روایت های صریح از جنایات منافقان در عملیات مرصاد

روایت های صریح از جنایات منافقان در عملیات مرصاد کرمانشاه مرصاد نام عملیاتی است که توسط منافقین و با حمایت رژیم بعث صدام و حامیانش طرح ریزی و سال 1367 در واپسین روزهای جنگ بین ایران و عراق در گرفت. در این عملیات بعد از چند روز درگیری در نهایت نیروهای نظامی ایران با همراهی نیروهای مردمی بر منافقین پیروز شده و با شکست مفتضحانه منافقین در منطقه چهارزبر(مرصاد کنونی) پرونده جنگ هشت ساله تحمیلی عراق ضد جمهوری اسلامی ایران برای همیشه بسته شد.


گروهک منافقین به دنبال حملات عراق به خاک ایران اسلامی و عقب‏ نشینی‏ های موقت رزمندگان اسلام، با این تصور که پذیرش قطعنامه 598 نشات گرفته از ضعف نیروهای ایرانی و جدایی ملت و دولت می باشد، به زعم خود فرصت را غنیمت شمرده و تلاش در رسیدن به اهداف پلید خود داشتند.
منافقین با جمع ‏آوری دیگر نیروهای ضد انقلاب سرخورده از کشورهای مختلف اروپایی، نیروهای زیادی فراهم نموده و با بهره ‏گیری از جنگ ‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود، حمله خویش را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران شروع کردند.
منافقین در جریان عملیات مرصاد جنایت های زیادی را مرتکب شدند که امروز(چهارم مرداد)در نشست صمیمی جمعی خبرنگاران کرمانشاه با برخی از رزمندگان حاضر در عملیات مرصاد در شهرستان اسلام آبادغرب، به گوشه ای از این جنایت ها اشاره شد.
به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، فتح الله حقیقی یکی از رزمندگان عملیات مرصاد در این جلسه صمیمی ضمن اشاره به جنایت منافقین در به آتش کشیدن بیمارستان اسلام آبادغرب، اظهار داشت: چون زخمی شده بودم مرا به بیمارستان برده بودند و در آنجا شاهد بودم که جنازه ها را در حیاط بیمارستان روی هم انداخته و پس از اینکه به آنها رگبار گرفتند، آنها را آتش زدند و این در حالی بود که بعضی از زخمی ها هنوز زنده بودند و زنده زنده در آتش می سوختند.
حقیقی با ترسیم وضعیت آن روز بیمارستان اسلام آبادغرب، اظهار داشت: پرستارها در یک گوشه اشک می ریختند و زخمی ها در آن سوی دیگرماتم گرفته بودند و در این بین مادر و کودکی کف بیمارستان افتاده بودند که مادر از شدت جراحات وارده، شهید شده و در همان حال کودکش درحال شیر خوردن از سینه های مادر بود و کمی آن طرف تر هم مادری شیون می کرد که سر کودکش را در آغوشش نشانه گرفته و از تن جدا کرده بودند.
حقیقی اظهار داشت: در بیمارستان آنقدر آمار بستری ها زیاد بود که در راهروها طناب بسته و سرم ها را به طناب آویزان کرده و مجروحان کف بیمارستان دراز کشیده بودند.
حقیقی که آن زمان به شدت مجروح شده بود، اظهار داشت: آن روز پرستارها مرا با روده های بیرون زده نزد هر رزمنده ای که خیلی ترسیده بود، می بردند تا آنها را دلداری بدهم.
وی با اشاره به اینکه منافقین به کودک و زن و مردم عادی رحم نمی کردند، اظهار داشت: درگیری رزمندگان و مردم شهرستان اسلام آباد غرب به درگیری تن به تن رسیده بود و منافقین باهرکس سر راهشان قرار می گرفت به فجیع ترین شکل ممکن برخورد کرده و همه را به رگبار می بستند.
وی افزود: مشابه جنایت منافقین در جریان عملیات مرصاد را در هیچ جای دیگر دنیا و در هیچ جنگی نمی توان دید.
لطف الله احمدی یکی دیگر از رزمندگان عملیات مرصاد و فرمانده کمیته انقلاب وقت شهرستان اسلام آباد غرب هم ضمن اشاره به پیوستن اراذل و اوباش به منافقین در عملیات مرصاد، اظهار داشت: در جریان دستگیری منافقین نمونه های خیلی زیادی از اشرار و اراذل و اوباش را می دیدیم که به جمع منافقین پیوسته بودند.
احمدی اشاره ای هم به جنایت های سازمان مجاهدین خلق ضد اعضایش داشت و اظهار داشت: در حین عملیات مرصاد دو نفر از منافقین دستگیر شده بودند که هردو دکترا داشته و به دنبال احضار سازمان مجاهدین خلق از پاکستان برای حضور در عملیات فروغ جاویدان وارد کشور شده بودند که در بازجویی های انجام شده متوجه شدیم این دو زن و شوهر بوده اند که در مرز آنها را از هم جدا کرده و زن را با یک گروه 17 نفره راهی یک مسیر و مرد را با گروه دیگری راهی مسیر دیگری کرده بودند.
احمدی با اشاره به اینکه در بازجویی ها آن خانم اعتراف کرد که در طول مسیر از جانب همه آن 17 نفر مرد مورد تجاوز قرار گرفته، افزود: در حین بازجویی ها از آن مرد پرسیدیم که چگونه جدا از مسائل مذهبی با جدا شدن از همسر جوانش در مرز موافقت کرده، که وی در پاسخ تنها به این جمله اکتفا کرد که ما تابع امر سازمان هستیم.
محمد رستمی یکی دیگر از رزمندگان عملیات مرصاد هم از منافقین بعنوان بی رحم ترین انسان ها یاد کرد و اضافه کرد: منافقین خانه های مردم را به آتش می کشیدند، مغازه ها را غارت کرده و صاحبان آنها را به گلوله می بستند و از هیچ جنایتی دریغ نمی کردند.
منبع:

1401/05/04
22:15:33
5.0 / 5
149
تگهای مطلب: اهدا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری