با اجرای آثاری از فرخزاد لایق

تالار وحدت میزبان شب موسیقی مینیمالیست می گردد

تالار وحدت میزبان شب موسیقی مینیمالیست می گردد كاراموند: آنسامبل ایرانی - اروپایی اینترنوا در تازه ترین اجرای زنده خود روزهای ۲۵ و ۲۶ تیر ماه شب موسیقی مینیمالیست را در تالار وحدت تهران برگزار می نماید.به گزارش كاراموند به نقل از مهر، آنسامبل ایرانی- اروپاییِ «اینتر نوا» متشكل از دو كوارتت ایرانی به سرپرستی بردیا كیارس و امیر باورچی و یك كوارتت اروپایی به سرپرستی دارا مورگان روزهای ۲۵ و ۲۶ تیر ماه سال ۹۷ منتخبی از آثار مینیمال مدرن را در تالار وحدت روی صحنه می برند.
در این كنسرت كه روی موسیقی مینیمالیست معاصر تمركز دارد آثاری از از استیو رایش، مایكل نایمن و فرخزاد لایق برای مخاطبان اجرا می گردد.
در توضیح این كنسرت آمده است:
«استیو رایش از مهم ترین و پركارترین مینیمالیست های دنیا به حساب می آید و برخی او را تاثیرگذارترین موزیسین زنده آمریكا می دانند. موسیقی او به شدت تحت تاثیر روابط پیچیده ریاضی است اما در عین حال بر مقوله ریتم تمركز دارد. او بازی های ملودیك را هم چاشنی آثارش می كند تا مخاطب را به دنیای جدیدی وارد كند. مایكل نایمن هم با اینكه بعنوان یك آهنگساز و پیانیست مینیمال آثار زیادی در این حوزه دارد اما بیشتر با ساخت موسیقی فیلم شناخته می گردد.
دیگر موزیسینی كه مقرر است آثارش در این شب اجرا شود فرخزاد لایق است. او پزشك متخصصی است كه در نخستین آلبوم موسیقی اش با شهرام ناظری همكاری كرد و سِفر عسرت را منتشر نمود. این هنرمند از همان ابتدا نشان داد نگاهی جدید به موسیقی ایرانی دارد و قرار نیست تنها موسیقی ردیف دستگاهی را دستمایه كارش قرار دهد. هنوز هم خیلی از منتقدان این آلبوم را مهمترین و جسورترین اثر در كارنامه شهرام ناظری می دانند. در گام بعدی او هفت گاه معلق را منتشر نمود كه حالا مقرر است بعضی از قطعات این آلبوم در شب مینیمالیست معاصر اجرا شود.»
در شب اول اجرای «اینترنوا» آثاری از لوریس چكناوریان، شوستاكویچ و دبوسی اجرا می گردد كه عواید حاصل از هر ۲ اجرا به كودكان كار اختصاص داده می شود. این در شرایطی است كه گروه برگزار كننده تصمیم گرفته برای دانشجویان تخفیف ۲۵ درصدی در نظر بگیرد.

1397/04/20
14:32:08
2.5 / 5
5126
تگهای مطلب: تالار , كنسرت , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
تشریفات عروسی:
https://markaztalar.com/%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-1
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری