روزنامه ها امروز از چه می گویند؟

روزنامه ها امروز از چه می گویند؟ کاراموند: تنش میان روسیه و آمریکا، تلکسکوپ فضایی جیمزوب و درگذشت بازیگر سیاه پوست برنده اسکار، سوژه های امروز روزنامه های جهان اند.


به گزارش کاراموند به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در شرح با اهمیت ترین اخبار روزنامه های جهان، روز دوشنبه ـ ۲۰ دی ماه ـ آورده است:

تنش در جهانروزنامه های جهان باز به تنش میان آمریکا و روسیه، نگاه دوخته اند. وزیر خارجه روسیه، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، را به خاطر پرسش اش که چرا قزاقستان از روسیه، کمک خواسته است، مورد انتقاد قرار داد. قزاقستان، برمبنای پیمانی که با روسیه دارد، به جهت ناآرامی های به پا شده در آن کشور خواهان کمک از روسیه شده بود. این آمریکا را خوش نیامده و واکنش نشان داد.
این نگاه اکونومیست، روزنامه انگلیسی است.
و نگاه دیگر این روزنامه به درگیری میان تیگره و اتیوپی است و به هند نیز، هند می گوید یکصد و چهل و دو هزار مورد مبتلای به کرونا یافته است. بیشترین ابتلا، به جهت همه گیری اومیکرون، از تابستان گذشته تا به امروز.

نگاه به آسماننگاه روزنامه های جهان به سفر زمینیان به فضا است. تلسکوپ فضایی جیمزوب، در آسمان ها تکتازی می کند. آینه ها را برای نظاره ی فضا باز می کند. در پنج ماه آتی، جست و جویش در کهکشان ها و فراسوی آنرا شروع می کند.
لوموند، روزنامه فرانسوی، نگاه به آسمان دارد. و در زمین، نگاهش به فرانسه است. انتخابات ریاست جمهوری، تکانی به عرصه سیاست در آن کشور داده است. چپ ها برای مقابله با ماکرون، دارند متحد می شوند. آنها، خواهان تشکیل اتحادیه ای از طرف چپ ها برای این مبارزه انتخاباتی اند.

فراتر از کووید۱۹دی ولت روزنامه آلمان نوشت: اویفور شاهین و اوزلم تورجی، ترکیه ای تبار از کاشفان واکسن بایو ان تک در آلمان در پژوهش های خود در مقابله با ویروس کووید ۱۹ نوید درمان دیگر بیماریها را با شیوه و فن آوری آر. ان. ای را می دهند. آنها می گویند تا پانزده سال آینده یک سوم داروهای تازه در خصوص این فن آوری خواهند بود. بر این اساس، مولکول هایی بازسازی شده و برای تحریک سیستم دفاعی بدن، به کار می رود. شاهین و تورجی حالا در پژوهش های خود، به فراتر از کووید۱۹ نظر دارند.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

درگذشت اولین بازیگر سیاهی که اسکار گرفتواشنگتن پست روزنامه آمریکایی نوشت: «سیدنی پوآتیه» اولین بازیگر سیاه پوستی که به اسکار بهترین مرد رسید، در نود و چهار سالگی در گذشت. با فیلم مشهورش «حدس بزن چه کسی برای شام می آید»، اولین سیاهی بود، که چهره سیاهان آفریقایی ـ آمریکایی را در سینمای هالیوود برای همیشه دگرگون کرد. بسیار کوشید تا چهره سیاهان را در فیلم ها و در تلویزیون های آمریکا، مقبول کند. صحنه هایی از فیلم سیاهان را تصویر کرد که در جنوب آمریکا، آنرا به تیغ حذف می سپردند. «تقدیم با عشق» همچون فیلم های پرصدای سیدنی پوآتیه بود. بارها فیلم هایش، همزمان با جنبش سیاهان بود و او همیشه به این سبب مورد ملامت می شد. بازیگر سیاهی که راه را برای بازیگران سیاه هموار کرد. او را مروارید سیاه هالیوود هم می خوانند.
منبع:

1400/10/21
00:00:42
5.0 / 5
304
تگهای مطلب: اسكار , بازیگر , برند , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری