جیرجیرك لاكچری در بازار

جیرجیرك لاكچری در بازار كاراموند: هزاران سال می باشد كه جنگ جیرجیرك ها در چین محبوب گردیده است. ولی در رونق كامل اقتصادی این كشور، طرفداران «ورزش» بیش از هر زمان دیگری پول بیشتری را برای این جاندار خرج می نمایند. حتی یك شهر مخصوص این كار ساخته شده كه تماماً‌ مشغول این صنعت پرورش ژنتیكی جیرجیرك است و این جیرجیرك ها در زمین های اطراف زندگی می كنند. گفته شده است كه برترین نژادهای این جیرجیرك ها به مبالغی نزدیك به ۵۰ هزار یوآن (برابر با حدود ۷،۶۶۱ دلار آمریكا)‌ فروخته می شوند.


رسم «جنگ جیرجیرك‌ها» به سلسله تانگ  برمی‌گردد و جیرجیرك های اطراف زمین های شهر سیدیان (واقع در استان شاندونگ) خیلی وقت است كه به خاطر اندازه ی بزرگ و تهاجی بودنشان مشهور هستند. هر دوی این ویژگی ها برای علاقمندان به ورزش خیلی جالب است. گفته می شود كه خیلی از امپراطورهای چین از جیرجیرك های سیدان به خاطر احتمال بالای برد ای كه داشتند خیلی خوششان میامد. به همین منوال، افراد ثروتمند چینی هم امروزه مبالغ هنگفتی را خرج جیرجیرك هایی می‌كنند كه بتوانند مزیتی نسبت به رقبای خود داشته باشند. به عبارت دیگر، آنها چنین مبالغی را برای خرید جیرجیرك های جنگی كه جنگجوهای بهتری باشند خرج می كنند!
در اواخر تابستان و اوایل پاییز، اطرف شهر سیدان چه در طول روز و چه در شب پر از افرادی می شود كه از روستاهای اطراف می‌آیند تا جیرجیرك های خود را بفروشند و در این بازار سالانه ی جیرجیرك پولی به دست بیاورند. برای همین كار، آنها در طول شب برای ساعت ها اقدام به جمع كردن جیرجیرك می كنند و سپس آنها را تمرین می دهند تا جنگجوهای بهتری شوند و قیمتشان بالاتر برود! حتی هتل هایی هم در این منطقه باز شده تا خریداران جیرجیرك از سراسر چین به سیدان بیایند. تقریباً‌ تمام خانواده های این منطقه به نحوی دستی در بازار خرید و فروش جیرجیرك دارند. حتی خانواده هایی كه در طول سال در شهرهای اطراف كار می كنند، سعی می كنند در طی این دوره از سال به نوعی سودی از این كسب و كار ببرند.
سیدان میزبان بزرگترین بازار خرید و فروش جیرجیرك در شمال چین است و خانواده هایی كه بیشترین توانایی در در پیدا كردن و پرورش جیرجیرك ها داشته باشند می توانند تنها در ماه آگوست حدود ۱۰۰ هزار یوان (برابر برا ۱۵،۳۰۰ دلار) پول جمع كنند. البته قیمت این جیرجیرك ها بر اساس معیارهای خاصی مشخص می شود و ممكن است از زیر یك دلار تا صدها و شاید هم هزاران دلار قیمت داشته باشند.
امسال، یك كشاورز این منطقه جیرجیركی را با مبلغ ۱۵هزار یوان (۲،۳۰۰ دلار)‌ فروخت. البته بعدی ها معتقدند كه گران ترین جیرجیركی كه امسال فروخته شد به مبلغ ۵۰،۰۰۰ یوان (۷،۶۶۱ دلار) بوده است. در سال ۲۰۱۴ هم خبری پخش شده بود كه به شایعه فروش یك جیرجیرك به مبلغ ۳۰۰ هزار یوان (۴۶ هزار دلار) دامن می زد.
رسانه های چینی و فعالان محیط زیست بارها سعی كرده اند تا آگاهی مردم این منطقه را در مورد شمار جیرجیرك های موجود در منطقه بالا ببرند، ولی از آنجایی كه مردم از این طریق كاسبی می كنند و پول خوبی به دست می آورند، به حرف هایشان گوش نمی دهند و آن ها هم عملاً‌ هستند.
1396/07/01
22:16:06
5.0 / 5
6121
تگهای مطلب: لاكچری , لوكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری