اختلال در سامانه مجوز آثار موسیقی و ضرورت معرفی سیستم جایگزین

اختلال در سامانه مجوز آثار موسیقی و ضرورت معرفی سیستم جایگزین حدود یک ماه از زمانی که عده ای از هنرمندان از هک شدن سامانه دریافت مجوزهای آثار موسیقی خبر دادند می گذرد و هنوز این سامانه در دسترس نیست. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از تأیید این خبر، طی هفته های اخیر از تلاش مرکز رسانه های دیجیتال برای رفع مشکل اطلاع داده است.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، با اختلال در سامانه دریافت مجوزهای آثار موسیقی، سیستم صدور مجوزها هم با مشکل روبرو شده و هنوز راهکار جدیدی برای حل مشکل حداقل به صورت مقطعی پیشنهاد نشده است.
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال، عموما به صورت ماهانه گزارشی از آثار موسیقی که موفق به دریافت مجوز شده اند را منتشر و در اختیار رسانه ها قرار می داد که به دنبال این اختلال، مدتی است که از این گزارش ها خبری نیست.
با عنایت به هک شدن این سامانه، هنرمندان موسیقی نمی توانند مجوز آثارشان را دریافت نمایند که البته این امر می تواند در روند کاری آنها اختلال بوجود آورده و برنامه هایشان را برهم بریزد. ازاین رو جا دارد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمهیدی جدید، حداقل تا برطرف شدن مشکل، سیستم جایگزینی را معرفی کنند. هرچند بنا بر آنچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داده است، مهندسان آی تی درحال کوشش برای رفع این مشکل هستند و بزودی این مشکل رفع خواهد شد.
منبع:

1401/01/24
19:21:05
5.0 / 5
234
تگهای مطلب: فرهنگ , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری