مرزبانی كه عاشق تئاتر است؛

از کار در نقطه صفر مرزی تا تشکیل گروه ترمه در تئاتر

از کار در نقطه صفر مرزی تا تشکیل گروه ترمه در تئاتر به گزارش کاراموند حسن مهدی زاده مهندس جاده سازی در نقطه صفر مرزی با تمام کمبودها و نبود حمایت گروه تئاتر ترمه را در شهر گرمی استان اردبیل تأسیس و به اجرای تئاتر با حضور علاقه مندان به این هنر پرداخته است.


به گزارش کاراموند به نقل از مهر، آژانس عکس مستند «سو» که وقایع و اتفاقات قابل توجه در نقاط مختلف کشور را در حوزه ها و زمینه های مختلف مورد توجه قرار می دهد، در گزارشی به فعالیت یکی از فعالان در نقطه صفر مرزی پرداخته که عاشق تئاتر است و در راه عشق خود به تئاتر افراد علاقمند به این هنر را از مشاغل مختلف گردهم آورده و به تولید و اجرای تئاتر در شهر گرمی استان اردبیل می پردازد. مطلب ذیل نوشته فاطمه حیدری و عکس ها از پوریا ترابی است. «مبدا هنر نه بازی است نه جادو نه تصعید نیازهای خفته، مبدا هنر، خود حقیقی آدمی است که هنر غیر از این مبدا از هر کجا بیاید عقیم است و بی اثر، به مثابه ابزاری می ماند در دست طفلی خرد که تنها آنرا به بازی می گیرد و از آن فقط به لحظه ای سرگرم می شود.

هنر برآمده از حقیقت آدمی، تلفیقی است نغز و عجیب از عشق و ایثار که جان می بخشد و در وجود آدم ها نفوذ می کند و خیال شان را از عمق وجود تا بیکران هستی به پرواز می گیرد و آن گاه در ناخودآگاه شان ماندگار می شود.

در این روزگار که معنایش رفته و هیاهویش مانده، هر آنکس که بتواند عشق و ایثار خفته در جانش را بیدار کند هنرمند است. حسن مهدی زاده اما یک قدم جلوتر رفته، هنرش را به کار گرفته است. او که روزها در قامت مهندس، در نقطه صفر مرزی، جاده می سازد، شب ها بر تار و پود ترمه تئاتر، نقش می زند و در میانه این دو، مربی رزمی است و گاهی هم آواز گروه سرود را رهبری می کند؛ بی گمان جامع اضداد است.

او مجنون وار گرد لیلی تئاتر شهر «گرمی» می گردد و هر بار نادیده گرفته می شود، نادیده که هیچ بایکوت می شود. گاهی تنها سالن شهر را هم از او دریغ می کنند. او می گوید: «اینها مهم نیست محل تمرین و اجرا می تواند هرجا باشد، آنچه برایم پرارزش است آن است که توانسته ام برای کسانی که تاکنون تجربه بازیگری نداشته اند و حتی صحنه تئاتر را هم از نزدیک ندیده اند، فرصتی بسازم.»

کشاورز، دستفروش، دانشجو، شاگرد مغازه، سرباز، دانش آموز، بازیگران تئاتر گروه هنری «ترمه» هستند، ترمه ای که سال ۹۶ باردیگر رونق گرفت تا پناه شان باشد شاید هم امید و آینده شان.
سختی های راه زیادند، جاده ها زیادی صعب العبور شده اند، اما حسن مهدی زاده جان سخت تر از این حرف هاست که درجا بزند او حتی به قدر لحظه ای نمی ایستد و منتظر کسی نمی ماند، او هنرمند است، مسیر را هموار می کند و پیش می رود.

1400/09/11
14:21:20
5.0 / 5
271
تگهای مطلب: بازیگر , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری