پلاک های عرصه هگمتانه تملک می شود

پلاک های عرصه هگمتانه تملک می شود به گزارش کاراموند، همدان مدیر پایگاه تاریخی هگمتانه از تملک حدود ۱۹ پلاک در این حوزه تاریخی اطلاع داد و اظهار داشت: بدین منظور با راه و شهرسازی صحبت هایی شده است.


صاحب محمدیان منصور در گفتگو با ایسنا، بیان نمود: هم اکنون با سه دسته از بازاریان چالش داریم؛ گروه اول بازاریان راسته حاج فضل الله هستند که این چالش عموما به دلیل ناآگاهی آنها از ثبت جهانی است.
وی افزود: گروه دیگر کسبه بازار آهن فروشان هستند که مسیر جایگزین برای تردد آنها در نظر گرفته شده و مشکلی برای عبور و مرور آنها به وجود نمی آید و با آگاه سازی این چالش هم قابل حل است.
محمدیان منصور افزود: دسته سوم مالکان حدود ۱۹ پلاک در زمینه هگمتانه هستند که پلاک ها باید تملک شوند و بدین منظور با راه و شهرسازی صحبت شده که برای تملک آنها کمک نماید و اگر عملی شود چالش جدی با بازاریان نخواهیم داشت و اگر این اقدام صورت نگیرد با مصوبه ای در میراث فرهنگی این مشکل حل می شود.
وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در محوطه تاریخی هگمتانه برای آماده سازی ثبت جهانی هم اظهار نمود: مقرر شده تمامی کارگاه های کاوش در هگمتانه به صورت صندوقچه ای حفاظت شود که عملیات اجرایی آن بزودی شروع می شود.
مدیر پایگاه تاریخی هگمتانه خاطرنشان کرد: یکسان سازی نیمکت های محوطه، تخریب غرفه های نامانوس و نامتوازن صنایع دستی در ورودی هگمتانه، نمایان شدن ۱۲ مسیر گردشگری جدید در محوطه، مرمت کارگاه مرکزی و مرمت کلیسای آنجلی همچون اقدامات صورت گرفته است.
محمدیان منصور با اشاره به اینکه مرمت سه کاروانسرای جلدی، شریف الممالک و یداللهی شروع شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون هشت پروژه در محوطه هگمتانه درحال اجراست و مرمت کلیسای گریگوری هم بزودی آغاز خواهد خواهد شد.
منبع:

1402/03/13
15:31:07
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری