مدیر تئاتر شهر خبر داد:

محمد رضایی راد از اجرای نمایشش منصرف شده است

محمد رضایی راد از اجرای نمایشش منصرف شده است کاراموند: رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره ی وضعیت اجرای دو نمایش در این مجموعه توضیحاتی می دهد و می گوید که محمد رضایی راد از اجرای نمایشش منصرف شده است.


قرار بود محمد رضایی راد نمایش «گزارش زنان تروا» را با متن مشترکی از خودش و نغمه ثمینی نیمه دوم امسال در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بیاورد ولی حالا سید جواد طاهری مدیر این مجموعه می گوید که او از اجرای این نمایش منصرف شده است.
طاهری در گفتگو با ایسنا درباره ی دلیل انصراف این کارگردان از اجرای نمایشش توضیح می دهد: ایشان بصورت مکتوب از اجرای نمایش خود انصراف دادند که البته برای این کار دلیلهای خودرا دارند و بهتر است این دلایل را از خودشان جویا شوید. اما من از این انصراف متاسف شدم چون فکر می کردم اجرای این نمایش در دوره مدیریتم، موجب افتخارم خواهد بود. قرار بود نمایش ایشان پس از نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب الدین حسین پور اجرا بشود که این اجرا منتفی شد.
او درباره ی وضعیت اجرای نمایش «پیکر زن همچون میدان نبرد در جنگ بوسنی به کارگردانی روح الله جعفری که برای اجرای آن تفاهم نامه ای با مدیر قبلی تئاتر شهر دارد، نیز توضیح می دهد: یکسری از دوستان پس از ورود من به تئاتر شهر گفتند که با مدیر پیشین تفاهم نامه دارند ولی این تفاهم نامه ها از نظر قانونی گرفتار اشکال است چون تا آن زمان که مجوز اجرا را از شورای نظارت و ارزشیابی نگیریم، نمی توانیم اعلام قطعی نماییم که نمایشی در تاریخی مشخص اجرا خواهد شد. بدین سبب به همه دوستان پیشنهاد کردم برمبنای فراخوان مجموعه، نمایشنامه های خودرا ارائه دهند. در این میان، آثاری که با تئاتر شهر تفاهم نامه داشتند، در اولویت خواهند بود اما در هر حال باید متن خودرا ارائه دهند.
طاهری تاکید می کند: همه تلاش ما بر این است که در تئاتر شهر میزبان نمایش های برتر تئاتر کشور باشیم. بحث ما حذف یک نمایش و اضافه کردن نمایشی دیگر نیست ولی مدتی بود که تئاتر شهر دیگر محل اجرای نمایش های باکیفیت نبود و حالا دوست داریم این مجموعه بار دیگر رونق گذشته خودرا بیابد و برای انجام این کار، از شورایی دعوت کرده ایم تا نمایشنامه ها را بخوانند و آنهایی را که قابلیت اجرائی خوبی دارند، تایید کنند.
او در آخر خاطرنشان می کند: به هر حال در تالار اصلی این مجموعه دو نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و «گالیله» را داریم و این آثار با حضور همین کارشناسان بررسی شدند و از اجرایشان دفاع کردیم.
لازم به یادآوری است که رضایی راد قصد داشت نمایش «گزارش زنان تروا» را در ادامه پروژه مطالعاتی و نظری خود در حوزه «تراژدی»، با برداشتی آزاد از دو تراژدی یونانی روی صحنه ببرد.
این نمایش اقتباسی آزاد از دو تراژدیِ «هِکاب» و «زنان تروا» از آثار مهم و کمتر دیده شده اوریپید (تراژدی نویس مشهور یونانی) است که روایتی متفاوت از جنگ تروا و وقایع بعد از آنرا پیش روی مخاطب امروزی می گذارد.
گروه تئاتر «خانه» قبل تر اعلام نموده بودند که تمرین های مقدماتی این نمایش را از اواخر سال قبل آغاز نموده اند تا این اثر نمایشی، آذر و دی ۱۴۰۱ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود.
منبع:

1401/05/26
10:12:17
5.0 / 5
332
تگهای مطلب: تاریخی , تالار , زنان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری