در گفت وگو با كاراموند مطرح شد؛

مدرسه مستند حقیقت فرصتی برای تجمیع انرژی فیلمسازان است

مدرسه مستند حقیقت فرصتی برای تجمیع انرژی فیلمسازان است به گزارش کاراموند، یک مستندساز ضمن اشاره به راه اندازی مدرسه مستند حقیقت عنوان نمود این طرح به این علت که امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات و گفتمان را به همه افراد حاضر در شهرستان ها می دهد، اتفاق مثبتی است.هادی شریعتی مستندساز در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با راه اندازی مدرسه مستند «حقیقت» اظهار داشت: من عضو انجمن صنفی کارگردانان مستند هستم و همیشه در هر جلسه ای این مطلب را تاکید می کنم که ما باید برای اعضایمان در شهرستان ها کاری نماییم تا آنها هم در جلسات و برنامه هایی که در تهران برگزار می شود، سهیم باشند.
وی اضافه کرد: در دوره ای که کلاب هاوس آمده بود، تجربه خیلی مفیدی در آن پلت فرم داشتیم. با وجود شرایط کرونا و نبود امکان دیدار حضوری و دور هم جمع شدن، یک لینک و آدرسی را برای دوستان ارسال می کردیم و می گفتیم همه فلان فیلم را ببینند و در یکی از روزهای هفته به نقد و بررسی آن بپردازیم. وقتی این اتفاق می افتاد خیلی از دوستان از خارج از کشور گرفته تا شهر های مختلف کشور در این برنامه حضور پیدا می کردند و به تعداد قابل توجهی از حاضران می رسیدیم.
کارگردان «ستار الکلاسیکو» بیان نمود: اتفاقی مانند مدرسه مستند حقیقت که در ابتدا به صورت آنلاین و مجانی برگزار می شود، فوق العاده است. به این علت که امکان دسترسی، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و گفتمان را برای هر کدام از اساتید فراهم می آورد و نمونه های خوب مستند را به همه افراد حاضر در شهرستان ها می دهد. این مسئله به مفهوم عدالت فرهنگی هم نزدیک است چون هنرمندان شهرستانی هم خویش را سهیم می بینند و می توانند با هزینه های خیلی کم از استادان خوب بهره ببرند گویا با هزینه خیلی کم دقیقا وسط دریا قرار می گیرند و حالا می توانند قایق خویش را پیدا کنند.
کارگردان «آت اوغلان» در قسمت دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: اتفاق دیگری هم وجود دارد که اگر محقق شود، خیلی خوب است. ما یک تجربه خوب در انجمن سینمای جوانان داریم که در دوره های طلایی انجمن گروه هایی شکل می گرفت به این مفهوم که مثلا در دفتر نجف آباد ۶ نفر کنار هم قرار می گرفتند و کارهای همدیگر همچون تدوین، فیلمبرداری، صدابرداری، بازیگری و … را انجام می دادند. این اجتماعات در مدرسه مستند «حقیقت» هم می تواند، شکل بگیرد. تجمیع انرژی افرادی که در شهر های مختلف حضور دارند و برای آموزش به مدرسه وارد می شوند، کنار همدیگر می تواند گروه هایی را شکل بدهد تا با کمک هم و بدون این که بخواهند هزینه خیلی زیادی پرداخت کنند، در فضای دوستانه تری با هزینه کمتری محصول حرفه ای تری تولید کنند و در یکی دو سال آینده خروجی های آنرا ببینیم.
شریعتی در انتها اظهار داشت: این نکته هم وجود دارد که شاید برخی افراد تنها نگاهشان به مستند، گزارشی باشد ولی وقتی وارد مدرسه مستند «حقیقت» شوند با گونه های دیگر مستند در جهان آشنا می شوند و می توانند استعداد خویش را بهتر پیدا کنند.


منبع:

1403/04/11
12:24:56
5.0 / 5
102
تگهای مطلب: بازیگر , برند , سینما , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری