تصاویری از نقاشی های سه بعدی بر دیوار شهر

تصاویری از نقاشی های سه بعدی بر دیوار شهر به گزارش کاراموند هنرمند جوان عراقی، با نقاشی های سه بعدی در اماکن عمومی، علاوه بر بخشیدن زیبایی بصری به شهر، پیام های اخلاقی و آموزشی را به بینندگان انتقال می دهد.


به گزارش کاراموند به نقل از الجزیره، یاسین عبدالرحمن، هنرمند جوان عراقی، با ترسیم نقاشی هایی سه بعدی بر روی دیوارها و معابر عمومی، روشی متفاوت از همکارانش را ارایه داده و نخستین هنرمندی است که در شهر خود یعنی رانیه در استان سلیمانیه و منطقه کردستان عراق، آثارش را به این صورت روی دیوارها بر جای گذاشته است.
سبک او متفاوت از هنرمندان هم سن و سالش در این شهر است. او نقاشی هایش را سه بعدی و با جزییات می کشد. بطوریکه گاهی برای تشخیص این که آنچه دیده می شود فقط یک طراحی دیواری است، باید آنرا از نزدیک لمس کرد.


جوان ۲۷ ساله عراقی که لیسانس علوم اسلامی از دانشگاه سلیمانیه را گرفتن کرده، در طراحی هایش که در جاده های اصلی شهر ترسیم شده و در مقابل دید عموم قرار گرفته است، طبیعت انسان را اصل قرار داده و به آرامش، آگاهی، سلامتی و نشاط توجه داشته است.
عبدالرحمن در نقاشی هایش فقط به جنبه طراحی فکر نکرده بلکه اهتمام داشته در هر اثر، پیامی انسانی را منتقل کند.
عبدالرحمن در سال ۲۰۱۳ اولین گام هایش به سمت هنر را برداشت و در یک گروه متشکل از جوانان آماتور عضو شد؛ هرچند که نداشتن پشتوانه مالی به زودی این گروه هنری را منحل کرد اما، عبدالرحمن از پای ننشست و با خلاقیت و ابداع کارش را ادامه داد.


هنرمند عراقی برای ترسیم تابلوهایش ابتدا مکانی را انتخاب می کند سپس ایده ای را بر حسب شرایط آن مکان طراحی و بعد اجرایش می کند. او همیشه می کوشد پیام هایی اخلاقی و آموزشی را با آثارش منتقل کند، همچون هشدار درباره پدیده های منفی مثل مواد مخدر، استفاده از سلاح، ورزش نکردن، مطالعه نکردن و....
یک فعال مدنی در عراق به الجزیره گفته است که کاری که یاسین عبدالرحمن می کند کمتر از کار یک معلم و مشاور نیست او هشدار داده است که بی توجهی مسئولان به استعدادهایی این چنینی و درگیر شدن هرمندان جوان با مسائل معیشتی و تامین مخارج، موجب هدر رفتن این استعدادها شده و جوانان هنرمند را از مسیر اصلی شان منحرف می کند.1401/03/24
09:20:53
5.0 / 5
225
تگهای مطلب: دانشگاه , زیبایی , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری