آقای حکایتی به زیر گنبد کبود جدید فکر می کند

آقای حکایتی به زیر گنبد کبود جدید فکر می کند به گزارش کاراموند بهرام شاه محمدلو، بازیگر، مجری و تهیه کننده قدیمی تلویزیون از فکر کردن به ساخت سری جدید مجموعه «زیر گنبد کبود» و بازگشت به آنتن تلویزیون اطلاع داد.


به گزارش کاراموند به نقل از روابط عمومی برنامه بسته پیشنهادی، بهرام شاه محمدلو، مجری و تهیه کننده مجموعه نمایشی «زیر گنبد کبود» در برنامه «بسته پیشنهادی» از ساخت مجدد این مجموعه بعد از سال ها و با تغییراتی نسبت به شرایط روز اطلاع داد.
او از دغدغه اش درباره قصه ها چنین اظهار داشت: قصه گویی و قصه خوانی خیلی مرا جذب کرد و دوست داشتم در این حیطه فعالیت کنم.
شاه محمدلو در ادامه از اعلایی، مدیر گروه کودک وقت شبکه یک یاد کرد و درباره چگونگی شکل گیری «زیر گنبد کبود» توضیح داد: آقای اعلایی یک روز به من گفت می خواهند درباره قصه گویی برنامه بسازند، من هم چند ماهی فکر و بررسی کردم. در نهایت کارهایی انجام شد و نتیجه داد. فکر کردیم چطور قصه بگوییم که هم فضای قصه گویی داشته باشد و هم نو باشد، برای طرح این برنامه از هیچ جا الگوبرداری نشد. ایرج طهماسب، کارگردان سری اول بود و به اتفاق کار را جلو بردیم.
وی افزود: من تهیه کننده مجموعه بودم و تلاش کردم بهترین نیروهای متخصص را به کار بگیرم و همه با عشق و علاقه انرژی گذاشتند. نخستین فصل این مجموعه در سال ۶۶ ساخته شد. روح افزا، شاعر این ترانه بود و حمید غلامعلی هم خواننده بود ولی خیلی ها فکر می کردند خود من آنرا خوانده ام.
این مجری و تهیه کننده قدیمی همینطور درباره شکل گیری شخصیت و کاراکتر آقای حکایتی اظهار نمود: کاراکتر آقای حکایتی و کسی که قصه را تعریف می کند، در طرح وجود داشت اما هنوز بازیگر مشخص نبود. دکور، صحنه، نور، لباس و... همه آماده بود و روزها سپری شد تا ما بازیگری را پیدا نماییم که این نقش را اجرا کند، ۱۰ تا ۱۵ نفر از چهره های شاخص آمدند و تست دادند اما آنها فکر می کردند باید نقش بازی کنند.
شاه محمدلو سپس ضمن اشاره به تعریف کاراکتر آقای حکایتی در ذهن خود توضیح داد: من از لحظه ای که ایده به ذهنم آمد، با همه شخصیت ها همچون آقای حکایتی جلو آمدم و زندگی کردم تا این که یک روز یکی از بچه ها گفت خودم بایستم و به شکل تمرینی پیش برویم، من هم جای آقای حکایتی ایستادم و از روی متن می خواندم. از طرفی بعنوان تهیه کننده هم نگران هزینه کار هم بودم ازاین رو به شکل تستی، کار را جلو بردیم و پس از اینکه ضبط شد همه گفتند خیلی عالی است.
بازیگر نقش آقای حکایتی درباره سرنوشت بازیگران کار اظهار داشت: از آن سال ها به بعد، مهرداد ابروان فوت کرد، یکی از آنها در کانادا استاد دانشگاه است و برخی هم درحال فعالیت هستند.
شاه محمدلو در ادامه درباره صداپیشگی شخصیت مخمل در «خونه مادربزرگه» هم بیان نمود: نوشته و متن بشکلی بود که شخصیت ها و روابط آنها قابل باور بود. یک نقش از مخمل ساخته شد و بنابراین ماندگار شد، وگرنه کارهای عروسکی سخت ماندگار می شوند. مخمل، اصلا بدجنس نیست، او زندگی اش را می کرد و یه عده دیگر وارد زندگی او شده اند، او گربه است، دوست دارد بخوابد، لم بدهد و همه رفتارهایش طبیعی بود. ذات این کاراکتر اصلا بدجنس نبود فقط ناراحت بود که امکاناتش گرفته شده است.
شاه محمدلو در ادامه در پاسخ به این که چرا زیر گنبد کبود پس از فصل سوم دیگر ساخته نشد؟ اظهار داشت: این حساسیت را نداشتم که در اوج تمام شود یا ادامه نیابد، شرایطش نبود. قرار بود حتی در مقطعی به تولید برسد ولی مشکلاتی اجازه نداد ولی اکنون پس از همه این شدن ها و نشدن ها فکر کنم بتوانیم سری جدید را کار نماییم.
وی همینطور ضمن اشاره به این که حالا درحال کار روی ادامه ساخت زیر گنبد کبود است خاطرنشان کرد: روی ادامه کار به شکل جدی فکر می کنم و تا حدی هم متفاوت خواهد شد، البته نه خیلی ولی طبیعتاً با شرایط روز تغییراتی خواهد داشت، مثلاً این که از آن بازیگران چطور استفاده گردد در ذهنم فکر می کنم و امیدوارم شرایط مالی خوبی هم فراهم گردد.
شاه محمدلو در انتها درباره تماشای باردیگر آقای حکایتی در تلویزیون اظهار داشت: نه فقط آقای حکایتی بلکه «زیر گنبد کبود»، قصه گویی و قصه سازی باید برای همه بچه ها فراهم گردد.1400/10/04
22:37:36
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری