معاون اداره كل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد

ثبت بیش از 1 و نیم میلیون اقامت در خراسان رضوی

ثبت بیش از 1 و نیم میلیون اقامت در خراسان رضوی به گزارش کاراموند خراسان رضوی معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: از 25 اسفند 1400 تا 3 فروردین ماه امسال، بیش از یک میلیون و 500 هزار اقامت در استان ثبت شده است.


یوسف بیدخوری در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت اشغال اقامت های به ثبت رسیده در خراسان رضوی اظهار نمود: درصد اشغال تمامی واحدهای اقامتی خراسان رضوی از ۲۵ اسفند سال قبل تا ۳ فروردین ماه سال جاری به ۷۴ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: این در حالیست که در روز ۳ فروردین هتل ها، هتل آپارتمان‎ ها، مهمانپذیرها، خانه های مسافر و زائرسرهای ارزان و زائرشهر رضوی، خوابگاه های دانشجویی و مهمانسراهای دولتی حدودا بطور ۱۰۰ درصد تکمیل شدند. حسینیه ها و بقاع متبرکه، مدارس، اقامتگاه های بوم گردی، کمپ های اسکان شهرداری و سایر اماکن اقامتی نیز به طول کامل تکمیل نشده بودند.
معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با تاکید بر رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی اشاره کرد: در امتداد رعایت حقوق مسافران و رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی، بیش از ۳۴۰ بازدید و نظارت از مراکز اقامتی، رستوران ها، مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی، کمپ ها، مهمانسراها، خانه مسافرها و... به عمل آمده است.
بیدخوری اشاره کرد: از این مقدار بازدید، ۹ مورد تذکر و ۲۸ مورد اخطار کتبی دریافت نمودند. همین طور ۲۹ مورد شکایت واصله از مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی و تورها به دست ما رسیده که ۲۵ مورد آن درحال رسیدگی است.
وی عنوان کرد: همین طور ۶۵ هزار و ۵۱۸ نفر از ۲۵ اسفند تا ۳ فروردین ماه از اماکن تاریخی و فرهنگی خراسان رضوی بازدید داشته اند که نسبت به نوروز ۹۸، حدود ۸۰ درصد افزایش داشته است.
منبع:

1401/01/05
13:13:38
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری