ریزش دلار به نفع طلای جهانی شد

ریزش دلار به نفع طلای جهانی شد به گزارش کاراموند، قیمت طلا امروز، پنجشنبه (۸ فوریه) قبل از گزارش هفتگی مطالبات بیکاری که می تواند سرنخ های جدیدی از زمان شروع کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا عرضه نماید، به علت کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازدهی خزانه داری افزایش پیدا کرد.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۳۷ دلار و ۸۰ سنت رسید و هر اونس طلای آمریکا ۰.۱ درصد افزوده شد و به ۲۰۵۳ دلار و ۱۰ سنت رسید.
شاخص دلار آمریکا ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و بازده اسکناس های ۱۰ ساله خزانه داری به ۴.۰۹۲۱ درصد کاهش پیدا کرد و شمش های بدون بازده را برای سایر دارندگان ارز جذاب تر کرد.
بعد از آنکه گزارش حقوق و دستمزد ماهانه غیرکشاورزی هفته گذشته قویتر از حد انتظار بود و نشانه هایی از قدرت پایدار در بازار کار را نشان می داد، سرمایه گذاران مراقب داده های هفتگی گزارش بیکاری در ایالات متحده خواهند بود.
مقامات فدرال رزرو می خواهند تا وقتی که اطمینان بیشتری به کاهش نرخ تورم به دو درصد داشته باشند، کاهش نرخ های بهره را متوقف کنند و علل گوناگونی برای احساس فوریت کمی برای شروع بزودی سیاست تسهیل یا حرکت سریع بمحض انجام آن بیان نمودند. نرخ های پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را می کاهد.
قیمت های مصرف کننده چین در ژانویه برای چهارمین ماه کاهش خویش را تمدید کرد، در حالیکه قیمت های تولیدکننده هم کاهش پیدا کرد که نشان دهنده ریسک های کاهش تورم است که دومین اقتصاد بزرگ جهان با آن مواجه می باشد چونکه در کوشش برای احیای قوی است.
بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۲.۲۳ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ثابت در ۸۷۹ دلار و ۵۹ سنت بود، در حالیکه پالادیوم به پایین ترین حد پنج سال گذشته رسید و ۰.۲ درصد از دست داد و به ۸۹۳ دلار و ۳۱ سنت رسید.
منبع:

1402/11/19
13:40:20
5.0 / 5
212
تگهای مطلب: جشن , طلا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری