افزایش درآمد نفتی روسیه 50 درصد

افزایش درآمد نفتی روسیه 50 درصد به گزارش کاراموند، درآمدهای نفتی روسیه در ماه مه نسبت به سال گذشته، حدودا ۵۰ درصد افزوده شد چونکه این کشور توانست تحریمها را دور بزند و نفت خام خویش را به قیمت بالاتری به فروش برساند.به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، محاسبات بلومبرگ نشان داد مالیاتهای در ارتباط با نفت در ماه مه، به ۶۳۲.۵ میلیارد روبل (۷.۱ میلیارد دلار) رسید و کل درآمد نفت و گاز با افزایش ۳۹ درصدی، به ۷۹۳.۷ میلیارد روبل بالغ شد. روسیه در ماه میلادی گذشته، ۷۴.۹۸ دلار برای هر بشکه نفت اورال خود دریافت کرد که در مقایسه با ۵۸.۶۳ دلار در سال میلادی گذشته، بالاتر بود.

آمریکا و متحدانش با اجرای مکانیزم سقف قیمت، کوشیده اند ورود دلارهای نفتی به روسیه را از راه محدود کردن دسترسی این کشور به خدمات کشتیرانی و بیمه غربی، کاهش دهند و در عین حال نفت روسیه را در بازار جهانی حفظ کنند. در مقابل، مسکو با استفاده از ناوگان گسترده ای از نفتکشها و فروش نفت خود به مشتریان آسیایی، کوشیده است تحریمهای غرب را دور بزند.

با این حال، درآمدهای بودجه روسیه از نفت و گاز در ماه مه، بیشتر از ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ، مالیات بر اساس سود در روسیه، چهار بار در سال، در ماه های مارس، آوریل، ژوئیه و اکتبر پرداخت می شود. اگر دولت روسیه، حدود ۲۰۲ میلیارد روبل به شرکت ها برای جبران بخشی از تفاوت قیمت سوخت در داخل و خارج از کشور پرداخت نمی کرد، درآمدهای نفتی روسیه در ماه میلادی گذشته می توانست حتیاز این هم بیشتر باشد.

مسکو انتظارات خویش را برای درآمدهای مالیاتی نفت در سال میلادی جاری تعدیل کرده است و الان پیشبینی می کند به جای ۱۱.۵ تریلیون روبل، حدود ۱۰.۹۹ تریلیون روبل درآمد از مالیات نفت کسب کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این بازبینی نزولی در حالی صورت می گیرد که کرملین پیشبینی می کند در سالجاری، قیمت های کمتری برای نفت خام و گاز طبیعی دریافت خواهد نمود. انتظار می رود قیمت نفت روسیه در سال ۲۰۲۴، در سطح ۶۵ دلار در هر بشکه معامله شود و قیمت گاز طبیعی، به ۲۵۲.۸۰ دلار در هر هزار متر مکعب برسد که ۶ درصد کمتر از پیشبینی های قبلی است.

منبع:

1403/03/18
12:13:00
5.0 / 5
116
تگهای مطلب: خدمات , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری