آرمان رهگذر با كاراموند مطرح كرد؛

ارزآوری انیمیشن را مانند نفت جدی بگیریم

ارزآوری انیمیشن را مانند نفت جدی بگیریم کاراموند: کاراموند: آرمان رهگذر تهیه کننده سینمای انیمیشن، ضمن اشاره به ظرفیتهای بالای این صنعت در ایران آنرا یکی از صنایع ارزآور توصیف کرد.آرمان رهگذر تهیه کننده آثار انیمیشنی درباره ی وضعیت صنعت انیمیشن در سینمای ایران به خبرنگار مهر اظهار داشت: ساخت انیمیشن در ایران بیشتر به سمت کارهای سه بعدی و باکیفیت رفته است و هم اکنون گروههای تولیدکننده موفقی دراین زمینه درحال تولید آثار با کیفیت و سطح بالایی هستند. اگر سرمایه گذاری و برنامه ریزی دقیقی روی این بخش صورت گیرد، انیمیشن ایران می تواند صنعت ارزآوری برای کشور باشد.
وی با اشاره به این که استودیو هورخش در حوزه تولید انیمیشن های دوبعدی قدمهای موفقی در بازار جهانی برداشته است، توضیح داد: پیشرفت صنعت انیمیشن ایران در سالهای اخیر بسیار مشهود است، لازم نیست بازار جهانی انیمیشن، ما را به عنوان قطب بسیار بزرگ انیمیشن بشناسند اما به عنوان قسمتی از این بازار، کشور ایران می تواند مطرح باشد.
رهگذر اشاره کرد: به سبب اختلاف نرخ ارزی که میان کشور ما و کشورهای سرمایه گذار و سفارش دهنده وجود دارد، خیلی از پروژه های بزرگ می تواند بجای ورود به کشورهای هند و چین، وارد کشور ما شود. این مساله هم در بالا رفتن سطح درآمد سازندگان انیمیشن تاثیر می گذارد و هم از مهاجرت آنها جلوگیری می کند.
تهیه کننده انیمیشن سینمایی «گنج اژدها» درباره ی با اهمیت ترین مشکلات پیش روی صنعت انیمیشن ایران در راه پیشرفت اظهار داشت: اطلاعات وزارت ارشاد به عنوان متولی انیمیشن درباره ی این صنعت به روز و پیشرفته نیست. این اتفاق موجب می شود تا شرکت های تولیدکننده نتوانند به خوبی عمل کنند.
وی اضافه کرد: از جانب دیگر سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی هم به هیچ عنوان با کارآفرینان و تولیدکنندگان انیمیشن همکاری نمی کنند. در صورتیکه رهبر انقلاب در سخنرانی که داشتند تاکید نمودند، افرادی که برای کشور ارزآوری انجام می دهند باید از پرداخت مالیات معاف باشند. ولی آنها با ما همکاری نمی کنند.
رهگذر با اشاره به سرعت گرفتن مهاجرت نیروی کار متخصص حوزه انیمیشن بیان کرد: من به عنوان یک تهیه کننده انیمیشن وضعیت نیروی کار را در این صنعت خوب می بینم ولی این نیروهای کار که بسیار هم مشتاق این حوزه هستند، بعد از مدتی دیگر آینده ای برای خودشان در کشور تصور نمی کنند و تلاش می کنند تا مهاجرت کنند.
مدیر منابع انسانی استودیو هورخش اشاره کرد: باتوجه به ارزآوری که در استودیوی ما در چند سال اخیر انجام شده و در جریان هستم در استودیوهایی مانند الزهرا هم حضور در بازار جهانی انیمیشن به شکل حرفه ای صورت می گیرد، امیدوار هستم مسئولان ذی ربط تمام توجهشان را به صنایع نفت و پتروشیمی معطوف نکنند. چون کارهای استودیوهای تولیدکننده انیمیشن ایرانی نشان دهنده این است که انیمیشن ایران بصورت صنعتی دارد فعالیت می کند.
این تهیه کننده تصریح کرد: بعلاوه این که نفت و پتروشیمی، صنایعی هستند که فقط درآمدزایی دارند ولی انیمیشن می تواند فرهنگ و زبان ایرانیان را به دیگر نقاط جهان صادر و مردم دنیا را با کشور ما آشنا کند.

1402/08/23
12:23:26
5.0 / 5
90
تگهای مطلب: ایران , تخصص , تهیه كننده , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری